Skocz do zawartości

Your account is not authorized to unlock w Stanie odblokowania Mi


antykat

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wgrać na czysto xiaomi.eu 12.0.4. Wgrałem przez Mi Flash EEA 12.0.2, odblokowałem bootloader, wgrałem TWRP, zainstalowałem xiaomi.eu. Wszystko, jak zawsze, bez problemów. Problemy zaczęły się po instalacji Magisk. System już nie wstał i przy bootowaniu wracał do TWRP. OK, zdarza się. Ponownie użyłem Mi Flash bez problemów, ale nie mogę odblokować bootloadera. W "Stan odblokowania Mi' otrzymuję komunikat: "Your account is not authorized to unlock. Please change another." To samo w Mi Unlock na laptopie. Dodam, że posiadam tylko jedno konto Xiaomi i do niego się zalogowałem, zarówno w telefonie, jak i Mi Unlock. Odblokowywanie OEM i debugowanie USB mam włączone. Czy ktoś może wie w czym tkwi problem? Wielokrotnie wgrywałem oprogramowanie od zera, odblokowywałem bootloader, wgrywałem customy, itd. i nie miałem żadnych problemów aż do teraz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

zmieniono tytuł na bardziej opisujący problem /Orjon

 

 

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem zalogowany na swoim koncie. Wszystko działa, tzn, kopie, synchronizacja, itd. a mimo to pojawia się ten komunikat. Z pół godziny wcześniej z powodzeniem odblokowywałem bootloader. Innego konta nie mam. Przedziwna sprawa i nie ma żadnego punktu zaczepienia. Możliwe, że to jakiś chwilowy problem z autoryzacją po stronie Xiaomi? Czy jest jakiś limit, co do tego ile razy można odblokować bootloader? Czy dobrym pomysłem byłoby w ostateczności usunięcie konta Xiaomi i założenie nowego?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem takiej pozycji w opcjach deweloperskich. Nie rozumiem zresztą jakie to ma znaczenie  czy to jest w opcjach deweloperskich czy gdzieś indziej (chmura Xiaomi; ustawienia -> konto xiaomi,...). Wszędzie pokazuje, że urządznie jest przypisane do konta.

W międzyczasie odłączyłem urządzenie od konta, założyłem nowe konto i dołączyłem do niego urządzenie. W "Stan odblokowania Mi' już nie pokazało się to powiadomienie, lecz poinformowało mnie, że urządzenie zostało pomyślnie przyłączone do konta (lub podobnie, nie pamiętam dokładnie treści). W każdym razie z nowym kontem odblokowałem bootloader za pierwszym razem. Zdziwiłem się przy tym, że nie musiałem standardowo czekać na taką możliwość. Przy restarcie musiałem podać hasło. System się normalnie odpalił. Wróciłem do fastboot, wgrałem TWRP, zainstalowałem xiaomi.eu 12.0.5, zrobiłem restart i .... tu pojawił się kolejny problem. System się nie odpala i telefon wraca do TWRP. Dlaczego i co mogę z tym zrobić?

Edit 1: Zapomniałem o Format Data :-) Muszę zacząć od początku. Dam znać czy się udało.

Edit 2: Wszystko poszło dobrze. Po zainstalowaniu xiaomi.eu ponownie musiałem podać hasło (nigdy wcześniej nie musiałem tego robić). Wszystko, łącznie z Magisk, działa poprawnie. Już się chyba nie dowiem w czym tkwił problem. Na szczęście zmiana konta i przypisanie do niego urządzenia pomogło :-)

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez antykat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...