Skocz do zawartości

Samoczynne wylogowywanie karty sim


oczyorze

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem Mi4 od trzech tygodni, na początku było wszystko ok jednak od kilku dni telefon sam przechodzi do stanu "tylko połączenia alarmowe" i za każdym razem trzeba wpisać PIN. W nocy podłączam do ładowarki rano znów tylko połączenia alarmowe. Zauważylem ze wracając z trybu samolotowego również trzeba ponownie logować się do sieci. W poprzednim telefonie wszystko był ok, telefon w sieci T-Mobile. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu jest to strasznie irytujące. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu sterowania w zasilaniu wszystko mam wyłączone

wygląda to to tak że w momencie jak zgubi zasięg sieci to karta sim się wylogowuje(tak mi się wydaje), tyle że wczesniej było wszystko ok

Wchodząc w tryb samolotowy gdy chcę wrócić do normalnego pisze brak usługi i trzeba wbić kod PIN niezależnie czy jest GSM , 3G, czy lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przypadkiem miui v5?

 

ja co prawda zauważyem błąd na opcjach zasilania ale może i w trybach jest identycznie.

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/5135-zaplanowane-prze%C5%82%C4%85czanie-problem-z-powrotem-na-standardowy/

 

Kiedy telefon powinien zmienic profil nie robił tego.Po przejściu na miui v6 jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to to tak że w momencie jak zgubi zasięg sieci to karta sim się wylogowuje(tak mi się wydaje), tyle że wczesniej było wszystko ok

Wchodząc w tryb samolotowy gdy chcę wrócić do normalnego pisze brak usługi i trzeba wbić kod PIN niezależnie czy jest GSM , 3G, czy lte

No ale tak w MIUI jest normalnie. Zawsze tak było. Tryb samolotowy wymaga wpisania PINu jeśli karta SIM takiego ma. Po prostu tracisz zasięg. Gdzie mieszkasz? Czy jest taka możliwość, że jesteś na granicy zasięgu? Albo masz operatora co przełącza się po nadajnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję MIUI mam 5.4.24. Problemu z zasięgiem nigdy nie miałem przynajmniej w poprzednim telefonie (sony xperia sp). Mieszkam w miejscowości Orzesze woj. śląskie. Czy jestem na granicy zasięgu tego nie wiem. Przełącza czesto ale miedzy 2G i 3G wsieci T-mobile.

Naciekawsze że przez pierwsze dwa tygodnie nic się nie działo dopiero ostatnie 5 dni zaczęły się problemy. Najgorsze jest że za kazdym razem trzeba wbijać PIN. Gdy ktoś chce się do mnie dodzwonić jestem niedostępny. troszkę nieciekawa sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...


Cześć, Zauważyłem ten problem u siebie na MI4 (soft jak z załącznika ).  Ustawiłem profil baterii na własny,  preferowany tryb sieci mam, 4G (sieć Play).  Da się jakoś problem rozwiązać w inny sposób niż wyłączenie PIN? 


Screenshot_2016-06-03-17-32-05_com.android.settings.png



Dobra, zainstalowałem soft najnowszy, tj. 6.5.26 i zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej wina karty sim/operatora. Też  mam t-mobile. Często mam "tylko alarmowe". 1-2% braku sygnału. Wy dostaliście może nowe karty sim z LTE? Bo mi tak mniej więcej od tego momentu się zaczęło. Na starym Mi2S brak problemów. Nie testowałem jeszcze innej karty. Ciekawe czy to wpływa także na jakość rozmów :/ . Jednego i drugiego problemu nie miałem na poprzedniej karcie sim.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Od dłuższego czasu sporadycznie zdarza się (~raz na miesiąc/dwa miesiące), że restartuje mi się SIM (nie telefon), muszę ponownie wprowadzić PIN. Bywa to o tyle uciążliwe, że ja po prostu o tym nie wiem. Czasami się dziwię, że przez cały dzień nie dostałem żadnego powiadomienia, telefonu, smsa, po czym patrzę i się okazuje, że po prostu sieć jest wyłączona bo telefon prosi o PIN.

Czego to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...