Skocz do zawartości

MIUI 20.10.22


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

201022.png

  • Aktualizacja do Androida 11 dla Redmi K30 oraz Mi 9T. ROM był sprawdzany na Mi 9T – z tego, co wiemy, działa on dobrze
  • Przywrócone wsparcie dla Widevine L1 na Redmi Note 8 na Androidzie 10
  • Naprawiony problem z nakładającą się ikoną braku SMS-ów na widok wiadomości oraz zielonym obrazem przy nagrywaniu filmów w niektórych przypadkach na Mi 10 Ultra
  • OTA i linki w pobieraniu będą później, linki: androidfilehost, sourceforge
  • Problem z niedziałającym TWRP na Mi 10 Pro oraz Redmi K30 Pro z wersji 20.10.15 wciąż istnieje – zalecane wstrzymanie się z aktualizacją
  • Aktualizacja dla Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro będzie jutro bądź w sobotę
  • Aktualizacja dla Mi 10 Ultra jest zawieszona – testy Androida 11 wewnątrz Xiaomi
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

WAŻNE – TWRP na Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro

Po aktualizacji do wersji 20.10.15/22 prosimy na razie nie próbować uruchamiać TWRP. Jest to związane z tym, że Xiaomi zaktualizowało w międzyczasie kod kernela i jakiekolwiek uruchomienie TWRP powoduje, że telefon się wyłącza i nie można uruchomić go ani do systemu, ani do TWRP. Jedyną opcją w takiej sytuacji jest ponowne wgranie TWRP z trybu Fastboot. Jeśli to możliwe, najlepiej poczekać na naprawione wersje TWRP (o ile takowe się pojawią) i nie próbować kombinacji na własną rękę.

Problem nie dotyczy Mi 10 (umi).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Dla Androida 11 zalecane wgranie wersji Canary – wersja 21 może jeszcze nie działać.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Xiaomi nie robi jeszcze Androida 11 dla Snapa 855 wewnętrznie.

Z tego, co wiemy, testy są robione na 865, 730, 765G (wydane), 710/712, 720G, 732G, Mi A3, RN9, Redmi 9/9A/9C, Redmi K30 Ultra, Redmi 10X/Pro (wewnętrznie). Więcej informacji na temat testów nie mamy i prosimy o nie nie pytać, wiemy o nich tyle co wy. Albo że są, albo że nie ma ich na razie w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie Androida generalnie zalecana jest jednak instalacja na czysto, choć z 10-tki powinno się móc przejść bez problemu. Niemniej jak masz jakieś sklonowane apki to one powodują na 11-stce problemy z pamięcią, więc lepiej ich na razie nie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 9t brak dostępu do pamięci rozwiązany tak:  sklonowaną aplikację wyłączyłem  potem wyczyściłem cache następnie w opcjach klonowania jest aby skasować dane sklonowanych apek i znowu clear cache u mnie ruszyło i działa mam dostęp do plików jak i system ma a nawet sklep google nie był w stanie aktualizować nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 9t brak dostępu do pamięci rozwiązany tak:  sklonowaną aplikację wyłączyłem  potem wyczyściłem cache następnie w opcjach klonowania jest aby skasować dane sklonowanych apek i znowu clear cache u mnie ruszyło i działa mam dostęp do plików jak i system ma a nawet sklep google nie był w stanie aktualizować nic
Wystarczyło po prostu skorzystać z opcji usunięcia wszystkich kont tych apek, co od razu by je odinstalowało

Szkoda, że dalej nie działa. Więc ciągle trzeba siedzieć na globalu ;x

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Antyhaker napisał:

Wystarczyło po prostu skorzystać z opcji usunięcia wszystkich kont tych apek, co od razu by je odinstalowało emoji14.png

Szkoda, że dalej nie działa. Więc ciągle trzeba siedzieć na globalu ;x

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

myślałem, że uda się zachować dane tych apek ;) ale jak to nie działa ? u mnie poszło widzę pamięć normalnie system też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9T. 

Po instalacji magiska 20.4, 21, czy canary, telefon uruchamia sie tylko do fastboot, to samo po dirty flash jak i po clean flash, po za tym nie da sie odinstalowac magiska, trzeba przeflashowac soft od nowa. Kolejna ciekawostka, to informacja na ekranie, ze jakas aplikacja blokujaca ekran, blokuje w tej aplikacji mozliwosc klikania. Informacja pojawia sie w Google Pay, przy uzupelnianiu danych z karty, no i w Operze przy wyskakujacym okienku o sledzeniu, no i nie da sie dokonczyc uzupelniania danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że uda się zachować dane tych apek  ale jak to nie działa ? u mnie poszło widzę pamięć normalnie system też
To włącz je od nowa i daj znać ;P

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Mi9T. 
Po instalacji magiska 20.4, 21, czy canary, telefon uruchamia sie tylko do fastboot, to samo po dirty flash jak i po clean flash, po za tym nie da sie odinstalowac magiska, trzeba przeflashowac soft od nowa. Kolejna ciekawostka, to informacja na ekranie, ze jakas aplikacja blokujaca ekran, blokuje w tej aplikacji mozliwosc klikania. Informacja pojawia sie w Google Pay, przy uzupelnianiu danych z karty, no i w Operze przy wyskakujacym okienku o sledzeniu, no i nie da sie dokonczyc uzupelniania danych. 
Nie masz odpalonego asystenta dotyku?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, goofas said:

dobra a ktoś podpowie co z messnegerem ... wyskakujące okna stały się kwadratowe a jak się w nie kliknie okno chatu otwiera się na pół ekranu da się to zrobić aby było jak dawniej albo wyłączyć całkiem ?

Miałem to samo, to pewnie Bubbles, ja zrobiłem reinstall Messengera bo nie mogłem nikomu odpisać i teraz nie działają mi ani dymki czatu, ani Bubbles  (nie mogę nigdzie znaleźć w ustawieniach), tak samo żadne "pływające powiadomienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rychu1910 napisał:

Miałem to samo, to pewnie Bubbles, ja zrobiłem reinstall Messengera bo nie mogłem nikomu odpisać i teraz nie działają mi ani dymki czatu, ani Bubbles  (nie mogę nigdzie znaleźć w ustawieniach), tak samo żadne "pływające powiadomienia"

też tak przed chwilą zrobiłem i teraz nie wyskakuje nic a nic, niby lepiej bo w tamto po kliknięciu nie dało się odpisać ale teraz nie zawsze mam powiadomienie na pasku nawet :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dave091 napisał:

Na Mi 10 TWRP działa prawidłowo nie ma żadnych problemów ?

Na Mi 10 wszystko póki co o ile wiem działa poprawnie. Mamy Mi 10 w teamie, więc gdyby był problem, to byśmy o tym prawdopodobnie wiedzieli.

Problem z dymkami to już niestety kwestia Androida 11 i jego implementacji dymków...

3 godziny temu, karolingus napisał:

Widzę,z e w dziale Download jest ROM do Mi10 pro...Można bezpiecznie instalować?

Informacja w pierwszym poście jest nadal aktualna...

4 minuty temu, Peaceul napisał:

Po aktualizacji GCAM przestał działać...

Być może pod 11 konieczny jest inny plik, nie wiem...

@Ursusc360 

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z Magiskiem, nie mam Androida 11. Z tego, co widzę na Telegramie z Redmi K20, sytuacja wygląda mniej więcej tak:

  • najpierw trzeba wgrać TĄ KONKRETNĄ WERSJĘ MAGISKA CANARY: MagiskR.zip
  • potem, bez restartu TWRP, Magisk 21,
  • i powinno działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tym FW i z poprzednim 20.10.15 było to samo.

Telefon Mi 9 SE.

Zacina się aplikacja systemowa Wiadomości, mam rozmowę która ma ok. 500 smsów, da się przewinąć od najnowszej ok 20-30 wiadomości, potem dostaje komunikat że albo aplikacja przestała działać albo cała konwersacja przesuwa się nagle do pierwszej wiadomości.

Naprawdę nikt tego nie zauważył ani nie zreprodukował że przeszło bez echa między releasami? To jest gruby bug...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, xiaomi_lepsze napisał:

Naprawdę nikt tego nie zauważył ani nie zreprodukował że przeszło bez echa między releasami? To jest gruby bug...

Jestes w stanie podeslac log? Najwyrazniej nie potrafimy u siebie tego zreprodukowac, u siebie tego nie mam.

49 minut temu, xpx napisał:

Kiedy kliknę na wyszukiwarkę kontaktów z włączonym ciemnym motywen jest białe tło i nic nie widać

Potwierdzone, bedziemy probowac naprawiac.

@Ursusc360co do bledu z okienkami - niestety nie wiem, w czym lezy problem... sprobuj moze zrobic log z tego, byc moze cos to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, xpx napisał:

Kiedy kliknę na wyszukiwarkę kontaktów z włączonym ciemnym motywen jest białe tło i nic nie widać

Potwierdzam problem w trybie ciemnym i to nie tylko w kontaktach się też aplikacji typu Snapchat, nie widać tekstu w wiadomościach i częściowo w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...