Skocz do zawartości

MIUI 20.10.15


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

201015.png

  • Październikowe poprawki bezpieczeństwa
  • Aktualizacja do Androida 11 dla Mi Note 10/Pro (tucana)
  • Nowy wygląd Asystenta MIUI
  • Dodana możliwość robienia rysunków (gryzmołów) w Notatkach i zapisywania ich jako notatki graficzne oraz zdjęcia w Galerii
  • Dodane gesty puknięcia telefonu z tyłu obudowy (Mi 10, Mi 10 Pro)
  • Dodana możliwość obrotu telefonu we wszystkich kierunkach (tylko na xiaomi.eu)
  • ROM xiaomi.eu dla Redmi K30i 5G (picasso_48m) - TWRP takie same jak dla K30 5G
  • OTA będzie później, linki: androidfilehost, sourceforge
  • Ważna informacja dla posiadaczy Mi 10 Pro w kwestii TWRP po aktualizacji – prosimy się z nią zapoznać.
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

WAŻNE – TWRP na Mi 10 Pro

Po aktualizacji do wersji 20.10.15 prosimy na razie nie próbować uruchamiać TWRP. Jest to związane z tym, że Xiaomi zaktualizowało w międzyczasie kod kernela i jakiekolwiek uruchomienie TWRP powoduje, że telefon się wyłącza i nie można uruchomić go ani do systemu, ani do TWRP. Jedyną opcją w takiej sytuacji jest ponowne wgranie TWRP z trybu Fastboot. Jeśli to możliwe, najlepiej poczekać na naprawione wersje TWRP (o ile takowe się pojawią) i nie próbować kombinacji na własną rękę. Otrzymujemy pojedyncze zgłoszenia o podobnych przypadkach na Redmi K30 Pro – tu również zalecamy ostrożność!

Problem nie dotyczy Mi 10 (umi).

Android 11

9 sierpnia wydaliśmy aktualizację do Androida 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro. Szczegółowe informacje dotyczące tej aktualizacji można odnaleźć w tym miejscu. Kilka tygodni temu podobna aktualizacja ukazała się na Redmi K30 5G i Mi 10 Lite Zoom, a w tym tygodniu na Mi Note 10. Ze względu na to, że wciąż są to jednak mimo wszystko wersje niestabilne, nie zaleca się korzystania z nich na co dzień.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Magisk 21 wspiera także Androida 11.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy gesty puknięcia będą dodane na starsze telefony
Bardziej mnie interesuje czy miui nie będzie ubijać tej funkcji.. niestety apka taptap z XDA jest po kilku minutach non stop ubijana przez system na poco f2 pro . Funkcjonalność ta sama , lecz implementacja pewnie inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacoGURU napisał:

Po aktualizacji w aplikacji SMS/wiadomości cały czas widnieje na środku informacja, brak wątków. Dodatkowo jeśli wątków jest więcej to nadchodzi na tekst.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam, na Redmi K20 Pro ten sam objaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Mi10, niestety nie jest najlepiej, oczywiście zaznaczam, że instalowałem na czysto

o ile z wcześniejszymi wersjami , no może nie ostatnimi, klonowanie działa poprawnie, o tyle znalazłem kilka rzeczy, które mnie irytują i wróciłem do Androida 10

i tak:

-używając odtwarzacza muzyki pojawiają się rożne dziwne sytuacje nie zawsze w tym samym momencie, np. zatrzymuje mi odtwarzanie z dziwnym komunikatem błędu dostępu do pamięci i informacją na pasku powiadomień, że trwa skanowanie pamięci, niestety nigdy się nie kończy aż do restartu telefonu, kiepska jakość dźwięku zarówno na głośniku jak i słuchawkach

- błąd o zatrzymaniu aplikacji internet, niestety nie do naprawy bez restartu telefonu,

Oba powyższe błędy powodują również mocne zamulenie telefonu do tego stopnia, iż próba otwarcia jakiejś aplikacji kończy się około 10s opóźnieniem

-potwierdzam również ten błąd

6 godzin temu, jacoGURU napisał:

Po aktualizacji w aplikacji SMS/wiadomości cały czas widnieje na środku informacja, brak wątków. Dodatkowo jeśli wątków jest więcej to nadchodzi na tekst.

Wiem @Orjon , że już naprawiony

- kiepski zasięg BT na Androidzie 10 słuchawki Xiaomi Airdots Pro 2S  bez problemu w okolicach 10 m od telefonu działają, tutaj niestety słuchawki w uchu a telefon w tylnej kieszeni spodni i co chwilę zrywa mi połączenie lub co chwila zanika dźwięk, jakiś dramat - niestety występował też na wcześniejszych wersja z Androidem 11

jak coś mi się jeszcze przypomni to oczywiście dopiszę

 

Edit:

Czytając ten wątek, postanowiłem jeszcze raz spróbować wgrać ten ROM, tylko tym razem wgrałem oryginalny ROM China za pomocą Mi flasha, następnie od początku TWRP i Rom Z tego wątku.

Ku mojemu zdziwienie na ten moment wydaje się , że w zasadzie poza błędem o informacji z brakiem wątków w SMS reszta działa, aczkolwiek, nie chce mi zrobić synchronizacji SMS z chmury, kończy się zawsze błędem, ale wszystkie wiadomości są dostępne w aplikacji, więc nie jest to aż tak uciążliwe . Posprawdzam jeszcze pozostałe bolączki, jeśli będzie ok wgram aplikacje.

Teraz mam pytanie jak uważacie przywracać dane aplikacji czy pominąć tę kwestię i wgrać wszystko z ręki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejne info na temat tej wersji romu

Potwierdzam błąd z przełączaniem się z gestów na przyciski po restarcie, niestety klonowanie nie działa do końca poprawnie, aplikacja sklonowana się tworzy ,ale każda próba wejścia w urządzenie kończy się informacją o braku możliwości pobrania pluginu lub brakiem miejsca na dysku. Więc niestety nie jest tak kolorowo , oczywiście system zamulony.

Jeszcze nie czas jak dla mnie na przesiadkę na Androida 11, z Xiaomi.eu jestem od wielu lat i nie pamiętam tak zbugowanych wersji jak w tym przypadku.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest  wgranie Global by mieć wszystko na czysto, potem xiaomi.eu_multi_MI10_20.9.24_v12-11  i po skonfigurowaniu sobie np. gestów dopiero aktualizacja do xiaomi.eu_multi_MI10_20.10.15_v12-11.

System działa płynnie (przynajmniej na razie). Fakt klonowanie jeszcze nie działa, OK Google z "gęby" też nie działa, ale reszta raczej OK. Magisk, płatności IKO - OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2020 o 16:45, Grzesiek1010 napisał:

Halo halo

Safetynet fail

Płatności nie działają

Jakiś poradnik aktualny ?

Do tej pory wszystko śmigało

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
 

Spróbuj tego, u mnie na F2 Pro zadziałałom

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/fix-magisk-safetynet-t3896695

do tego kasujemy folder data/data/com.google.android.gms i restartujemy telefon

po ponownym uruchomieniu dodajemy karty w google pay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi 9 SE

Po aktualizacji takie problemy. 

Do tej pory robiłam na bieżąco aktualizacje i nie było żadnych problemów. Pobranie na nowo aktualizacje i instalowanie jeszcze raz nie pomogło, a co chodzi? 

1. Screen tak wygląda ekran jak nacisnę "ustawienia" 

2. Po przesunięcie w lewo (tutaj jest problem z panelem notatnik etc...) 

Screenshot_2020-10-17-23-23-37-445_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-10-17-23-23-27-325_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się o wgranie wersji 20.10.16, nie widzę zmian względem poprzedniej, poza jedną, tzn poprawiony błąd w aplikacji SMS, nie wyświetla już ikony z opisem brak wątków gdy są w niej wiadomości.

Jako ciekawostkę zamieszczam skreen nazw folderów w pamięci wewnętrznej i pamięci sklonowanych aplikacji. Nadmiernie tylko iż aplikacja sklonowana w przypadku Xiaomi Home nie jest w stanie pobrać wtyczek.

 

 

Screenshot_2020-10-18-00-15-53-453_com.android.fileexplorer.jpg

Screenshot_2020-10-18-00-16-07-223_com.android.fileexplorer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do wersji 20.10.15, moje Mi Note 10 traci ponad 50% baterii przez noc. Wczoraj rozładował mi się do 0. Druga sprawa, po aktualizacji przestały mi działać dymki czatu na Messengerze (wątpię żeby była to wina nowej wersji samej aplikacji, bo przed aktualizacją romu wszystko działało.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Note 10/Mi CC 9 Pro/tucana

Po instalacji do wersji 20.10.15 (Android 11), Magisk nie działa.

Oczywiście ani w wersji 20.04 (to wersja dla Androida 10) ale niestety również w wersji 21 (dla Androida 11) - po zainstalowaniu z poziomu TWRP - telefon uruchamia się do Bootloadera.

Moje pytanie brzmi - czy udało się komuś zainstalować wersję Magiska 21 i właściwie uruchomić system? A jeżeli tak, to czy instalowanie ROM 20.10.15 z poziomu TWRP (jak dotąd) wystarcza czy trzeba np zrobić Format DATA i dopiero skopiować do czystego urządzenia ROM 20.10.15? Czy w takim wypadku Magisk 21 działa poprawnie?

P.S. Czy wiadomo, czy na Mi 9T/Redmi K20/davinci jeszcze w ten weekend pojawi się ROM 20.10.15/16 - czy raczej się nie spodziewać?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...