Skocz do zawartości

Ochrona wyświetlacza. Szkło/Folia


Adam Błażejewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja stosuję od jakiegoś czasu szkła hybrydowe (przerzuciłem się ze szkieł hartowanych). Aktualnie mam szkło od Wozinsky i jest spoko. Ciekawostka: wiele firm sprzedaje szkła pasujące do Redmi Note 9S / 9 PRO jako szkła do naszego Poco (warto sprawdzić pod kątem ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie doszło do mnie szkło hybrydowe 3mk. Co prawda na wyspę aparatów a nie ekran ale jednak szkło. Przestrzegam Was przed tym dziadostwem. Nie ma to nic wspólnego ze szkłem, po prostu cieniutka i giętka folia. Do tego dużo za mała. W około folii mam 2mm gołego, niezabezpieczonego szkła aparatu. Strata czasu i pieniędzy. Pierwsze lepsze SZKŁO z Ali za ułamek tej kwoty jest lepsze niż to badziewie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dpiast napisał:

Właśnie doszło do mnie szkło hybrydowe 3mk. Co prawda na wyspę aparatów a nie ekran ale jednak szkło. Przestrzegam Was przed tym dziadostwem. Nie ma to nic wspólnego ze szkłem, po prostu cieniutka i giętka folia. Do tego dużo za mała. W około folii mam 2mm gołego, niezabezpieczonego szkła aparatu. Strata czasu i pieniędzy. Pierwsze lepsze SZKŁO z Ali za ułamek tej kwoty jest lepsze niż to badziewie. 

Żona ma na Motoroli G9 plus szkło hybrydowe od 3MK. Spadł jej na ekran długopis z wysokości plus minus 10cm- wypadł jej z dłoni po prostu i ekran rozbity. Także również nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem folię, która jest naklejona na telefon, na szkło (https://allegro.pl/oferta/hofi-szklo-hartowane-do-xiaomi-poco-x3-nfc-9751792405?utm_medium=app_share&utm_source=facebook).

Przestał działać czujnik zbliżeniowy w czasie połączenia. Czy to może być przez brak otworu na aparat? Bo tylko tym się różni od folii.

Edytowane przez Arek-SJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem szkło matowe, ale wyrzuciłem, bo nie było właśnie na cały ekran. Teraz mam "hydrogel" z Aliexpress i jest dobre. Też nie jest na cały ekran, po milimetrze brakuje, ale dotyk jest dużo lepszy niż przez szkła. I nagle ekran też stał się lepszej jakości. ;) Kupiłem kilka na zapas i co jakiś czas nałożę nową folię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2021 o 16:42, zoltan78 napisał:

Z Nillkinem nie ma problemu, używałem na różnych telefonach i nigdy się nie zawiodłem. 

Masz naklejone szkło Nillkina? Bo właśnie kupiłem, ale już widzę że w przypadku tego szkła też będzie problem z czujnikiem zbliżeniowym. Nawiązując do mojego poprzedniego pytania, czujnik zbliżeniowy działa, jeśli szkło nie zakrywa całego ekranu. Ok.2mm od krawędzi ekranu w górnej części nie może być naklejone szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na X3 widocznie jest problem. Szkło w tym modelu powinno mieć wycięcie od aparatu w lewą stronę głośnika, bo gdzieś tam jest czujnik. Natomiast szkło Nillkina, niby do tego modelu ma krótkie wycięcie po prawej stronie od aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 31.05.2021 o 19:55, @GUTEK@ napisał:

Ja kupiłem takie szkło:

https://www.aliexpress.com/item/4001003377949.html

Jest do niego dołączony olej żeby zalać wokoło i wtedy nie widać że nie przylega na rantach.

 

 

Nie masz problemu z czujnikiem zbliżeniowym i czy szkło jest na cały ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
3 godziny temu, fake4r napisał:

Polecam matowe "szkło" jest elastyczne, nie widać palców, i co najważniejsze nie pęka nie robią się odpryski. Standardowe szkła musiałem wymieniać co chwilę, z matowym mam problem z głowy. 

a jak z obrazem ostatnim razem jak miałem matową folie to była tragedia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry że tak późno
@CzesioZuch89 https://www.aliexpress.com/item/4001321781244.html
@pawel188 obraz raczej normalny. Oczywiście nie będzie taki kryształ jak przy zwykłym szkle ale wolę to matowe elastyczne bo mam spokój na długi czas. Zwykłe szklane co chwilę mi pękały gdzieś albo gdy spadł telefon to już krawędź byłą obszczerbana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fake4r napisał:

Sorry że tak późno
@CzesioZuch89 https://www.aliexpress.com/item/4001321781244.html
@pawel188 obraz raczej normalny. Oczywiście nie będzie taki kryształ jak przy zwykłym szkle ale wolę to matowe elastyczne bo mam spokój na długi czas. Zwykłe szklane co chwilę mi pękały gdzieś albo gdy spadł telefon to już krawędź byłą obszczerbana..

A jak wygląda palcowanie się szkła i czy dopasowanie i nakładanie jest tak jak pokazuje sprzedawca niema bąbli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrplaweckidopasowanie super, łatwość montażu też. Można nakleić ładnie bez bąbli. Palcowania w zasadzie brak i to jest też kolejny plus :) Polecam zamówić i sprawdzić samemu, bo nie jest to drogi wydatek a jak dla mnie dużo lepsze i trwalsze rozwiązanie zamiast standardowych szkieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...