Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - dyskusja ogólna


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wiem o co chodzi. Zdjęcia robione przez Gcam są moim zdaniem ładniejsze ale... 

Gcam jakoś dziwnie robi zdjęcia. Robiąc kilka zdjęć tego samego ujęcia jedne zajmuje 5MB a inne niemalże identyczne waży 15MB. I te duże pliki po skalowaniu,  wysłane są rozmazane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, piotrek1111 napisał:

Gcam jakoś dziwnie robi zdjęcia. Robiąc kilka zdjęć tego samego ujęcia jedne zajmuje 5MB a inne niemalże identyczne waży 15MB

Być może te większe mają włączone coś takiego jak "motion photo", czyt. telefon rejestruje kilkusekundowe wideo i łączy je w jedno zdjęcie. Musiałbyś zobaczyć w podglądzie z poziomu gcama (nie galerii MIUI, bo ta raczej nic nie odczyta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa babole w sofcie:

- po zmianie czasu w weekend padły zaplanowane zadania - są włączone, ale nic się nie dzieje, pewnie po restarcie telefonu zaczną działać, ale co mam co chwila telefon ponownie uruchmaiać!?

- coś ambitnie mi rozpіerdala tagi w plikach z muzyką zastepując polskie znaki chińskimi krzaczkami lub kwadracikami (część piosenek tak część tak), nie używam apki Muzyka tylko inną ze sklepu Play.

 

Screenshot_2021-03-30-06-50-26-537_in.krosbits.musicolet.thumb.jpg.7b27ff58f401082622727ab0d94444cd.jpg

 

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki problem kupiłem poco X3 NFC 6/64 5 miesięcy temu i od tygodnia mam problem z dotykiem polegającym na tym że po dłuższym korzystaniu z telefonu odmawia posłuszeństwa prawy dolny kawałek ekranu i żeby np włączyć coś na tej części ekranu trzeba dziwnie klikac na aplikacje . Jak resetuje telefon to wraca chwilowo do normy i potem znowu to samo i nie wiem od czego tak sie dzieję był telefon hard reset i nadal to występuje i mam wgrany miui 12.0.6 stabilne

1 minutę temu, Tigerhack2002 napisał:

Witam mam taki problem kupiłem poco X3 NFC 6/64 5 miesięcy temu i od tygodnia mam problem z dotykiem polegającym na tym że po dłuższym korzystaniu z telefonu odmawia posłuszeństwa prawy dolny kawałek ekranu i żeby np włączyć coś na tej części ekranu trzeba dziwnie klikac na aplikacje . Jak resetuje telefon to wraca chwilowo do normy i potem znowu to samo i nie wiem od czego tak sie dzieję był telefon hard reset i nadal to występuje i mam wgrany miui 12.0.6 stabilne

Bo nie wiem czy oddawać na gwarancję czy coś innego zrobić .

5 minut temu, Tigerhack2002 napisał:

Witam mam taki problem kupiłem poco X3 NFC 6/64 5 miesięcy temu i od tygodnia mam problem z dotykiem polegającym na tym że po dłuższym korzystaniu z telefonu odmawia posłuszeństwa prawy dolny kawałek ekranu i żeby np włączyć coś na tej części ekranu trzeba dziwnie klikac na aplikacje . Jak resetuje telefon to wraca chwilowo do normy i potem znowu to samo i nie wiem od czego tak sie dzieję był telefon hard reset i nadal to występuje i mam wgrany miui 12.0.6 stabilne

Bo nie wiem czy oddawać na gwarancję czy coś innego zrobić .

Ta część ekranu odmawia posłuszeństwa i muszę się pomęczyć żeby co najmniej google odpalić widac cień jak klikam ale bez reakcji.

IMG_20210501_072706.jpg

6 minut temu, Tigerhack2002 napisał:

Witam mam taki problem kupiłem poco X3 NFC 6/64 5 miesięcy temu i od tygodnia mam problem z dotykiem polegającym na tym że po dłuższym korzystaniu z telefonu odmawia posłuszeństwa prawy dolny kawałek ekranu i żeby np włączyć coś na tej części ekranu trzeba dziwnie klikac na aplikacje . Jak resetuje telefon to wraca chwilowo do normy i potem znowu to samo i nie wiem od czego tak sie dzieję był telefon hard reset i nadal to występuje i mam wgrany miui 12.0.6 stabilne

Bo nie wiem czy oddawać na gwarancję czy coś innego zrobić .

Ta część ekranu odmawia posłuszeństwa i muszę się pomęczyć żeby co najmniej google odpalić widac cień jak klikam ale bez reakcji.

IMG_20210501_072706.jpg

I jak robię testy ekranu to niby problemu nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tigerhack2002 napisał:

Witam mam taki problem kupiłem poco X3 NFC 6/64 5 miesięcy temu i od tygodnia mam problem z dotykiem polegającym na tym że po dłuższym korzystaniu z telefonu odmawia posłuszeństwa prawy dolny kawałek ekranu i żeby np włączyć coś na tej części ekranu trzeba dziwnie klikac na aplikacje . Jak resetuje telefon to wraca chwilowo do normy i potem znowu to samo i nie wiem od czego tak sie dzieję był telefon hard reset i nadal to występuje i mam wgrany miui 12.0.6 stabilne

Bo nie wiem czy oddawać na gwarancję czy coś innego zrobić .

Ta część ekranu odmawia posłuszeństwa i muszę się pomęczyć żeby co najmniej google odpalić widac cień jak klikam ale bez reakcji.

IMG_20210501_072706.jpg

I jak robię testy ekranu to niby problemu nie ma .

A i w tym odstępie ekran normalnie działa pomiędzy tymi aplikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko na ekranie głównym czy w całym systemie? Możesz wpisać w dialerze *#*#6484#*#* i przeprowadzić test dotyku. Jeśli problem nie dotyczy tylko ekranu głównego, to pewnie jest uszkodzenie fizyczne. Chociaż stare Nokie z Windows Phone miały też dziwny problem z dotykowymi przyciskami pod ekranem i trzeba było dotykać je bardzo delikatnie, milimetr nad ekranem, wtedy zaczynały działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal to samo przez chwile myslalem że to naprawiłem jak ustawiłem inne wycięcie u góry ekranu ale to pomogło na 2 h i lewej strony przenosiło się na kawałek mniejszy z prawej 

Przed chwilą, Tigerhack2002 napisał:

Nadal to samo przez chwile myslalem że to naprawiłem jak ustawiłem inne wycięcie u góry ekranu ale to pomogło na 2 h i lewej strony przenosiło się na kawałek mniejszy z prawej 

No zeby cos z tej prawej strony działało muszę klikac tak pod kątem ta ikonkę

50 minut temu, mgcompany napisał:

Problem jest tylko na ekranie głównym czy w całym systemie? Możesz wpisać w dialerze *#*#6484#*#* i przeprowadzić test dotyku. Jeśli problem nie dotyczy tylko ekranu głównego, to pewnie jest uszkodzenie fizyczne. Chociaż stare Nokie z Windows Phone miały też dziwny problem z dotykowymi przyciskami pod ekranem i trzeba było dotykać je bardzo delikatnie, milimetr nad ekranem, wtedy zaczynały działać.

No tu muszę delikatnie klikac i pod kątem 

2 minuty temu, Tigerhack2002 napisał:

Nadal to samo przez chwile myslalem że to naprawiłem jak ustawiłem inne wycięcie u góry ekranu ale to pomogło na 2 h i lewej strony przenosiło się na kawałek mniejszy z prawej 

No zeby cos z tej prawej strony działało muszę klikac tak pod kątem ta ikonkę

No tu muszę delikatnie klikac i pod kątem 

No jak resetuje telefon to wraca wszystko chwilowo do normy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tigerhack2002 napisał:

Nadal to samo przez chwile myslalem że to naprawiłem jak ustawiłem inne wycięcie u góry ekranu ale to pomogło na 2 h i lewej strony przenosiło się na kawałek mniejszy z prawej 

No zeby cos z tej prawej strony działało muszę klikac tak pod kątem ta ikonkę

No tu muszę delikatnie klikac i pod kątem 

No jak resetuje telefon to wraca wszystko chwilowo do normy 

Mam dokładnie to samo, podejrzewam, że u mnie ma to związek z włączonym GPS i albo mapami Googla albo Janosikiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michal_gie napisał:

Mam dokładnie to samo, podejrzewam, że u mnie ma to związek z włączonym GPS i albo mapami Googla albo Janosikiem.

Dziękuję ci faktycznie wyłączyłem dokładność gps Googla 

I wszystko działa

 

9 godzin temu, Tigerhack2002 napisał:

Dziękuję ci faktycznie wyłączyłem dokładność gps Googla 

I wszystko działa

Jednak problem nadal występuje po wyłączeniu mapy google i dokładność .

3 godziny normalnie ekran działał 

 

To już nie wiem co zrobic żeby normalnie telefon dział

 

Ciekawe jest to że jak jeden palec trzymam na ekranie to normalnie drugim mogę klikac w te aplikacje i normalnie działają.

edit

Chyba odkryłem powód tego problemu będę musiał to sprawdzić bo chyba winowajcą był yt premium bo te odtwarzanie w tle coś chyba psuło bo jak znowu mi przestał ten kawałek ekranu działać i wyłączylem to znowu zaczął działać ekran

Uprzejmie proszę o edytowanie posta, a nie pisanie jednego pod drugim. Połączylem. /Kacper Skrzypek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w Chromie mam zapytanie o jakąś zgodę i ją potwierdzę wyskakuje mi informacja:

"Ta strona nie może prosić o Twoją zgodę.

Zamknij wszystkie dymki i nakładki z innych aplikacji. Następnie spróbuj ponownie."

Nie da się z tym nic zrobić i zgody nie przyznaje. Rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe Xiaomi, nawalili modeli a potem nie ogarniają z softem. Miałem wcześniej dwa modele Redmi obydwa zostały już z tym Androidem który miały fabrycznie bo "nie są wstanie zapewnić kompatybilności", całe szczęście jest XDA, które jest w stanie to ogarnąć. A że X3 jest dość popularny to myślę na XDA dojadą pewnie i do Andka 15.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą wychodzić Custom romy przez długi czas.
Szkoda, że nie będzieto  xiaomi.eu
Długi czas tzn. ile pół roku? rok? 3 lata?
Gdzie zdobyłeś info że na pewno i długo będą wychodzić customy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Netoper napisał:

Długi czas tzn. ile pół roku? rok? 3 lata?
Gdzie zdobyłeś info że na pewno i długo będą wychodzić customy?

Strzelam, że jeszcze 3 lata spokojnie będzie wspierany.

Z doświadczenia. Jest wydany na Snapdragonie, a nie na MediaTeku.

Niech przykładem będzie tutaj Redmi 4 Prime którego wciąż używam, i cały czas jest wspierany przez Customy. Obecnie jest na Androidzie 11, a był wydany pod koniec 2016 roku. Xiaomi niestety z nieznanych mi przyczyn olało ten telefon (było to okres kiedy zaczęli wydawać dużo modeli telefonów) i został na Androidzie 6 na MIUI.

Edytowane przez Pabian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...