Skocz do zawartości

Problem z czujnikiem zblizebiowym. Czarny ekran przy połączeniach.


rysik140

Rekomendowane odpowiedzi

Część. 

Od 3 tygodni może dłużej nawet. Mam problem z połączeniami. Gdy dzwonie lub odbieram połączenie wywala mi czarny ekran i nic nie mogę zrobić. Probowalem kalibracji cały czas jest 0. Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobic, bo wszystko działało i nagle problem. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Up

To samo ja mam w rn7,  z tego co się powiedziałem to prawdopodobnie czujnika zbliżeniowego w tym telefonie nie ma(w innych xiaomi podobnie), jest on pozorowany przez inne czujniki-żyroskop, czujnik oświetlenia i nie wiem czy też nie przez kompas. Jeśli któryś z tych czujników będzię szwankował to też zbliżeniowy nie będzie działał poprawnie. Najlepsze jest to że wg serwisu xiaomi wszystko jest zgodne ze specyfikcją i telefon nie podlega naprawie. Dwa razy wysyłałem telefon, za drugim razem wraz z filmikiem na którym są dwa takie same telefony obok siebie i takie same czujniki oświetlenia pokazywały całkiem odmienne wartości, czujnik zbliżeniowy na moim nie dał się skalibrować (z komunikatem FAIL) a przy rozpoczęciu rozmowy ekran gasł i nie można było go wybudzić.

Tak że jeśli ktoś kupi Xiaomi i coś takiego się dzieje to jeśli jest możlwość to radzę telefon oddać i wziąść coś innego producenta, bo aktualizacje tego nie naprawią a serwis Xiaomi nie istnieje-wystarczy poczytać opinie na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziomek999 napisał:

 z tego co się powiedziałem to prawdopodobnie czujnika zbliżeniowego w tym telefonie nie ma

Bez przesady. Czujnik zbliżeniowy jest. Rzeczywiście w niektórych telefonach jego działanie mniej lub bardziej zależało od czujnika światła, ale to raczej błąd oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FromWP napisał:

Czujnik zbliżeniowy jest

Skąd takie info?Ja napisałem prawdopodobnie bo to czy telefon się podpiera podczerwienią czy nie to zależy od softu. Jest na YT film który pokazuje działanie czujnika zbliżeniowego w rn7 w zależności od oświetlenia. Jakby korzystało miui umiało dobrze korzystać z czujnika zbliżeniowego to nie było by z tym problemu. Już przy rn4 był problem że podczas rozmowy ekran potrafił się podświetlić i zakończać rozmowę czy użytkownik policzkiem włączał różne aplikacje.

Druga sprawa to jak pisałem i jeszcze raz napiszę, w takich przypadkach jak ten serwis Xiaomi NIE ISTNIEJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ziomek999 napisał:

Skąd takie info?Ja napisałem prawdopodobnie bo to czy telefon się podpiera podczerwienią czy nie to zależy od softu.

Większość Xiaomi ma chyba czujniki zbliżeniowe optoelektroniczne i wykorzystywane równolegle do pomiaru oświetlenia. Dlatego soft ma tu duże znaczenie. W moim Mi9Lite Aida64 pokazuje że to jest tmd3702, ale tu działa prawidłowo. Nowsze droższe modele (np seria Mi10T) mają już ultradźwiękowe, i chyba dwa dodatkowe czujniki oświetlenia (360stopni) W tych powinno być dużo lepiej. A niezależny oficjalny serwis to najchętniej płyty główne wymienia, bo najwięcej kasy od Xiaomi za to dostaje. Problemy softwarowe olewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Redmi Note 9 kupiony w sierpniu. Telefon byl 4 razy w naprawie na gwarancji. Ciągle się zawieszał. Wymienianio mi 2x ekran z glosnikami oraz ostatnio plyte glowna telefonu. Aktualnie (nie w kazdej rozmowie) podczas wykonywania polaczenia telefon sie wygasza o ani dotykiem ani przyciskiem nie mozna go obudzic. Wlacza sie dopiero jak rozmowca skonczy rozmowe. Nie mam dostepu do ekranu czy rozlaczenia sie poniewaz ekran jest caly czarny. Czasem pomaga (po zakonczeniu rozmowy) wylaczenie i wlaczenie telefonu. Tez ciagle wyskakiwalo zeby nie zaslaniac czujnika zblizeniowego lecz na razie to sie nie pokazuje.

Prosze o pomoc

Probowalam znalezc ustawienie czujnika zblizenowego w ustawieniach ale go nie widze. Reczne skaliblowanie czujnika przez *#*#(...) nic nie pomoglo. Czujnik nie jest brudny oraz brak folii na telefonie. Prosze o pomoc jak to naprawic i czy naprawde musze oddawac Nowy telefon po raz 5 na reklamacje, na gwarancje czy rekojmie?

Pytanie już było omawiane na forum jednak zadna z odpowiedzi nic nie dala w moim przypadku wiec zakladam nowy watek.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...