Skocz do zawartości

MIUI 20.9.24


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20924.png

  • Dodana możliwość mierzenia tętna za pomocą aparatu telefonu i lampy błyskowej w aplikacji Zdrowie
  • Dodana możliwość zmiany nazwy zdjęcia lub pliku wideo z poziomu Galerii
  • Kilka nowych filtrów w Galerii
  • Dodany konwerter jednostek danych w Kalkulatorze
  • Aktualizacja na Redmi Note 7 z powodu problemów po stronie chińskiej pojawi się w piątek
  • Brak aktualizacji: Mi 9T, Mi Note 10/Pro, Redmi K30 (testy Androida 11)
  • Wysyłanie ROM-ów wciąż trwa (OTA będzie później): androidfilehost, sourceforge
  • Następna aktualizacja ze względu na święta w Chinach 15/16 października
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Android 11

9 sierpnia wydaliśmy aktualizację do Androida 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro. Szczegółowe informacje dotyczące tej aktualizacji można odnaleźć w tym miejscu. Kilka tygodni temu podobna aktualizacja ukazała się na Redmi K30 5G i Mi 10 Lite Zoom. Ze względu na to, że wciąż są to jednak mimo wszystko wersje niestabilne, nie zaleca się korzystania z nich na co dzień.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Obecnie Magisk może nie działać na ROM-ach z Androidem 11 – wersja stabilna Magiska, która działa z najnowszą wersją Androida, spodziewana jest w najbliższych dniach. Do tego czasu osoby zainteresowane Magiskiem w Androidzie 11 muszą zainstalować wersję Magisk Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GGancar napisał:

[...] mi note 10 lite na którego też nic nie wychodzi 

Mi note 10 lite, jest tylko globalny, nie otrzymuje tygodniowych chinskich wersji beta, wiec tylko Stable miui polska mozesz pobrac.

 

 

Mi9, problem z aplikacja "bateria i wydajnosc", juz nie wystepuje na tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POCO F2 Pro,

Nie działa przycisk menu gdy jest ustawiony POCO Launcher. Nie pokazuje otwartych aplikacji tylko wywala błąd. Przytrzymanie przycisu działa tzn włącza ustawienia pulpitu. Na MIUI Launcher wszytko działa poprawnie.

 

2d6abb3ae5d82930e17c586bdca589d4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

4f11787c2c8ff157963a4064d6248af2.jpg

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, skay77 napisał:

Michalm83 na eu zawsze działały

NA androidzie 11 i miui.eu beta nie działają. ROOT mie nie potrzebny pozatym na 11 nie działa tak prosto jak na 10

miui.eu i android 11 w wersji stable płatnosci działają ale ta wersja stable nie działa za dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie płatności działają na androidzie 11 (bez roota).

 

Root na androidzie 11 działa jak na 10, kwestia zaflashowania spatchowanego boot.img (czyli jedna operacja w twrp więcej). Aczkolwiek czytałem, że nowe wersje magiska na a11 pozwalają już ukryć roota przed gpayem (jeszcze nie próbowałem).

 

@Gzubik mówisz o aplikacji do oszczędzania baterii w panelu sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie płatności działają na androidzie 11 (bez roota).
 
Root na androidzie 11 działa jak na 10, kwestia zaflashowania spatchowanego boot.img (czyli jedna operacja w twrp więcej). Aczkolwiek czytałem, że nowe wersje magiska na a11 pozwalają już ukryć roota przed gpayem (jeszcze nie próbowałem).
 
[mention=52085]Gzubik[/mention] mówisz o aplikacji do oszczędzania baterii w panelu sterowania?
Tak, od wersji 20.8.17 na Mi 9 ciągle wyskakuj crash. I żeby nie było, instalowałem system na czysto i nie wiem ile razy usuwałem dane aplikacji. Nic to nie pomaga i z tego co widzę nie jestem odosobniony z tym problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie aktualizacje zniechęcają mnie do ich instalowania, bo za każdym razem wszystko się sypie w telefonie. Launcher się zawiesza tak, że nie da się korzystać z telefonu. Po tej aktualizacji chmura przestała działać. Do tego inne błędy się pojawiają. Pomaga tylko instalacja na czysto, ale za każdym razem przywracać wszystko od nowa to mi się nie uśmiecha. Wracam do wersji global.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tom3k napisał:
POCO F2 Pro,
Nie działa przycisk menu gdy jest ustawiony POCO Launcher. Nie pokazuje otwartych aplikacji tylko wywala błąd. Przytrzymanie przycisu działa tzn włącza ustawienia pulpitu. Na MIUI Launcher wszytko działa poprawnie.

 
Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Mam to samo Mi10 tylko że z Nova

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tom3k napisał:

Nie działa przycisk menu gdy jest ustawiony POCO Launcher. Nie pokazuje otwartych aplikacji tylko wywala błąd. Przytrzymanie przycisu działa tzn włącza ustawienia pulpitu. Na MIUI Launcher wszytko działa poprawnie.

Wiemy o co chodzi, Xiaomi coś tu spieprzyło. Ekipa próbuje naprawić to u nas.

10 godzin temu, Gzubik napisał:

Tak, od wersji 20.8.17 na Mi 9 ciągle wyskakuj crash. I żeby nie było, instalowałem system na czysto i nie wiem ile razy usuwałem dane aplikacji. Nic to nie pomaga i z tego co widzę nie jestem odosobniony z tym problemem

O problemie na Mi 9 wiemy. Problem w tym, że ingbrzy, który ma ten model, nie może tego u siebie w ogóle zrekonstruować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wiemy o co chodzi, Xiaomi coś tu spieprzyło. Ekipa próbuje naprawić to u nas.




Poszedł re-upload romu i naprawili ten błąd. Pobierajcie


Potwierdzam, ponowne pobranie i instancja romu problem rozwiązuje.
Podziękowania dla ekipy

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lapin napisał:

Mam Mi9 i od dłuższego czasu (wielu kompilacji) mam problem z nowym centrum sterowania. Często zdarza się, że żeby przełączyć jakiś przełącznik, np. Blokada ekranu to muszę kliknąć parę razy. Za pierwszym razem nie działa.

Mi9 na stable eu 12.0.3 też mam ten problem tzn. w centrum funkcji stukam żeby wyłączyć np. wifi i nic ... czasami muszę stuknąć 5x a czasami 1x ... Wkurzające ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się u was przeglądarka chrome zachowuje podczas kopiowania tekstu z paska adresu? Zauważyłem dziwna przypadłość że jak to robię to na górze pojawia się dziwny czarny pas startowy. Pomaga tylko wymuszenie zatrzymania przeglądarki i uruchomienie od nowa. U dziewczyny na samsungu nie ma czegoś takiego 1e28fb0343196bad0514726a9609ca75.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...