Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.1.5.0.RJBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 10 (nazwa kodowa: umi).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI10_V12.1.5.0.RJBCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z powiadomieniami, płynnością i stabilnością? 12.1.3 wydawało się monetami działać wolniej na Mi 10, niż ostatnie stabilne wydania na Mi 8 lite. Nie było powiadomień z Signala, ani Gmaila. Apki same zamykały się w trakcie ich użytkowania.

Te problemy nadal mają miejsce?

Edytowane przez cokolwiek
przecinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na forum xiaomi.eu, to dalej lipa. Choć pojedyncze komentarze wskazują, że ok, to jednak większość negatywnych. Tzn mówię o całokształcie, nie o powiadomieniach. Tak czy siak... Szkoda....

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak...wcześniej miałem oneplusa 6 na którym jak powszechnie wiadomo wszystko śmiga jak ta lala....kupiłem mi 10 i było słabo bo telefon nie przechodził w stan uśpienia (z powodu smartwatcha)...wtedy usłyszałem od niemal każdego żeby wgrać Xiaomi.eu i tak zrobiłem...jestem na stabilnym 12.0.8 i jest w miarę ok tzn. telefon wchodzi w stan uśpienia ale nie jestem zadowolony w 100% ... A teraz jest już któraś aktualizacja (stabilna) i nie można aktualizować bo wiele rzeczy nie działa...dla mnie to jakiś nowy świat - serio ... Dam temu jeszcze chwilę, a jak nie to sprzedaje i wracam do oneplusa ... Może ja jestem dziwny ale wychodzę z założenia że kupując flagowca powinno działać wszystko jak należy, a tutaj nie dość że bawię się z romami to i tak nie chodzi to tak jak należy...przykra sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartos napisał:

No ale android 11 to jeszcze chyba beta, więc skąd stabilna wersja miui12 na A11 ma być w pełni stabilna?

ja osobiście używam wersji rozwojowej i jest OK. Może zdarzą się małe błędy ale nie natarczywe. 

11 już dawno w wersji stable.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z klonowaniem aplikacji na tej wersji stabilnej ktoś coś sprawdzał , jakieś spostrzeżenia ?
Nie. Nawet na deweloperskiej wersji wciąż to nie działa. Ja się poddałem i siedzę na EEA. Błędów brak, choć pewnych rzeczy brakuje - no ale w pracy zmieniły mi się priorytety, fon musi być sprawny ;P

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo smutne, jeśli faktycznie jest jak piszesz. Niby Mi 10, to flagowy model, a odnosi się wrażenie, że w kwestii romów obsługiwany jest jak najgorsze gówno, które tylko zawadza. Kiepskie wrażenie się odnosi, naprawdę...

Pierwszym fuckupem był "stabilny" android 11, ale zostawienie ludzi z nim i olanie w ten sposób ostatniego wydania z 10, który byłby pewnie stabilny na podobnym poziomie jak 12.0.8, to już zwyczajne naplucie w twarze użytkowników, którzy wydali na ten telefon pieniądze.

Używam telefonów Xiaomi od 2016, ale przy ostatniej polityce cenowej i takim podejściu do romów trzeba będzie chyba gdzie indziej zostawić tysiące swoich polskich złotych następnym razem. Szkoda. Serio.

Edytowane przez cokolwiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że to Chińczycy się męczą ze stabilną wersją A11, dla Europy i reszty nadal jest A10. 

To, że u nas Custom rom oparty na chińskiej wersji nie działa najlepiej, nie oznacza, że np. Chińczycy maja problem ze swoim telefonem i chińskim systemem w połączeniu ze swoimi chińskimi aplikacjami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dzidexx napisał:

Nie kupiłeś smartfona od MiuiEu żeby mieć pretensje.

 

Kupiłem smartfon z mi-store, ale to akurat mało istotne. Nie zmienia to faktu, że telefon jest flagowy, że nie kupisz go za psi grosz, że xiaomi.eu wydaje się mieć politykę numeracji taką samą jak wersje chińskie, bo na nich bazuje, że nie miało problemu z wydaniem syfu w postaci pseudo stabilnej rekompilacji wersji chińskiej, gdy tylko ta się pojawiła, że mi.com, zapewne idąc po rozum do głowy, wydało parę dni temu wersję na androidzie 10, że xiaomi.eu olało to wydanie zapewne z jakichś swoich powodów, które, jak wynika z mojego wieloletniego doświadczenia w IT, są najprawdopodobniej widzimisiem zwanym "ch*j z userem końcowym, bo nie chce mi się, bo coś tam mi nie pasuje". Takie rozumowanie, wiem z doświadczenia, wynika zazwyczaj z potrzeby uruchomienia szarych komórek, bo instrukcja, czy inny schemat nie działa do końca idealnie.

Czy coś pominąłem? Może fakt, że xiaomi.eu ma w swojej ofercie również usługi płatne związane z telefonami Xiaomi, które pewnie jakiś grosz generują i zapewne byłyby mniej lukratywne, gdyby nie wydania rekompilacji chińskich wersji, które są pewnie niezłym portfolio.

Tak więc reasumując nie kupiłem telefonu od xiaomi.eu i nie ma to żadnego znaczenia gdzie go kupiłem, bo to nie zmienia żadnego z tych faktów. Mogę i mam pretensje o brak wydania 12.0.11 dla Mi 10, bo wydałem na telefon pieniądze, o których wiem, że nie rosną na drzewie, które mogłem wydać na innego producenta, a z telefonem zostanę teraz na jakiś czas. Zapewne co najmniej rok, albo dłużej. Poświęciłem również swój czas, który również nie rośnie na drzewie, na instalację romu, później straciłem go na cofnięcie do 12.0.8, a teraz wzrusza mi się ramionami i stwierdza, że rekompilacji stabilnego wydania nie zrobimy, bo mam się nie chce.

Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz.

Nawiasem mówiąc, mogę się oczywiście mylić, ale o ile dobrze kojarzę, to w UE jest ustawodawstwo, które pozwala mi na instalowanie na urządzeniach elektronicznych softu takiego, jaki mi się spodoba. To tak przy okazji gwarancji.

Edytowane przez cokolwiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie wiem o czym ta dyskusja ... Telefon tani nie jest i jest flagowcem. Używać się go w moim przypadkiem nie dało po wyciągnięciu z pudełka bo nie "gadał" z moim smartwatchem i nie przechodził w stan uśpienia. Miałem dwa wyjścia albo telefon sprzedać odrazu albo wywalić smartwatcha (co było by głupotą) więc wgrałem Xiaomi.eu i to akurat działa al jest dużo innych problemów...więc można dyskutować ale nie gadajcie, że ten telefon jest dopracowany bo nie jest i na dzień dzisiejszy żałuję że nie kupiłem oneplusa 8 (którego można było kupić nawet taniej niż Xiaomi mi 10) bo tam wygląda to tak jak powinno. 

Edytowane przez Sonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie telefon z dystrybucji europejskiej , instaluje się custom ROM z wersji chińskiej i macie jeszcze problemy. I jeszcze narzekania, że xiaomi.eu pominęło jakiś chiński ROM. Fakt, telefon mało nie kosztuje, ale instalowanie custom i narzekanie że coś nie działa, lub że olali klienta bo wypuszczają stabilny chiński ROM który nie działa w Europie. 

Xiaomi.eu z drugiej strony przerabia tylko Romy i nadaje nazwy zgodne z chińskimi wersjami. Nie mają tyle urządzeń by dogłębnie testowa. Każdy ROM i wyłapywać błędy. 

Ps. Mi jak coś nie pasuje w xiaomi.wu to instaluje global. Jakoś działa i nie widzę błędów. Czyli dla mnie Xiaomi dobrze buduje swoje systemy, przynajmniej global dla mi10. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podsumujemy.

Twierdzi się tu, że nie mogę wymagać, ani mieć pretensji negując tym samym moje prawo do własnego zdania i oczekiwania jakości. Coś jeszcze? A fakt... Pominąłem sugestię pod moim adresem, że samodzielnie myśleć również nie powinienem. /......../. Może antykoncepcji też mam nie używać? I żeby był to jeszcze ktoś z ekipy, ale nie. Zapalone fanbojstwo niczym /......../.

Takich jak ja, którzy wydali na telefon kasę i teraz mają z nim tylko problemy, jest więcej. Niektórzy mają bardziej złożone kryteria wyboru, jak tylko ładnie wyglądający na wystawie model, cena, czy recenzja jakiegoś influencerka w rurkach, który dostał telefon za darmo, poużywał pół dnia i nakręcił film na YouTube.

Moim kryterium, dajmy na to, jest możliwość instalacji customów, a Xiaomi sobie ceniłem. Kupiłem telefon za ponad 3 klocki, a po fakcie wiedzę, że czeka mnie rok kupy. Szczerze rozumiem teraz odczucia /......../.

Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz.

Tak więc niech fanbojstwo nie /......../, tylko szoruje, a do zespołu zwracam się z serdeczną prośbą - po prostu nadróbcie zaległości i zadbajcie trochę o romy dla Mi 10. Redmi note 3 pro, redmi 3s, mi mix 2, mi 8, mi 8 lite - było super. Na xiaomi.eu nawet moja matka, człowiek ery pokrętła w telefonie, przekonała się do smartfona. Mi 10? /......../, sraczka i padaczka. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez mrosi
Radzę uważać ze słownictwem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...