Skocz do zawartości

Problem z połączeniem przez kabel usb


zielarzowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem załączony na filmie. Podczas próby podpięcia telefonu do laptopa przez kabel USB połączenie jest co chwilę zrywane, telefon się tylko ładuje ale nie ma możliwości przesyłu danych. Sprawdzane na dwóch kablach oryginalnym i z Ikei. Porty w laptopie ok bo pendrive działa i można przesyłać pliki i w jedną i drugą stronę. Tak samo inny telefon w tym przypadku iPhone (bo innego androida nie mam żeby sprawdzić) łączy się normalnie. Co najśmieszniejsze na stacjonarnym pc wszystko jest w jak najlepszym porządku. Gdzie szukać przyczyny bo już kompletnie zgłupiałem. Aktualnie radzę sobie poprzez aplikację ShareMe ale zależy mi na tradycyjnej metodzie bo jest o wiele szybciej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrosi napisał:

Jeśli masz procek AMD starszej generacji, to może stanowić problem. Na nowych Ryzenach nie ma problemów.

Sprawdziłbym jednak jeszcze na innych kablach.

Mam AMD Ryzen 5 a lapek ma jakiś miesiąc. Dokładny model to Asus TUF Gaming FX505DT

Edytowane przez zielarzowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zielarzowy napisał:

tak próbowałem na ori kablu którego użyłem jedynie raz do ładowania po zakupie telefonu oraz na kablu z ikei na obu to samo

Inne porty USB w laptopie...?

Spróbuj jeszcze resetu całkowitego telefonu. Tylko skopiuj wcześniej dane z telefonu, nawet na inny komputer.

Jeśli nie przyniesie to efektu, to pewnie masz uwalone gniazdo w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uwalonym porcie w fonie nie byłoby również komunikacji z blaszakiem.
Najwidoczniej problem jest w dogadaniu się AMD z Xiaomi, może jakieś dodatkowe sterowniki by pomogły.
U mnie na ryzenie 3800 też nie chciał gadać, W końcu zaskoczył po jakiejś paczce sterowników.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2020 o 05:18, Netoper napisał:

Dograłeś sterowniki? 9 jest na snapie, 8 na MTK.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

https://forum.xda-developers.com/elephone-m2/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-32-64-t3267033 zrobiłem tak jak w tym temacie niestety nie pomogło. Podlinkujesz może skąd moge ściągnąć inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie pomogę bo z 5? 6? sztuk ściągałem i któreś zaskoczyły a z rozpędu instalki wywaliłem. Szukałem w google pod hasłem "sterowniki rn8pro AMD" na XDA też byłem ale nie pamiętam które mi pomogły, w maju z tym walczyłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...