Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro - Official MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.04.2022 o 23:00, Netoper napisał:

No w Twoim dramacie serwis Ci ulży skoro narzekasz a podstawowych czynności nie pasuje Ci zrobić.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Tzn których? Mam wysłać narzędzie pracy do tzw serwisu celem czego? Formatu? No chłopie pomyśl trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 19:54, PrezesASR2 napisał:

Na "nArZęDzIu pRaCy" zwykle nie instaluje się nie sprawdzonych aktualizacji, modyfikacji czy nawet aplikacji, 

Zrobienie backupu i resetu to nie aż taka czasochłonna rzecz, cokolwiek by na tym telefonie nie bylo

 

A kto powiedział, że instaluje modyfikacje?

Zrobiłem ten nieszczęsny reset. Efekty:

1. Był rollback romu więc czeka mnie ponowny reset.

2. Bateria bez zmian. Od bodaj 12.....10 schodzi jak na 10 letnim trupie. Witaj ładowarko w kieszeni!

3. Zdupcone są animacje na interface XS. No, gratuluję!

Reszty nawet nie chce mi się sprawdzać, pewnie wyjdzie po świętach czyli już jutro. Będzie się na co wkurzac.

Proponuję wydawać wincyj telefonów. Może 12tek tak z 20 rodzajów 🤦

Edytowane przez magg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magg ja po aktualizacji też miałem gorsze animacje i bardzo szybko schodzącą baterię ale chyba po piątym resecie smartfona (wyłączeniu i ponownym włączeniu) wszystko wróciło do normy. Aktualizacja chyba potrzebowała paru dni na adaptacje żeby wrócić do normalnej pracy choć bateria i tak schodzi mi trochę szybciej niż przedtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2022 o 21:47, wenazyr napisał:

magg ja po aktualizacji też miałem gorsze animacje i bardzo szybko schodzącą baterię ale chyba po piątym resecie smartfona (wyłączeniu i ponownym włączeniu) wszystko wróciło do normy. Aktualizacja chyba potrzebowała paru dni na adaptacje żeby wrócić do normalnej pracy choć bateria i tak schodzi mi trochę szybciej niż przedtem.

Animacje są zdupcone na XS. Na S i L jest ok. Przedstaw interface i sam zobacz. S i L są dla mnie za duże dlatego przestawiam na XS. Początkowo obstawiałem launcher ale po instalacji różnych wersji odpuściłem - bez rezultatu. Czcionka też do doopy, komu przeszkadzała ta z miui 11? Ostra, przejrzysta, czytelna... Aparat...ktoś mi wyjaśni dlaczego brak stabilizacji przy robieniu zdjęć za to przy wideo jest (byle jaka ale jest)? Albo przy włączeniu eis zmienia obiektyw na szerokokątny? 🤦

Nie chce mi się wymieniać dalej, szkoda czasu. Tak się klientów nie zyskuje tylko traci. Tel dostałem za free w ramach gwarancji za mi note 10, który kupiłem że dwa lata temu. Tam też były idiotyzmy jak: wolna pamięć ufs ale zoom x5 działał, zdjęcia też robił lepsze, nie grzał się, bateria bajka, ekran amoled (wprawdzie zakrzywiony ale jednak), prawdziwy czujnik zbliżeniowy a nie to co w tym goofnie, w którym policzkiem co chwilę coś mi się włącza. Kto to ***** wymyślił? Po **** takie oszczędności? Jaki to ***** ma sens? To tak trudno zrobić trzy różne telefony, szczególnie, że ich cena jest równie absurdalna co srajfonow? Tam przynajmniej 5 lat wsparcia a tu już w lipcu 2022 zostanie mi przycisk do papieru 🤦

edit.

1.brak dzwonka wiadomości do wyboru znanego jeszcze z mi5 i starego miui.

2.zdupcone accelerometr, w opcjach pamięci pionowo źle pokazuje.

3.zdupcony dotyk. Albo wychodzi mi do menu głównego albo wybiera nie te literę na klawiaturze, którą chce. O zaznaczaniu nie wspominam.

4.dzwiek uruchamiania po resecie tel nie dziala...

Na koniec niespodzianka:

IMG_20220419_090101.jpg

IMG_20220419_095704.jpg

IMG_20220419_102710.jpg

Edytowane przez magg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć działanie czujnika zbliżeniowego rzeczywiście pozostawia dużo do życzenia, nie jestem jednak pewny czy to wina samego czujnika czy MIUI, bo w Redmi Note 4x były też różne przeboje z tym aż udało im się wydać na koniec wsparcia taką aktualizację, że zaczął działać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś gdzie w MIUI13 znajdę te "interaktywne tapety Krystalizacja"? Albo wogóle gdzie jest reszta interaktywnych tapet, które były jeszcze przed aktualizacją? Gdzieś są, bo po aktualizacji do 13 potem się aktualizowały, ale nie mogę ich nigdzie znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po ponad tygodniu od aktualizacji zaczęły pojawiać się jakieś błędy, ścina aplikacje telefon przy odbiorze połączeń, przełączanie pomiędzy aplikacjami też potrafi się zacinać, po za tym sam ROM działa chyba szybciej ogólnie, uruchamianie aplikacji też jakby szybsze, no ale okazjonalne błędy zmuszają mnie do powrotu do ostatniego wydania miui 12 bo było na pewno dużo stabilniej 

 

Edytowane przez PrezesASR2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 21:15, wenazyr napisał:

mag myślę, że coś u Ciebie poszło nie tak z aktualizacją bo u mnie jest O'K. Może ściągnij sobie jeszcze raz całą aktualizację (np. z tej strony) i zainstaluj ponownie.

Screenshot_2022-04-19-21-04-14-473_com.android.settings.thumb.jpg.e5981431d0c2ed0b848310ff05621660.jpgScreenshot_2022-04-19-21-04-14-473_com.android.settings.thumb.jpg.e5981431d0c2ed0b848310ff05621660.jpg

 

Screenshot_2022-04-19-21-04-37-908_com.android.updater.jpg

Dzięki stary ale to jedyna strona na której jest miui13 na A12. Na oficjalnej romu nie ma więc pisałem, że będzie rollback. I teraz dylemat, czekać aż wypuszcza nowy czy kolejny reset. 7 mam lot więc przez następne miesiące niczego w tel ustawiać nie mogę. Musi kurła działać.

W dniu 19.04.2022 o 21:45, wenazyr napisał:

Choć działanie czujnika zbliżeniowego rzeczywiście pozostawia dużo do życzenia, nie jestem jednak pewny czy to wina samego czujnika czy MIUI, bo w Redmi Note 4x były też różne przeboje z tym aż udało im się wydać na koniec wsparcia taką aktualizację, że zaczął działać dobrze.

To nie jest prawdziwy czujnik zbliżeniowy tylko jakiś mix accelerometru z sonicznym czymś w głośniku. Ot oszczędność. Postaram się złożyć reklamacje, może kolejny raz zaoferują mi wymianę na inny model 💁 Póki jest gwarancja. Oby nie 11T, bo to zapewne taki sam crap.

52 minuty temu, PrezesASR2 napisał:

Mi po ponad tygodniu od aktualizacji zaczęły pojawiać się jakieś błędy, ścina aplikacje telefon przy odbiorze połączeń, przełączanie pomiędzy aplikacjami też potrafi się zacinać, po za tym sam ROM działa chyba szybciej ogólnie, uruchamianie aplikacji też jakby szybsze, no ale okazjonalne błędy zmuszają mnie do powrotu do ostatniego wydania miui 12 bo było na pewno dużo stabilniej 

 

Myślisz, że mogę ściągnąć 12stke i z menu zrobić downgrade z A12 do A11 bez hockowklockow na wyrywaniem firmware przez kompa i bez ryzyka uceglenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, magg napisał:

Myślisz, że mogę ściągnąć 12stke i z menu zrobić downgrade z A12 do A11 bez hockowklockow na wyrywaniem firmware przez kompa i bez ryzyka uceglenia?

nie da rady, botloader i wtedy rom przez fastboot, jak posiadasz konto xiaomi z pozwoleniem to szybka robota jest

Edytowane przez PrezesASR2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adrian033 napisał:

Hej co zrobić aby pojawiła mi się aktualizacja? Mam region ustawiony na Austrię bo tam najczęściej były szybciej a teraz nic mi się nie pojawia.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 

Ustaw na Szwajcarie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://xiaomiui.net/xiaomi-slows-down-phones-users-want-your-support-24401/

Tak tak. Wincyj ficzeruf.

6 godzin temu, brawo napisał:

Wrzuć do wody póki jeszcze nie wybuchł ;)

 

Zainstaluj sobie ostatnie security a zobaczysz jak telefon rozgrzeje ci się do ponad 50 stopni. Tacy fahofcy.

Edytowane przez magg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Lewus_PL napisał:

Nowe oprogramowanie: 13.0.6.0

Screenshot_2022-05-23-11-23-00-018_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-05-23-11-23-43-692_org.telegram.messenger.jpg

U mnie instalacja nie przechodzi. Ściąga ale nie instaluje. Zresztą nic update nie wnosi a poprawki z kwietnia. Wstyd i gańba. Ciekawe co tym razem zdupcyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, magg napisał:

U mnie instalacja nie przechodzi. Ściąga ale nie instaluje. Zresztą nic update nie wnosi a poprawki z kwietnia. Wstyd i gańba. Ciekawe co tym razem zdupcyli...

Jak nie zainstalowałeś, to skąd wiesz, że update nic nie wnosi...🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...