Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.3.0.QJGMIXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 NFC (nazwa kodowa: surya).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.3.0.QJGMIXM_v12-10.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na POCO X3 NFC - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.3.0.QJGMIXM - Android 10
16 godzin temu, vipcortel napisał:

Jeżeli mam wgraną poprzednią wersję to aktualizację wykonuję już z poziomu ustawienia sprawdź aktualizację i instaluj? Czy ściągam na kompa i w trybie fastboot? Nie mam wgranego twrp. 

Możesz zrobić to z poziomu aplikacji Aktualizacje. Nie jestem jednak pewny, czy skoro nie masz TWRP, to uda się to zrobić.

Coś się stało, że nie masz TWRP?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą bazową wersję wgrywałem przez fastboota ściągniętego wraz z softem w paczce z linku podanego na tym forum dotyczącym poprzedniej wersji. Kiedy uruchamiam tryb recovery power + volum up to nie uruchamia się twrp tylko ten standarowy chyba że robię coś nie tak

Edytowane przez vipcortel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Dodam tylko że nie mówię dokładnie o tym Romie z Twojego linku tylko o tej konkretnej wersji wersji która kiedy wchodzę z poziomu telefonu do aktualizacji sprawdza i podaje że jest dostępna wersja o tym samym numerze i aktualizator próbuje ją ściągnąć ale obawiam się właśnie czy podczas próby aktualizacji telefon mi nie wstanie chociażby z tego powodu że nie ma Twrp bo pamiętam z kiedyś aktualizowało się przez Twrp ale że wszystko się zmienia może  jest ktoś kto już tak zrobił i działa 

 

Ok wgrałem Twrp w trybie fastboot. Włączyłem poco, uruchomiłem aktualizację z menu telefonu i wszystko przebiegło bez żadnych niespodzianek. Dane nie zostały wyzerowane więc zaczynam testować ;)

Edytowane przez vipcortel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany względem global są dla POCO X3 NFC?

Czy są:

- aplikacje telefonu i sms od xioami?

- dodatki z miui 12.1, np: biały paseczek zamiast przycisku nawigacji przy pełnoekranowej nawigacji gestami - czy idzie go włączyć?

- zmienianie czcionki systemowej?

- launcher z MIUI?

- aplikacje bankowe, mcdonalds działają bez kombinowania z rootem i ukrywaniem w magisku?

Proszę wykluczyć jeśli czegoś z wyżej wymienionych nie ma.

Edytowane przez szpuntoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szpuntoo napisał:

- aplikacje telefonu i sms od xioami?

Tak

5 godzin temu, szpuntoo napisał:

- dodatki z miui 12.1, np: biały paseczek zamiast przycisku nawigacji przy pełnoekranowej nawigacji gestami - czy idzie go włączyć?

Prawdopodobnie tak

5 godzin temu, szpuntoo napisał:

- zmienianie czcionki systemowej?

Tak

5 godzin temu, szpuntoo napisał:

- launcher z MIUI?

Prawdopodobnie tak

5 godzin temu, szpuntoo napisał:

- aplikacje bankowe, mcdonalds działają bez kombinowania z rootem i ukrywaniem w magisku?

McDonalds powinien, co do bankowych nie mam jak sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałeś z jakichś instrukcji do przywrócenia safetynet? Może to coś pokręciło. U mnie jest w porządku, blokada odciskiem działa poprawnie, po kilku nieudanych próbach trzeba wpisać kod ręcznie, ale nie miałem potrzeby zmian i mam xiaomi.eu bez przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również działa przypisanie dzwonka.

Mam za to inne 2 pytania:

1. Kiedy czyszczę RAM to usuwają mi się również powiadomienia na pasku statusu. Czy jest jakiś sposób by ich nie usuwało?

2. Czy istnieje możliwość by powiadomienia na pasku statusu były również wyświetlane za notchem? Albo chociaż przerzucenie zegara na prawo tak by po lewej stronie było więcej miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zablokowałeś aplikacje by były trzymane w pamięci? Przełączanie apek -> przytrzymujesz dłużej okienko apki i wciskasz kłódkę. Do tego możesz ustawić oszczędzanie energii bez ograniczeń dla informacjach konkretnej apki.

2. Pewnie byś musiał poszukać wśród modułów Magisk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Dnia 20.10.2020 o 12:34, szpuntoo napisał:

- dodatki z miui 12.1, np: biały paseczek zamiast przycisku nawigacji przy pełnoekranowej nawigacji gestami - czy idzie go włączyć?

Prawdopodobnie tak

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić tę funkcję?

Chodzi mi dokładnie o ten biały pasek co w załączniku, czy idzie go włączyć... (bardzo fajnie operuje się gestami przesuwając tym paskiem na boki niż przeciągając od narożnika ekranu by wrócić do poprzedniej aplikacji jak to jest w zwykłym MIUI 12.0)

maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2020 o 13:31, szpuntoo napisał:

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić tę funkcję?

Sam sobie odpowiem, może komuś się przydać te kilka informacji. Zainstalowałem xiaomi.eu i bez stockowego launchera MIUI którego NIE MA w xiaomi.eu - nie uświadczymy tego paska nawigacji do gestów przełączania się między ostatnimi aplikacjami. Ja sobie wgrałem z rootem launcher z MIUI i pasek z sam z siebie się pojawił w trybie nawigacji gestów ekranowych. 

Bez roota i magisk hide oraz paru komend w terminalu również nie uświadczymy aplikacji wymagających certyfikatu cts np. McDonalds, ponieważ stock xiaomi.eu bez roota go nie przechodzi. 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...