Skocz do zawartości

Jak uruchomić czat Google RCS, problem z komunikatem "Twój operator nie obsługuje tej funkcji"


gasie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś z was udało się uruchomić na Mi9 czat RCS? U mnie po zainstalowaniu googlowskich wiadomości i usług operatora zgłasza, że operator (Play) nie obsługuje tej funkcji. Tyle że np. na Mi9 Lite RCS w Play bangla. Próbowałem różnych sztuczek typu czyszczenie danych aplikacji, starsze wersje, ale nic to nie dało. 

Edytowane przez gasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyczyszczeniu tych aplikacji (i ponownym uruchomieniu telefonu bo to też ważne) musiałem odczekać 1-1,5 doby zanim pojawiło się okno do włączenia czatu. Przez ten czas był komunikat "Twoje urządzenie nie obsługuje tej funkcji" Czy jakoś tak.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orange flex poszło od strzału na EEA. Terza mam xiaomi.eu stable miui 12, ale używam sms od xiaomi. Sprawdze jak podłoga wyschnie bo tel w kuchni leży a za nadeptanie mógłbym zginąć :)

 

edit. Działa ale po przebojach. Pierwsze odpaliłem googla, dałem włącz i mielił coś. Wyłaczyłem vowifi bo on czasem robił cyrki. Nic. Ciągle łączył. Wyłaczyłem wifi ogólnie w telefonie i stwierdził, że wyryfikuje numer telefonu i nie mógł tego zrobić. Poprosił mnie o ręczne wpisanie numeru. Dałem numer i znowu i pisał, że konfiguruje i próbuje zweryfikować mój numer telefonu. Ubiłem apkę przez czyszczenie ramu i nic. Wyłączył w ogóle czat. Dałem znowu na połączenie i tak kilka razy i zaskoczył. Teraz działa. Obecnie próbuje żonie na MI10 zrobić też na xiaomi.eu stable i to samo co u mnie było ale jeszcze nie zaskoczył. Wcześniej miała oficjlane EEA i fabrycznie był włączony  czat (to samo co mają na innych modelach nowszych od naszych tj mi9t, mi10 i wszystko co ma fabrycznie googla). Nie wiem w czym problem, ale mój mi9 zaskoczył a żony mi10 jeszcze nie (obaj na fflexie jesteśmy).

Screenshot_2020-09-27-20-02-00-604_com.google.android.apps.messaging.jpg

Edytowane przez witek_77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet nie ma co ruszyć:

Screenshot_2020-09-27-21-34-48-010_com.google.android_apps.messaging.thumb.jpg.e7e6fa0948aca8f0be326593a4d5fb8c.jpg

Nie wiem czy to kwestia operatora (play vs orange) czy softu (eea vs eu). 

Play (konsultanci) generalnie coś ściemnia, bo podobno mi włączyli usługę RCS - i nie mam, a reszta rodziny ma na innych xiaomi usługę bez specjalnej aktywacji u tego operatora. 

A masz w ogóle w aplikacjach systemowych usługi operatora (carrier services)? 

Edytowane przez gasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na EEA działało od strzału, na xiaomi.eu komplikacje z numerem telefonu którego sam nie umiał wyciągnąć sobie z SIMa (trzeba było podać), później kilka razy dac spróbuj ponownie i poszło. Żonie na mi10 na xiaomi.eu nie poszło a domyślnie na EEA jest fabrycznie preinstalowany i chodzi. Z tego co mi świta to nie wiem czy ten carrier services samo się nie instalowało zaraz po formacie telefonu tj wgraniu xiaomi.eu bo coś takiego mi się rzuciło w oczy. Tzn skądś to kojarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na EEA u ciebie w Orange działało, a u mnie w Play nie, to różnica jest tylko w operatorze. Dziwne to, bo Play wspiera RCS na telefonach spoza oficjalnej listy, np. na Mi9TPro u mojego dziecka czat działa. Jeszcze tylko sprecyzowanie - u mnie "nie działa" znaczy, że nie ma w ogóle możliwości włączenia usługi (komunikat o braku wsparcia) a u ciebie "nie poszło" znaczy, że nie przechodzi weryfikacji numeru, tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy komuś z was udało się uruchomić na Mi9 czat RCS? U mnie po zainstalowaniu googlowskich wiadomości i usług operatora zgłasza, że operator (Play) nie obsługuje tej funkcji. Tyle że np. na Mi9 Lite RCS w Play bangla. Próbowałem różnych sztuczek typu czyszczenie danych aplikacji, starsze wersje, ale nic to nie dało. 


W pierwszej kolejności skontaktuj się z Play (najlepiej czat) i niech włączą dla Twojego numeru RCS (darmowa usługa)
Zainstaluj Wiadomości Google i usługi operatora. Najlepiej dołącz do programu beta.
Mimo, że Play na swojej stronie nie ma w wykazie obsługiwanych telefonow innych niż SG, to zapewniam Cię, że na MI8 Lite, MI10 Lite 5G i POCO X3 zadziałał RCS i nadal działa.

Nawalczyłem się z nimi (resety usługi, reklamację, wymiana SIM), ale pewnego pięknego dnia zaczęło wszytko śmigać.7bbc27a49ba6d0fe3e6682c61d5bd315.jpg

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem dokładnie takie same ruchy jak Ty (flagi, activity resety, czyszczenie) W końcu olałem RCSa. Po 3 czy 4 tygodniach zaskoczył i śmiga.
Nie, nie mam 9. Wymieniłem w poście wyżej na jakich telefonach mi śmiga obecnie RCS.

Pozostaje cierpliwie czekać.

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi8 Lite nie ma preinstalowanej app Wiadomości Google. Sam instalowałem ze Sklepu Play. Po uruchomieniu usługi czekałem ze 2 tygodnie i dopiero zaskoczyło. Cierpliwości.

Z drugiej strony nic ten RCS nie wnosi. Tyle, że widzę odczytanie wpisu i to, że do mnie ktoś odpisuje. Pliki przesyłam i tak e-mailem lub Google Drive.
Może w przyszłości będzie sens jak wszyscy będą używać. Z mojej listy 400 kontaktów działa tylko u 2 osób. Więc szału nie ma.

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z drugiej strony nic ten RCS nie wnosi." Zgadza się :)

A nawet zauważyłem pewną wadę. Mam ustawioną archiwizację SMSów na koncie Xiaomi. I w jednej z sesji nie zarchiwizowały mi się moje odpowiedzi. Odpowiedzi drugiej strony są, ale moich nie ma. Nie wiem dlaczego tak się stało. Wiem, że tamta strona odpisywała z telegrama, bo jakiś kod mi przyszedł. Osoba obca i tylko raz z nią pisałem. A podobnie jak u ciebie mam bardzo krótką ławkę znajomych, z którymi mógłbym to przetestować. Jak ktoś ma takich znajomych z tymi aplikacjami i RCS, to może to przetestować. Zwykłe SMS dobrze archiwizują się.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Działał, działał i przestał. Nie znam powodu dlaczego RCS przestał działać. Cały czas jest opcja KONFIGURUJĘ.
Myślałem, że może aktualizacja app Wiadomości Google coś namieszała lub Usługi Operatora, ale u córki działa.
Jakieś pomysły?d0c6644156b5e7c66a03cf5faebfb325.jpg

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj. U mnie to się zdarzało po aktualizacji "wiadomości" i już... po dobie znów działało :) Ale wcześniej wyczyściłem te aplikacje o których mówią w poradniku. W dwóch oknach widzę, że maks plik to 50MB, ale jak zaznaczycie domyślne ustawienie, to będzie 105MB. Ja tak mam w każdym bądź razie.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślna wartość to WYŁĄCZ, a 105MB zaginęło.

Dzięki za naprowadzenie. Spróbuję pobrać poprzednią działającą wersję i wtedy zobaczę. Chociaż u córki na POCO3X po aktualizacji działa. Czyszczenie, przywracanie, odinstalowywanie nie pomaga. A ten stan rzeczy trwa już z tydzień.1ac4133ef415be2a3a23807afad96a7b.jpg

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
No nic. Dzięki. Trzeba czekać. Poprzednie wersje nic nie pomagają. Nawet nie zmienia się opcja wielkości przesyłanych plików. Nie ogarniam już tego. Odpuszczam sobie.

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G


Odkopuje.

Znalazłeś rozwiazanie? U mnie występuje ten sam problem od 3 tygodni. Czyszczeniw aplikacji nie pomaga, stoi na konfiguruje i nic sie nie dzieje. Wcześniej dzialalo, teraz juz nawet sms konfiguracyjne nie przychodza.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...