Skocz do zawartości

Czytnik linii papilarnych nie działa w nowym urządzeniu - wada fabryczna?


cyanoone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę w imieniu kolegi, który nie ma tutaj konta. Kupił Poco F2 Pro na Aliexpress (jest to ważne, co wyjaśnię w dalszej części) i pojawił się problem - nie da się dodać odcisków palca. Przy próbie wejścia w dodawanie nowego odcisku następuje automatyczne cofnięcie do poprzedniego ekranu, czyli po prostu ekran dodawania się nie pojawia. Zarówno aktualizacja oprogramowania jak i przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiązały problemu. Z informacji jakie udało się zdobyć koledze czytnik jest zintegrowany z ekranem (nie da się wymienić tylko jego). Jak można sprawdzić czy telefon ma gwarancję w Polsce? Zdarzyło mi się natrafić na (niezbyt pewną) informację, że niektóre telefony zamówione z Chin miały możliwość realizowania gwarancji przez CCS. Co można  teraz zrobić? Dodam tylko, że koledze okres ochrony na Ali się skończył, a obecnie sprzedawca proponuję dość dziwne warunki zwrotu (znacznie zaniżona deklarowana wartość przesyłki). Płatność była kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon jest nowy to nie bawił bym się, tylko wymienił na nowy korzystając z opcji rękojmi. Chyba że telefon nie był kupowany dawniej niż dwa tygodnie temu. Wtedy można odesłać bez podawania przyczyny.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce mi się wierzyć ale wygląda to na wadę wyświetlacza. Skoro CSS przyjmie do siebie to na pewno wystawią opinię i okaże się czy to uszkodzony ekran czy coś innego. Na Mi9 miałem podobny przypadek ale reset do ustawień fabrycznych pomysłów pomógł.

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • cyanoone zmienił(a) tytuł na Czytnik linii papilarnych nie działa w nowym urządzeniu - wada fabryczna?

To może być problem z komunikacją płytki skanującej. Telefon jej nie widzi i cofa się z danego menu. Podobnie dzieje się w przypadku uszkodzonego modułu aparatu (cofa lub wywala błąd). Dla pewności, można jeszcze spróbować z ukrytym menu testowym i sprawdzić czy będzie PASS 

Edytowane przez Divinex
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to wada fabryczna. Nie rozwiążesz tego oprogramowaniem. 

Czytnik jest zintegrowany z ekranem (przyklejony od spodu) i ma osobne złącze na płycie. Może być wiele przyczyn tego że nie działa (złącze, kondensator, układ, czy w końcu sam czytnik został źle wyprodukowany). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...