Skocz do zawartości

Nie wykrywa karty SIM...


NiTh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zakupiłem niedawno F2 Pro w mi-store.pl, telefon działał bez zarzutu* do zeszłego piątku, ale po ostatniej aktualizacji przestał wykrywać kartę SIM. Od rozpakowania i podstawowej konfiguracji weszła aktualizacja do MIUI12 i później do wersji 12.0.2.0 (Global EEA), do tego momentu było ok. Wersja 12.0.3.0 sprawiła, że telefon stał się mocno bezużyteczny...

Próbowałem zrobić reset do fabrycznych ustawień z poziomu telefonu, nie pomogło. Reset z recovery również nic nie zmienił. Ręcznie pobrałem paczkę z obecną aktualizacją by spróbować w ten sposób przeinstalować soft, ale to też niczego nie zmienia. Próba downgrade'u do 12.0.2.0 z poziomu apki do aktualizacji wywala błąd o zainstalowanym nowszym security patch, czego można się było raczej spodziewać. Próba aktualizacji do wersji global (nie EEA), która stoi na 12.0.4.0 też się nie powodzi, domyślam się, że trzeba co najmniej fastbootem to zrobić. Nie chciałem jednak tego robić bo nie wiem jak w tej sytuacji z gwarancją by było po odblokowywaniu bootloadera, a chciałbym spróbować wyczerpać dostępne opcje bez naruszania warunków gwarancji zanim oddam telefon na serwis na kto wie jak długo.

Zauważyłem też, że telefon mocno grzeje się a bateria drenuje się w przerażającym tempie, nawet na ultra oszczędnym trybie nie wytrzyma więcej jak 6h. Domyślałem się, że zapewne coś w systemowych procesach ostro ryje w kółko to samo i ma to związek z tym niewykrywaniem karty SIM. Wydaje mi się, że dobry trop trafiłem. Włączyłem debugowanie USB i logcatem wyciągnąłem logi...

Kilkadziesiąt tysięcy linijek w nim to:

10-19 21:07:36.931  1532  1532 I QTI_SDM_INFO: [qti_rmnet_modem.c:1287] qti_rmnet_modem_recv_msg():Read -1 data from modem device file
10-19 21:07:36.931  1532  1532 E QTI_SDM_INFO: [qti_rmnet_modem.c:1292] qti_rmnet_modem_recv_msg():Failed to read from the dev file. Errno 512 error msg=Unknown error

Generalnie log jest pełen mocno nieciekawie brzmiących problemów, ale nie wiem ile z nich to rzeczy wynikające z pierwszego uruchomienia i zwyczajnie nieobsłużonych wyjątków, a ile to autentycznie błędy. Przykładowo:

03-26 09:59:45.106  1661  1661 E BatteryStatsImpl: Error reading battery statistics
03-26 09:59:45.106  1661  1661 E BatteryStatsImpl: java.io.FileNotFoundException: /data/system/batterystats.bin: open failed: ENOENT (No such file or directory)

03-26 09:59:48.514  1661  1661 W EntropyMixer: No existing entropy file -- first boot?
03-26 09:59:48.515  1661  1661 W EntropyMixer: Failed to add HW RNG output to entropy pool
03-26 09:59:48.515  1661  1661 W EntropyMixer: java.io.FileNotFoundException: /dev/hw_random: open failed: EACCES (Permission denied)

Kompletnie nie pojmuję jak systemowa aktualizacja mogła tak namieszać, tym bardziej, że szukając w necie nie znalazłem kogokolwiek z podobnym problemem jak u mnie :|

EDIT: Rzecz jasna kartę przekładałem do obu slotów i sprawdzałem na innym telefonie, działa bez zarzutów.

Jest coś co mógłbym jeszcze bezpiecznie spróbować, czy po prostu zgłaszać reklamację?

Edytowane przez NiTh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Antek Szprycha napisał:

1. Ustawienia fabryczne
2. W opcjach aktualizacji pobierz pełny rom, po czym zainstaluj.
Któraś opcja pomoże.
 

Dzięki za odpowiedź, ale tak jak pisałem w poście reset do fabrycznych robiłem, czy to z poziomu systemu czy recovery i nic to nie zmienia. ROM z poziomu aplikacji również pobierałem oraz stąd (V12.0.3.0.QJKEUXM), wrzucałem do telefonu i w aplikacji do aktualizacji próbowałem z tej konkretnej paczki. Też niestety niczego nie poprawiło.

Edytowane przez NiTh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na pełny bo updat to chyba coś około 600 mega ma.
To mi się pomysły skończyły jak postawić na czysto system bez ruszania bootloadera. Bardzo mało prawdopodobne że fizycznie uwalilo Ci fona przez aktualizację. Choć jakiś tam promil procenta jest że zbiegiem okoliczności coś klękło w samym fonie.
Bardziej prawdopodobne że podczas aktualizacji coś się źle zapisało i rozwaliło system.
Jeśli wina systemu to serwis może chcieć zapłaty.
Osobiście to bym chyba odblokował bootloadera i wrzucił system przez miflash ( romem fastboot z opcją clean all), jak dalej byłby fon drętwy to bym zablokował bootloadera i wtedy na gwarancję.
Bo nie kojarzę jak wygląda fabryczne recovery/TWRP, czy jest tam jakaś opcja wyczyszczenia pamięci fona i wtedy wgrać ten pełny rom


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne recovery jest mocno ubogie w opcje niestety, ogranicza się do resetu właściwie. Już kilka razy podchodziłem do próby wrzucenia, właśnie za pomocą miflash, paczki przez fastboot, ale ten bootloader i jego odblokowywanie mi spokoju nie daje. Czy to ma jakiś licznik ile razy był odblokowywany i później ponownie blokowany?

Z moim Mi4C tyle się nie szczypałem, tylko odblokowałem od razu, wrzuciłem mu TWRP i rom z xiaomi.eu, ale tutaj, póki jest gwarancja, nie chciałbym jej stracić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro samo Xiaomi pozwala odblokować bootloadera no to serwis nie ma prawa się tego czepiać o ile wgrany jest fabryczny sof, bo jak custom to wtedy serwis jak najbardziej może się czepiać, ale z tego co ludki na forach piszą nawet z customem bardzo rzadko serwis coś kwękał.
Flag w xiaomi o odblokowaniu, jak to jest w Samsungach, to nie spotkałem się aby ktoś o tym pisał

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, totalnie z głowy wypadło że do odblokowania musi być aktywne połączenie. Zostaje gwarancja. Przed oddaniem fona porób jego fotki żeby później przypadkiem nie było że wróci porysowany, a w opisie będzie że taki został dostarczony do serwisu.

Weź jeszcze poczytaj o rękojmi i niezgodności towaru z umową, wtedy jest szansa zwrotu sprzętu i zwrotu gotówki, czy wymiany na nowy niefelerny egzemplarz, ale to poczytaj jak to wygląda bo z głowy konkrety uleciały.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...