Skocz do zawartości

Alternatywny launcher i gesty pełnoekranowe, MIUI 12 rozwojowe, Android 11


pawelr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie odnośnie zmiany Launchera na Nova czy Lawnchair (chyba już nie wpierany, więc na A11 może być kiepsko). Udało Wam się na MIUI 12 beta z powodzeniem użyć innego Launchera? Mam obecnie rozwojowe 20.9.24 na POCO F2 Pro, czyli Android 11.

Nova przestał pokazywać, że gesty nie są kompatybilne z tą wersją systemu (tak było na 10ce), ale mimo wszystko, po przełączeniu  na nawigację gestami Nova nie reaguje. Najgorsze jest to, że nawet nawigacja przyciskami nie działa, ponieważ nie mogę wejść w przełączanie aplikacji, po tapnięciu lewego przycisku menu mam notyfikację, że Systemowy Launcher się scrashował. Na YouTube czy na Reddicie widziałem, że ludzie mieli zmienione launchery, ale nie potrafili odpowiedzieć czy coś robili, zainstalowali i działało, co wydaje się nie być rozwiązaniem na Xiaomi.eu.

Screenshot_2020-10-10-18-12-09-470_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z launcherem na A11 został częściowo naprawiony u nas po wydaniu bet 20.9.24. Problem generalnie polega na tym, że Xiaomi dodało kod dotyczący implementacji ich nowych gestów, w którym dodało warunek jego aktywacji na Androidzie 11. Sęk w tym, że te gesty od MIUI 12 są zaimplementowane... w launcherze (!!!) (nie w interfejsie MIUI), stąd każda zmiana launchera powoduje FC. Niestety trzeba czekać na nowszą betę ewentualnie wgrać ostatnie stable gdzie jest to już zrobione przez nas.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na stable faktycznie działa to lepiej. Nie idealnie, ale lepiej. Dalej nie ma paska nawigacji jak z czystego Androida, ani w zasadzie żadnej nawigacji przez gest od dołu - powrót do pulpitu czy wywołanie recents. Gest przeciągnięcia od dołu pojawia się tylko na pulpicie i wywołuje ostatnie aplikacje. Dodatkowo jest jakiś glitch wizualny, wywołując recents tak jakby one się pojawiają na setną sekundy, potem znikają i pojawiają się ponownie, nie wiem czy się z tym spotkaliście.

Generalnie, po doinstalowaniu appki Fluid N.G. da się emulować gesty z dołu ekranu w całym systemie i przypisać im standardowe funkcje, krótko - pulpit, długo - recents. Więc nie bez glitchy, ale działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...