Jump to content

Czytnik linii papilarnych nie działa w nowym urządzeniu - wada fabryczna?


cyanoone
 Share

Recommended Posts

Witam, piszę w imieniu kolegi, który nie ma tutaj konta. Kupił Poco F2 Pro na Aliexpress (jest to ważne, co wyjaśnię w dalszej części) i pojawił się problem - nie da się dodać odcisków palca. Przy próbie wejścia w dodawanie nowego odcisku następuje automatyczne cofnięcie do poprzedniego ekranu, czyli po prostu ekran dodawania się nie pojawia. Zarówno aktualizacja oprogramowania jak i przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiązały problemu. Z informacji jakie udało się zdobyć koledze czytnik jest zintegrowany z ekranem (nie da się wymienić tylko jego). Jak można sprawdzić czy telefon ma gwarancję w Polsce? Zdarzyło mi się natrafić na (niezbyt pewną) informację, że niektóre telefony zamówione z Chin miały możliwość realizowania gwarancji przez CCS. Co można  teraz zrobić? Dodam tylko, że koledze okres ochrony na Ali się skończył, a obecnie sprzedawca proponuję dość dziwne warunki zwrotu (znacznie zaniżona deklarowana wartość przesyłki). Płatność była kartą.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli telefon jest nowy to nie bawił bym się, tylko wymienił na nowy korzystając z opcji rękojmi. Chyba że telefon nie był kupowany dawniej niż dwa tygodnie temu. Wtedy można odesłać bez podawania przyczyny.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Aż nie chce mi się wierzyć ale wygląda to na wadę wyświetlacza. Skoro CSS przyjmie do siebie to na pewno wystawią opinię i okaże się czy to uszkodzony ekran czy coś innego. Na Mi9 miałem podobny przypadek ale reset do ustawień fabrycznych pomysłów pomógł.

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • cyanoone changed the title to Czytnik linii papilarnych nie działa w nowym urządzeniu - wada fabryczna?

To może być problem z komunikacją płytki skanującej. Telefon jej nie widzi i cofa się z danego menu. Podobnie dzieje się w przypadku uszkodzonego modułu aparatu (cofa lub wywala błąd). Dla pewności, można jeszcze spróbować z ukrytym menu testowym i sprawdzić czy będzie PASS 

Edited by Divinex
Literówka
Link to comment
Share on other sites

Czyli jest to wada fabryczna. Nie rozwiążesz tego oprogramowaniem. 

Czytnik jest zintegrowany z ekranem (przyklejony od spodu) i ma osobne złącze na płycie. Może być wiele przyczyn tego że nie działa (złącze, kondensator, układ, czy w końcu sam czytnik został źle wyprodukowany). 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...