Skocz do zawartości

Jakie słuchawki bezprzewodowe polecacie


tomekcz992

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno Mi Air 2 SE.
Cena 120zl. Grają świetnie. Jeśli nie oczekujesz rozmów telefonicznych, to świetny wybór. Rozmowy to koszmar, dla drugiej osoby. Ja słyszę wszystko świetnie, ale mnie praktycznie nikt. Nie wiem co może być przyczyną.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchawki mają w sobie mikrofon? Znajomy miał baaaaardzo stare słuchawki bezprzewodowe bez mikrofonu. Były tak stare i już zepsute, że jak telefon był w kieszeni to słuchawki gubiły zasięg hehe. Mam nadzieję, że problemy z zasięgiem były spowodowane starością hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchawki mają w sobie mikrofon? Znajomy miał baaaaardzo stare słuchawki bezprzewodowe bez mikrofonu. Były tak stare i już zepsute, że jak telefon był w kieszeni to słuchawki gubiły zasięg hehe. Mam nadzieję, że problemy z zasięgiem były spowodowane starością hehe
Mi Air 2 SE mają- każda słuchawka niezależny. Czytam na innych forach, że ludzie bardzo chwalą rozmowy. Ja też miałem wrażenie, że dwa pierwsze dni były ok. Tylko potem się zepsuły czy jak?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane przeze mnie Audictus Adrenaline 2.0 też mają mikrofon i umożliwiają prowadzenie rozmów. Mi Air 2 SE kupiłem kilka dni temu żonie. Wrażenia jak najbardziej pozytywne.
A wiesz może czy żona prowadzi rozmowy przez obie słuchawki, czy używa też jednej? Szukam powodu, dla którego moje nie działają tak perfekcyjnie...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krainawilka napisał:

A wiesz może czy żona prowadzi rozmowy przez obie słuchawki, czy używa też jednej? Szukam powodu, dla którego moje nie działają tak perfekcyjnie...

Z tego co wiem, to chyba pierwszy model słuchawek Xiaomi, w których można korzystać z jednej słuchawki w trakcie rozmów (druga schowana w etui). Tak naprawdę to samo w przypadku słuchania muzyki. Żona korzysta z tego. Jakoś nie skarżyła się na jakieś błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to chyba pierwszy model słuchawek Xiaomi, w których można korzystać z jednej słuchawki w trakcie rozmów (druga schowana w etui). Tak naprawdę to samo w przypadku słuchania muzyki. Żona korzysta z tego. Jakoś nie skarżyła się na jakieś błędy...
Ja nie odczuwam żadnego dyskomfortu, rozmówcę słyszę dokładnie i wyraźnie. Tylko druga strona zgłasza zażalenia, że nie słychać, że pogłos, że echo...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jest jak używasz obu, czy jak jednej? Mnie rozmówcy słyszą nieźle. Mi True Wireless Earphones 2 Basic to te same tylko inaczej je nazwali w naszej dystrybucji.
Ostatnio już w każdej kombinacji zawodzą. Co ciekawe, moja dziewczyna i brat słyszą mnie dobrze, oboje mają telefony Xiaomi. Przypadek?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, krainawilka napisał:

Co ciekawe, moja dziewczyna i brat słyszą mnie dobrze, oboje mają telefony Xiaomi. Przypadek?

Telefon po drugiej stronie nie powinien mieć znaczenia (może dlatego że "Xiaomi lepsze"?). Ale skoro twierdzisz że na początku było lepiej, to może dziurki od mikrofonów się zapchały, bo są mikroskopowej wielkości i o to chyba nietrudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon po drugiej stronie nie powinien mieć znaczenia (może dlatego że "Xiaomi lepsze"?). Ale skoro twierdzisz że na początku było lepiej, to może dziurki od mikrofonów się zapchały, bo są mikroskopowej wielkości i o to chyba nietrudno.
Mógłbym tak uznać, gdyby nie fakt, że to było po 2 dniach użytkowania, po 3-4 rozmowach.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@krainawilka

jest coś w tym, tzn zależy jaki tel jest po 2giej stronie. Niby nie powinno być problemu ale podejrzewam, że coś jest w tych kodekach, jakoś nie do końca ze sobą współgrają i tel po drugiej stronie nie składa danych dokładnie tak jak powinien.

Ja to zauważyłem też, głównie starsze tel i jeżeli rozmówca korzysta z zestawu głośnomówiącego w samochodzie, też starszej daty. To są powtarzalne sytuacje z tą samą osobą, tym samym samochodem.

 

Wczoraj kupiłem Mpow Flame Solo:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08JY5GC29/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

zobaczymy czy rozmowy będą kiepskie jak we wcześniej kupionych chińskich XGODY FC1, XGODY S800.

caller ID/caller announce (PBAP) nawet się nie spodziewam, ale na YT widziałem testy i goście mówili, że mikrofony spisują się dobrze wewnątrz i na zewnątrz.

Zobaczymy, w razie w będę miał kolejne do słuchania książek.

Ciekawostka czy tylko Jabra robi/robiła słuchawki z caller id, tak mogę ustawić nawet język pl i czyta mi po polsku imiona i nazwiska dzwoniących.

Może ktoś z Was używa godnych polecenia jakichś tzw. zausznych z caller ID/caller announce (PBAP), może być 1 słuchawka?

Do dzisiaj używam Jabra motion. Konstrukcja bardzo wygodna ale wadliwa, co 1-2 lat wymiana na nową, ale dźwięk, wycinanie szumów, hałasów otoczenia nawet bardzo głośnych rewelacja. Praktycznie w każdych warunkach mogę gadać, wiatr, sztorm, autostrada, ryk pociągu, rozmówcy tego nie słyszą, tyko mój głos. Ale niestety już dogorywają.

--

Mpow Flame Solo po około tygodniowym używaniu:

małe i lekkie, wiem, że to może wydawać się trochę śmieszne w porównaniu do pchełek wsadzanych do uszu,

wygodny pałąk zauszny, używałem w tygodniu praktycznie cały dzień roboczy ~8h prawie bez zdejmowania, jest prawie niemożliwe żeby same spadły z ucha, nawet ostro wywijając głową podczas pogowania, taka konstrukcja,

bateria wystarcza mi na 1,5 roboczego dnia, gadam dziennie >4h przez tel. czasem 6 i więcej, Jabra trzymała mi max 1 dzień roboczy,

etui ładuje słuchawki dosyć szybko ~1h+ maiłem naładowane, naładowałem 2x i coś w etui zostało, więc być może 2,5-3x można naładować słuchawki,

dźwięk, tzn. to co słyszymy, nie jestem audiofilem więc nie będę się silił na oceny, a dodatkowo lubię słuchawki, które nie podbijają basów (to raczej mniej popularne w dzisiejszych czasach), jak dla mnie grają dobrze, może nawet bardzo dobrze, ale głównie kupiłem do całodniowych rozmów,

mikrofon/mikrofony - tu po poprzednich zakupach byłem sceptycznie nastawiony, widziałem filmiki na YT, w których mikrofony dostały dobre oceny, faktycznie dobrze i czysto przekazują głos, nawet ktoś powiedział, że lepiej/czyściej mnie słychać niż na Jabra Motion, wycinanie otoczenia też działa, ale myślę, że z Jabrą nie będzie można porównać (gadałem czasem w takim hałasie, a rozmówcy tego nie słyszeli). Ale jest ok.

obsługa - słuchawki mają przyciski fizyczne, dla mnie +, łatwiej się obsługuje, a na mrozie, czy nosząc rękawiczki sterowanie w dotykowych może być letko trudne,

co by się przydało:

najbardziej mi brakuje w słuchawce caller ID/ caller announcer czyli gadania przez słuchawki kto dzwoni, poradziłem sobie instalując apkę Mówi kto dzwoni, coś tam w niej nie do końca działa, bo słychać tylko z tel. kto dzwoni, w słuchawkach nie, ale pewnie poprawią,

mogły by być po 2 mikrofony na słuchawkę jak w Mpow Flame Pro, pewnie lepiej działało by wycinanie tła,

etui mogło by mieć funkcję ładowania bezprzewodowego.

no ale w tej cenie to marzenie ściętej głowy, ale gdyby wydali nowszą wersję Mpow Flame Pro to bym kupił nawet droższe. Pewnie gdyby były dostępne Mpow Flame Pro to bym je kupił.

Zastrzegam, że krótko używam.

Dla szukających takiej konstrukcji słuchawek, do codziennego użytku, do rozmów telefonicznych, na siłkę i do innych sportów - POLECAM.

Edytowane przez rob_ert
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 28.09.2020 o 09:09, krainawilka napisał:

Zakupiłem niedawno Mi Air 2 SE.
Cena 120zl. Grają świetnie. Jeśli nie oczekujesz rozmów telefonicznych, to świetny wybór. Rozmowy to koszmar, dla drugiej osoby. Ja słyszę wszystko świetnie, ale mnie praktycznie nikt. Nie wiem co może być przyczyną.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dostałem w prezencie te słuchawki i mam identyczny problem. Rozmówca prawie mnie nie słyszy. Też nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy coś się zmieniło od czasu kiedy to pisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w prezencie te słuchawki i mam identyczny problem. Rozmówca prawie mnie nie słyszy. Też nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy coś się zmieniło od czasu kiedy to pisałeś?
Zmieniło się tyle, że słuchawki leżą nieużywane, właśnie przez swoją wadę, bo kupiłem je głównie do rozmów.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w większości pchełek będzie taki sam problem z mikrofonami, ale Wasze to są tzw końcówki do szczoteczki do mycia zębów i samo umieszczenie mic powinno poprawić działanie. Tego typu nie testowałem.

Ogólnie producenci skupiają się na odbiorze dźwięku, tak jakby większość tylko słuchała muzyki. Jabra Motion była świetna pod wzgl. wycinania wszystkiego co dookoła, młot udarowy, pociąg, sztorm, wycinała perfekcyjnie po 2giej stornie mój głos był czysty, moi rozmówcy nie wierzyli, że k. mnie może być jakiś hałas. Robiłem testy ze szwagrem i nagrywałem co jest po mojej stronie, a on nagrywał co u niego słychać. Jabra miała chyba 2 czy 3 mikrofony na pałąku.

Mpow Flame Solo na po 1 mikrofonie na słuchawce, dźwięk jest przekazywany dobrze, szwagier określił, że może nawet i lepiej niż Jabra, ale też nie robiłem testu w jakichś trudnych warunkach.

Szkoda, że wycofali/nie ma w ofercie Mpow Flame Pro, one mają po 2 mikrofony na słuchawkę i pomimo tego, że są prawie 3x droższe to pewnie bym je właśnie kupił gdybym miał wybór. Może jeszcze się pojawią, nabędę drogą kupna i podzielę się wrażeniami.

Podobno te są niezłe, opinie z testów w necie i na YT są bardzo dobre:

https://www.tronsmart.com/products/tronsmart-apollo-bold-truewireless-stereo-plus-hybrid-anc-earbuds

Gdybym nie znalazł tzw zausznych to bym pewnie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rob_ert napisał:

Podejrzewam, że w większości pchełek będzie taki sam problem z mikrofonami, ale Wasze to są tzw końcówki do szczoteczki do mycia zębów i samo umieszczenie mic powinno poprawić działanie. Tego typu nie testowałem.

[...]

Wymieniłem model Mi Air 2 SE ---> Mi TWE 2 basic i wszystko jest ok. Wyglądają identycznie. Rozmówcy słyszą mnie wyśmienicie. Nie jest to więc kwestia umiejscowienia mikrofonu tylko albo modelu, albo konkretnego egzemplarza.

Bardziej skłaniałbym się ku temu, że w modelu Mi Air 2 SE jest to przypadłość wrodzona, bo na kilka osób obdarowanych przez firmę tymi słuchakami, większość osób zgłosiła identyczny problem ze słyszalnością u rozmówców.

Edytowane przez NicK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem model Mi Air 2 SE ---> Mi TWE 2 basic i wszystko jest ok. Wyglądają identycznie. Rozmówcy słyszą mnie wyśmienicie. Nie jest to więc kwestia umiejscowienia mikrofonu tylko albo modelu, albo konkretnego egzemplarza.
Bardziej skłaniałbym się ku temu, że w modelu Mi Air 2 SE jest to przypadłość wrodzona, bo na kilka osób obdarowanych przez firmę tymi słuchakami, większość osób zgłosiła identyczny problem ze słyszalnością u rozmówców.
Możesz podać dokładną nazwę? Już jestem całkowicie pogubiony. Chodzi o Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, NicK napisał:

Wymieniłem model Mi Air 2 SE ---> Mi TWE 2 basic

Teoretycznie to inne oznaczenie tego samego modelu tylko na inne rynki. Widać nie do końca. W oficjalnej polskiej dystrybucji sprzedają Mi TWE 2 Basic i w tych rozmowy są ok. Dziwiły mnie narzekania na rozmowy z tych słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krainawilka napisał:

Chodzi o Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic?

Tak te są ok i w oficjalnej dystrybucji  np tu https://mi-home.pl/audio/mi-true-wireless-earphones-2-basic , mi-store.pl mimarkt.pl Eurortv, Mediaexpert, Mediamarkt itd. Obecnie Air 2 se chyba tylko na allegro i w mpiku mają. Musiał je jakiś nieoficjalny dystrybutor sprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krainawilka napisał:

Możesz podać dokładną nazwę? Już jestem całkowicie pogubiony. Chodzi o Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic?

Tak, o tym modelu pisałem. Skoro jednak jest to ten sam sprzęt tylko na inny rynek, to nie wiem o co chodzi. Sprawdzę na innej sztuce, bo firma reklamuje wszystkie zakupione Mi Air 2 SE i w to miejsce ma zamówić Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic. Będę miał więc porównanie do większej ilości sztuk.

4 godziny temu, FromWP napisał:

[...] Obecnie Air 2 se chyba tylko na allegro i w mpiku mają. Musiał je jakiś nieoficjalny dystrybutor sprowadzić.

Pewnie tak, bo słuchawki w pudełku miały karteczkę z chińskimi krzaczkami i nic poza tym. Żeby dopełnić całości obrazu, podobno firma zamawiała  Mi TWE 2 Basic, a przysłali Mi Air 2 SE...

Edytowane przez NicK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako aktualizację sytuacji napiszę, że w końcu firma wymieniła słuchawki na Mi TWE 2 Basic (czyli te z dystrybucji europejskiej), ale niestety nie przyniosło to spodziewanego rezultatu - albo może nie taki rezultat, jakiego się spodziewałem.

Jakość dźwięku u odbiorców mojego przekazu jest teraz dobra, ale problem jest w tym, że nie zawsze odbiorca mnie słyszy. Wygląda to tak, jakby w słuchawkach nie zawsze aktywował się mikrofon. Gdy dzwonię do kogoś, albo odbieram rozmowę, to czasami rozmówca nie słyszy mnie w ogóle. Ja słyszę co ludzie do mnie mówią zawsze, ale nie zawsze jestem słyszalny. Nie zaobserwowałem w tym żadnej prawidłowości. Po prostu niektóre rozmowy są ok w obu kierunkach, a w przypadku niektórych połączeń mój głos nie jest przesyłany/odbierany po drugiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie testuję już 3 słuchawki z tej serii (Mi TWE 2 Basic) i chyba w końcu jest dobrze. Jeszcze nie zdarzyły mi się żadne dziwne przypadki i na razie skuteczność rozmów 100 %. Wygląda na to, że niezwykle łatwo jest trafić na felerny egzemplarz.

Edytowane przez NicK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.09.2020 o 12:49, mrosi napisał:

Używam Audictus Adrenaline 2.0. Za te pieniądze grają świetnie.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audictus-adrenaline-2-0/

To jak najbardziej potwierdzam. Nie jestem jakąs audiofanką ale lubie słuchać muzy i słucham dużo, wie dźwięki czyste i przyjemne są dla mnie ważne, a te sluchawki to dają. Poza tym to słuvhawki dla aktywnych - ja uzywam ich jak najbardziej w óznych sytuajach bo się nadają ale najczęsciej w nich biegam , też na rower biore. Sprawdzają sie w tym idealnie o i ddość wytrzymałe są - nie raz wylądowały w kieszeni czy plecaku i zapomniane - i nie uszkodzily sie ani raz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...