Skocz do zawartości

Jak wyłączyć pojawianie się numerów od operatora?


Maszyna parowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, wie ktoś może jak wyłączyć w systemie kontakty od operatora? Piszę to tutaj ponieważ próbowałem od strony operatora (ustawienia karty SIM) ale nigdzie nie było tego ustawienia (Z 10 usunąłem ale i tak po ponownym włączeniu się pojawia)

IMG_20201019_215246.jpg

Edytowane przez Maszyna parowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym męczę. Kasowałem systemowo, kasowałem MyPhoneExplorer. Niestety pojawiają z powrotem. Kontaktowałem się operatorem. Oni nic nie mogą zrobić i byli zdziwieni, że skasowane numery pojawiają się na nowo.
A wystarczyła by opcja wyboru pokazywania kontaktów. Tu Google dało ciała.

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewny że są skasowane z karty, to trza teraz zalogować się do konta google/Xiaomi i wykasować niechciane kontakty, wtedy nawet przy załączonej synchronizacji nie będą wracać, no chyba że jednak nie są skasowane z karty SIM.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewny, że je wykasowałem.
Nie mam ich po synchronizacji na koncie Google, przynajmniej wchodząc na PC na konto nie widnieją tam. Konto Xiaomi mam wylogowane.

Kontakty przywracają się po restarcie telefonu, a nie synchronizacji konta Google.
Takie czary-mary.


Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ich w żadnej chmurze. Są zapisane na karcie SIM i nie da się ich usunąć. Tak zostały zapisane przez operatora.

Jedyne rozwiązanie, to pominąć ich wyświetlanie - w ustawieniach kontaktów, pozycja "wybierz kontakty do wyświetlenia" zaznaczyć/wybrać konto Xiaomi, konto Google i tyle. Wówczas nie będą te "operatorskie" widoczne na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Netoper napisał:

Nie raz usuwałem jak zmieniałem operatora, T-Mobile, Play Orange, obecnie Plus

 

Nawet po restarcie telefonu nie wracają...?

O ile nie wypowiadam się na temat innych sieci, to w Orange nie da się numerów wykasować z karty SIM. A mam telefon w Orange od 1998 roku i kilkanaście razy zmieniałem karty SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wracały nigdy :) jak karta czysta no to nie ma skąd ten numer się przenieść do fona.
Z tym że ja nigdy fona nie brałem od operatora, no pomijając pierwszego fizza czy noki 3310 i jakiegoś Samsunga.
Może jak fon od operatora to nie pozwala skasować (?) Ale wtedy kartę wsadzić do jakiegoś niebrandowanego fona i na tamtym skasować.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Anonimowy

Xiaomi Redmi Note 11. Przejdź do aplikacji kontakty. Kliknij trzy kropeczki. Kliknij "dostosuj widok". Kliknij "dostosuj". Kliknij swoje konto google i na liście która rozwinęła się po kliknięciu odznacz "Starred in Android". Usuniętę kontakty operatora nie będa już widoczne (przynajmniej u mnie).

Edytowane przez Anonimowy
Dodałem informacje na temat używanego przeze mnie modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...