Skocz do zawartości

Niska jakość zdjęć w pamięci wewnętrznej, bardzo dobra na dysku Google i ciągły upload zdjęć


hiacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam po necie jakiegoś rozwiązania i nie mogę znaleźć. Już mówię w czym rzecz. Posiadam telefon Redmi Note 8 Pro 128 GB. Mój problem dotyczy zdjęć, a dokładnie ich jakości. Otóż jak robię zdjęcia, to telefon zapisuje mi je w pamięci, ale za to w bardzo niskiej jakości. Rozmiar zdjęcia to kilkaset kb !!! Jednocześnie to samo zdjęcie telefon mi kopiuje na dysk google i jest ono tam w super jakości 3-4MB.

Druga kwestia dot. właśnie transferu danych. Zdjęcia czy filmy nie dość, że lądują mi z automatu ma dysku google, to wszystko zjada mi transfer danych, tak więc czasami zdarza się że po kilku dniach nowego okresu rozliczeniowego zostaje mi 0MB danych mobilnych.

Dlatego zwracam się z prośbą w dwóch kwestiach:

1/. Co, jak, gdzie ustawić aby zdjęcia w pamięci telefonu zapisywały się w bardzo dobrej jakości jak te co lądują na dysku google ?

2/. Co, jak, gdzie ustawić, aby telefon mi nie kopiował zdjęć czy filmów na dysk google ?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Edytowane przez hiacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loguję się na konto google, wchodzę na dysk google przez link pod adresem: https://takeout.google.com/settings/takeout i tam są wszystkie zdjęcia, które wykonałem od nowości telefonu. Mogę je przeglądać online lub pobrać w kilku paczkach spakowanych rarem. Tak jak pisałem wcześniej te zdjęcia są w bardzo dobrej jakości. Natomiast jak wchodzę do folderu zdjęć na telefonie w jego pamięci wewnętrznej, to te same zdjęcia są tam zapisane w bardzo niskiej jakości. Innych zdjęć w innych lokalizacjach na telefonie nie ma.

Pewnie te zdjęcia i filmy też kopiują się tam poprzez wifi, ale głownie chodzi mi to, że nie lądują one bezpośrednio w telefonie jako oryginały w dobrej jakości, tylko wygląda to tak jakby telefon sam je przerabiał na najniższą jakość "do podglądu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od gugla jest bardzo dobra aplikacja do zdjęć. Jest w ich portfolio i w sklepie, jeśli nie masz w telefonie.

Nie wiem co tam gmerasz, ale to raczej jest odwrotnie. Fotki oryginał są w telefonie, a nie w chmurze "dysku".

Nie wiem jak włączyłeś te przesyłanie zdjęć na dysk, ale jest dedykowana aplikacja do tego, znaaaaaacznie lepsza. Ale i tak na wszystko u Gugla jest tylko 15GB darmowego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...