Skocz do zawartości

MIUI 20.9.24


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z systemową nakładką 

Mam w telefonie ustawione auto wyłączanie i włączeni na noc 

Codziennie rano telefon jak by gubił ustawienia gestów i nie mogę przejść do ekranu głównego 
Korzystam z funkcji nawigacja systemowa "
gesty"
Pomaga jednie wymuszenie zatrzymania systemowej nakładki 

Mam drugi launcher POCO może on powoduje, że głupieje system 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj tę wersję w miejsce stabilnej i generalnie wszystko jest w porządku poza jedną dosyć denerwującą mnie rzeczą. W aplikacji Messenger po otrzymaniu nowej wiadomości na liście czatów jej początek nie jest pogrubiony, a przy kontakcie znajduje się tylko niebieska kropka sygnalizująca nieodczytanie. Wygląda to tak jak na screenie. Na wersji Stable czcionka była pogrubiona, a teraz jest tylko w kolorze czarnym i obok niebieska kropka. Apka przeinstalowana, zmiana ustawień czcionki nie pomaga. Telefon MI 9

1601807885112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim Forumowiczom. Xiaomi to moja pierwsza słuchawka od tego producenta i mam pytanie.

Obecnie mam Mi 10 nakładka 12 i andek 10 global z tego co widzę. Kupione w polskim sklepie Xiaomi.

Mam zamiar zmienić na EU, ale pojawiają się pytania:

1- czy będzie działało Volte-VoWiFi w Orange. Obecnie mi wycięli (poprzednio Samsungi Note i działało)

2- Android Auto nie działa. Po włączeniu nawigacji ciemny ekran, jedynie jest dźwięk.

Prośba o sprawdzenie, bo jeśli to nie działa, to nie będę nic zmieniał. Jeśli nie ten dział to z góry przepraszam. Dopiero zaczynam. Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, browarmistrzPL napisał:
Dobry wieczór wszystkim Forumowiczom. Xiaomi to moja pierwsza słuchawka od tego producenta i mam pytanie.

Wersja oprogramowania nie ma nic wspólnego z VoLTE. Po prostu Orange to blokuje na Xiaomi.


Co do AA - nie mam, nie sprawdzę Ci.

Dnia 3.10.2020 o 19:27, Kaudii napisał:
Ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy na tej wersji na Mi10 działa klonowanie aplikacji?

Nie. Znaczy niby działa, ale powoduje ogromne problemy z innymi aplikacjami.

 

Edit. Btw, działa Wam GP? Kartę niby dodało bez problemu, błędów nie zwraca, a płatność i tak nie przechodzi.

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoLTE I WiFi calling działa bez względu na rom zainstalowany w telefonie. Działanie tego zależy wyłącznie od sieci w której dany telefon pracuje. Standardowo cześć telefonów wymienionych przez sieci działają w tych systemach po wyjęciu z pudełka. Na innych trzeba to aktywować u operatora. J aktywowałem u siebie poprzez przełożenie karty do telefonu kolegi i wysłaniu smsa (sieć play) zrobiłem to jakieś dwa miesiące temu i działa do dziś. Podczas połączenia telefonicznego wyświetla się oznaczenie VoLte lub WiFi calling na dialerze (korzystam z True Phone dialer) Czy działa, myślę że tak gdyż połączenia wykonywane są zauważalnie szybciej niż bez włączonej tej funkcji i ich jakość jest zauważalnie lepsza. 

Tyle w temacie VoLTE i ViFi calling. Trzymajcie się wątku. W dziale Aktualności jest odpowiedni temat poświęcony VoLTE I w nim proszę kontynuować rozmowę na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten build, bo stable mi się posypał - w niektórych aplikacjach (np. Twitter, Zegar, Spotify, Chrome) co jakiś czas wciskał się wstecz, nie mam pojęcia jak.

Jeśli idzie o ten build to co zauważyłem:

1. Zarządzanie RAMem na POCO F2 Pro, 6GB dalej słabe, aplikacje się przeładowują co chwilę. Generalnie widzę, że aplikacja aparatu, zarówno Xiaomi, jak i GCam są ciężkie do ogarnięcia. Animacja minimalizowania appki klatkuje mocno w obydwu i otworzenie aplikacji aparatu skutkuje przeładowaniem w zasadzie wszystkich aplikacji w pamięci.

2. Jak wyżej, animacje klatkują, szczególnie ta aparatu przy minimalizowaniu.

3. Play Protect nie ma certyfikacji, więc nie da się pobrać na przykład Netflixa

4. Cts profile nie działa, więc GPay nie działa, pokazuje info, że urządzenie zrootowane. Dałem magisk hide na wszystkich appkach Google w zasadzie, do tego ukryłem aplikacje Magisk Manager przez przepakowanie pakietu pod inną nazwę - dalej nic. Jakiś latach do sflashowania na to? Dawniej coś było, ale wypadłem trochę z obiegu.

5. Gesty pełnoekranowe nie działają z launcherami innych firm, ale obawiam się, że to nie do obejścia.

6. Coś dziwnego dzieje mi się z czcionką na Twitterze, nie kombinowałem nic z motywami, zmiana czcionek, czy DPI. Jak na screenie, czcionka jest większa niż zwykła być, pogrubiona i poszarpana na brzegach. Nie zauważyłem tego poza Twitterem.

7. Nowe centrum akcji potrafi trochę zlagować, szczególnie przy rozwijaniu, wyłączyłem je u siebie.

Podsumowując, w stosunku do Stable to wszystko to samo, a tutaj dodatkowo.dochodza problemy z punktów 3, 4 i 6. Poza tym mam wrażenie, że system działa trochę płynniej, ale może to kwestia tego, że system jest na czysto, włącznie z formatowaniem pamięci.

Pozdrawiam

 

IMG_20201007_212456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelr napisał:

6. Coś dziwnego dzieje mi się z czcionką na Twitterze, nie kombinowałem nic z motywami, zmiana czcionek, czy DPI. Jak na screenie, czcionka jest większa niż zwykła być, pogrubiona i poszarpana na brzegach. Nie zauważyłem tego poza Twitterem.

Rzeczywiście jest jakiś problem z czcionkami. Ja zauważyłem na aplikacji Messenger, pisałem o tym parę postów wyżej. Na Instagram też gdzieś widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dave091 napisał:

Możesz napisać jak go zainstalowałeś bo próbowałem już kilka razy i nic.

Zainstaluj sobie Magisk Managera, link poniżej, przełącz się w ustawieniach na kanał aktualizacji beta. Jeśli jesteś już na kanale Beta powinien Ci wpaść Magisk 21 do pobrania, wybierasz pobieranie paczki zip i ręcznie ją flashujesz z poziomu TWRP.

https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases/tag/manager-v8.0.0

3 godziny temu, Lech100 napisał:

Miui 20.9.24 tel Mi 10 Magisk 21 działa super, tylko mam problem z blokowaniem reklam.Przetestowane aplikacje do blokowania nie działają.

Ja używam AdAway do blokowania i działa ok na tym buildzie.

Żeby zadziałał, w Magisku, w ustawieniach włącz wsparcie dla Systemless Hosts, następnie restartujesz telefon. Po restarcie w ustawieniach AdAway wybierasz włącz tryb Systemless, potem już tylko na głównej stronie aplikacji Szukaj aktualizacji, restart telefonu i gotowe.

https://app.adaway.org/adaway.apk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawelr napisał:

Zainstaluj sobie Magisk Managera, link poniżej, przełącz się w ustawieniach na kanał aktualizacji beta. Jeśli jesteś już na kanale Beta powinien Ci wpaść Magisk 21 do pobrania, wybierasz pobieranie paczki zip i ręcznie ją flashujesz z poziomu TWRP.

https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases/tag/manager-v8.0.0

Ja używam AdAway do blokowania i działa ok na tym buildzie.

Żeby zadziałał, w Magisku, w ustawieniach włącz wsparcie dla Systemless Hosts, następnie restartujesz telefon. Po restarcie w ustawieniach AdAway wybierasz włącz tryb Systemless, potem już tylko na głównej stronie aplikacji Szukaj aktualizacji, restart telefonu i gotowe.

https://app.adaway.org/adaway.apk

Dziekuje bardzo juz blokuje jak trzeba.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2020 o 09:53, Antyhaker napisał:

Edit. Btw, działa Wam GP? Kartę niby dodało bez problemu, błędów nie zwraca, a płatność i tak nie przechodzi.

Miałem tak samo, w google pay karty dodane ale nad każdą miałem przekreślony symbol i płatności nie działały.

Pomogło skasowanie folderu data/data/com.google.android.gms i po restarcie ponowne dodanie kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sklonowałem sobie Whatsapp'a i w zasadzie nie mogę z niego korzystać, cały czas jest info że za mało pamięci wewnętrznej, co jest nieprawdą bo mam jakieś 60GB wolnego. Czy ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić?

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...