Skocz do zawartości

Nowy Mi Box 4S - dyskusja ogólna


skrzacikus

Rekomendowane odpowiedzi

  • mrosi przypiął/eła ten temat
Dnia 24.10.2020 o 17:40, Radasss napisał:

Podobni ma mieć 802.11ax. Jak będzie faktycznie dowiemy się wkrótce.

A skąd masz info o ax? Już pojawił się artykuł o nowym MI BOXie. Różni się on tylko i wyłącznie kolorem (jest biały). Środek jest dokładnie ten sam. W przypadku nowego modelu zmieniliby przecież nazwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam taki problem z Mi Box S. Prawie codziennie pojawia mi się sytuacja, że Mi Box marudzi, że ma Wi-Fi, ale nie ma internetu. Ale na innych odbiornikach internetu w tym samym czasie internet jest. Jest także w telewizorze podłączonym kablem do routera. Nie jest to kwestia zasięgu, bo Mi Box jest 40cm od routera. Łączność na 5Ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć

Kupiłem kiedyś Mibox 4s na alli...

Mam taki problem ze mój tv panasonic wykrywa go w trybie 1080P 50HZ i 14:9.

Nie mogę go w żaden sposób przestawić na tryb 16:9. nie ma takich ustawień. Można jakoś to obejść?. Denerwują mnie te czarne paski po bokach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV marki Panasonic 47as650. Przy każdym przełączaniu kanału wyświetla mi się w lewym górnym roku info o rozdzielczości ekranu i proporcjach.

I tak samo ma to miejsce przy podpinaniu innych urządzeń na HDMI.

Po wybraniu odpowiedniego HDMI do którego jest wpięty Mi BOX ma takie info jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć,
Posiadam od wczoraj MiBox 4S Pro w wersji China.
(W sumie to od dzisiaj rano bo wczoraj otrzymałem info w apce banggod koło 20 że przesyłka dotarła a dzisiaj rano odkopałem ją w śniegu przed drzwiami wejściowymi)
Udało mi się już zmienić język na angielski.
Niestety po zainstalowaniu usług google z apk i youtube z apk nie chcą się uruchomić bez komunikatu żadnego błędu.
Dodatkowo główna strona jest nadal po chińsku z jakimiś reklamami.
Jest możliwość wgrania wersji global, albo doprowadzenia obecnej chińskiej wersji do stanu używalności w Polsce?
Jest to mój pierwszy MiBox i pierwszy AndroidTV i nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z tego typu urządzeniami.
Wgrywałem już kiedyś andorid miuipolska na parę telefonów Xiaomi, może da się też na MiBox?
Bardzo proszę o pomoc.
:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj popełniłem spory błąd i zaktualizowałem w sklepie Playa apkę Kodi do wersji 19 :( 

Wszystko się zaczęło krzaczyć :/

 

Wiem, że w sklepie Playa nie ściągnę starszej wersjo Kodi, ale mogę ją zainstalować przez APK. Na oficjalnej stronie Kodi mam dwie wersje Kodi 18.9 -  arm, oraz arm64-v8a - którą pobrać na Mi Box 4S?

 

 

 

Dnia 9.03.2021 o 23:49, rafmik napisał:

Wczoraj popełniłem spory błąd i zaktualizowałem w sklepie Playa apkę Kodi do wersji 19 :( 

Wszystko się zaczęło krzaczyć :/

 

Wiem, że w sklepie Playa nie ściągnę starszej wersjo Kodi, ale mogę ją zainstalować przez APK. Na oficjalnej stronie Kodi mam dwie wersje Kodi 18.9 -  arm, oraz arm64-v8a - którą pobrać na Mi Box 4S?

 

 

 

Sam sobie odpowiem, trzeba arm instalować. Arm64 nawet się nie zainstaluje. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
On 12/20/2020 at 9:32 PM, Rob83 said:

TV marki Panasonic 47as650

Witaj

Mam TV Panasonic 42as650. To jest chyba ta sama seria. Jest w menu TV w ustawieniach obrazu (gdzieś w jakiś opcjach) jak ma być odbierany sygnał hdmi. Albo (pixel to pixel true hadmi) albo tv sam dostosowuje skalę. Przy opcje pixel to pixel wielkość obrazu wysyłanego przez laptopa (akurat na nim testowałem) nie zgadza się z obrazem tv. Tak jakby tv nie miał 1080x1920 tylko tv ma jakby kilka mniej. Po rezygnacji z pixel to pixel obraz wygląda ok, ale go jakoś skaluje.

Widocznie u ciebie z 16x9 robi 14x9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.03.2021 o 09:56, Thorwald napisał:

Witaj

Mam TV Panasonic 42as650. To jest chyba ta sama seria. Jest w menu TV w ustawieniach obrazu (gdzieś w jakiś opcjach) jak ma być odbierany sygnał hdmi. Albo (pixel to pixel true hadmi) albo tv sam dostosowuje skalę. Przy opcje pixel to pixel wielkość obrazu wysyłanego przez laptopa (akurat na nim testowałem) nie zgadza się z obrazem tv. Tak jakby tv nie miał 1080x1920 tylko tv ma jakby kilka mniej. Po rezygnacji z pixel to pixel obraz wygląda ok, ale go jakoś skaluje.

Widocznie u ciebie z 16x9 robi 14x9.

Już doszedłem do przyczyn tego problemu. Na pilocie jest przycisk ASPect W którym można wybrać proporcje. W jedynie przy Mi box funkcja auto się gubi i ręcznie trzeba wybrać odpowiednie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem urządzenia Mi box 4s i mam problem z CEC oraz Netflix.

CEC - mam standardowy zestaw AV - amplituner Denon, BR i TV Samsung. Wszystko działa doskonale (włącza, wyłącza, przestawia wejścia) do momentu kiedy podłączę Mi boxa. Zestaw wtedy zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie (nie przełącza wejść albo robi to błędnie, czasami nie włącza wszystkich urządzeń). Poprzednie urządzenie Canal + box 4k działało w tym samym zestawie perfekcyjnie

Netflix - nie odtwarza UHD (brak ikonki przy filmach oraz wizualnie słaba jakość). Netflix nie wie co jest przyczyną. 

Uprzedzę pytania - mam odpowiedni plan w Netflix - Tizen na TV Samsung odtwarza UHD, resetowałem kilkukrotnie Mi boxa, zmieniałem wejścia, zmieniałem kable. Mi box działa w sieci wifi z prędkością 70Mb/s (zmierzona przez Netflix).

Mi box nie odtwarza dźwięków systemowych (są włączone w ustawieniach)

Mi box z polskiej dystrybucji zaktualizowany do najnowszych wersji

Czy mieliście podobne problemy? Jakieś rady i sugestie? Bardzo dziękuję za ewentualne porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...