Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - dyskusja ogólna


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, nołbady napisał:

Dziękuję. Czy długie ładowanie nie wpłynie negatywnie na telefon/baterię? Zdarza mi się zapomnieć o telefonie podłączonym do ładowarki i odłączyć dopiero po 2-3h.

Temat sposobu ładowania telefonu był przerabiany na forach setki razy. Sam ładuję przez noc zwykłą uniwersalną ładowarką 5V/2.4A taką jak ta: https://aliexpress.com/item/1005001501576220.html i na długim 2 metrowym kablu, przy niskim stanie akumulatora maksymalny prąd jest około 1.5A (na krótkim było by to pewnie około 2-2.1A) i szybko schodzi do 1A, a im bliżej pełnego naładowania, tym bliżej 0.1A, po czym ładowarka się wyłącza. Odłączam rano i bateria trzyma normalnie. Mój Redmi Note 4X wytrzymał tak trzy lata i nawet dziś by wytrzymał 1.5-2 dni pracy, ale trzyma tydzień jako zapasowy numer. Wcześniejszy Redmi Note 2 też nieźle trzymał, aż się nie zagrzał dwa razy na słońcu (ekran zrobił się czarny) i zaczął świrować. Redmi Note 4G też był tak ładowany i działał, a pierwszy Redmi padł po 4 czy 5 latach takiego używania i to w sumie dlatego, że poszedł w odstawkę i nie był naładowany. Pierwszy budżetowiec tej marki, a wtedy robił wrażenie i sprawił, że przestałem interesować się flagowcami, których i tak bym dzisiaj nie kupił z racji ich ceny. :) 

Z baterii w produktach Xiaomi jestem zadowolony, choć zdarzają się przypadki uszkodzeń, ale czy to z winy sposobu ładowania? Raczej nie. Kupiłem uszkodzonego Redmi Note 4X dla oryginalnego wyświetlacza, nie włączał się, ale jak się okazało miał uszkodzoną baterię, prawdopodobnie wyładowaną do zera, bo nie była napuchnięta, uszkodzona fizycznie, tylko w ogóle nie było w niej prądu i telefon nie reagował na ładowarkę. Podłączyłem swoją baterię i działał. Także o sposób ładowania bym się nie przejmował, a o to, by nie rozładować jej do zera. Szybkie ładowanie jest spoko jak jest naprawdę potrzeba szybko podładować telefon. Jak nie ma,  to lepiej ładować zwykłą ładowarką o mniejszych parametrach ładowania, ale nie należy się bać tego, że będzie kilka godzin dłużej podłączony do kabla. Nic mu się nie stanie, przestanie pobierać prąd, będzie działać jedynie w stanie podtrzymania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2021 o 17:17, Lupus288 napisał:

Czy ktoś może mi wyjaśnić bliżej tą funkcję NFC ? W sensie jak przypiszemy i włączymy to w telefonie to "karta płatnicza" jest cały czas aktywna gdy telefon jest odblokowany ? czy aktywuje się ją tylko w jakiś określony sposób ? Nigdy tego nie używałem, a teraz myślę, że skoro mam to w telu może warto skorzystać.

 

Pozdro

NFC włączam tylko wtedy jak płacę. Jest do tego przycisk na górnej belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nołbady napisał:

A więc jednak lepiej zainwestować w ładowarkę bez szybkiego ładowania? Jaką polecacie? Czy ta od starego Samsunga, o której wspomniałem się nada?

INPUT: 100/240V (100-240B) - 50/60 Hz, 0.2A

OUTPUT: 5.0V (5.0B) - 550mA

Taką słabą to możesz nie naładować przez całą noc. Nie szukaj nic specjalnego, tylko kup sobie uniwersalną tego typu https://aliexpress.com/item/1005001501576220.html lub jakąś od starszego Xiaomi z parametrami 5V/2A w wersji europejskiej i będzie dobrze. To są parametry dla zwykłego i bezpiecznego ładowania, które tutaj będzie trwało około 3-4 godzin. Zbyt słaba ładowarka też nie jest dobra, bo będzie działać jako podtrzymywacz stanu baterii jak robiły to ładowarki samochodowe 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcecie zwykłą łądowarkę to kupujcie coś firmowego, bo szkoda do jednak nie taniego telefonu używać ładowarki która go może uwędzić.

Np taka ładowarka jest dobrej jakości: https://www.aliexpress.com/item/32652855624.html

A tu macie listę z testami na jakie modele uważać: https://lygte-info.dk/info/ChargerIndex UK.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!
Od wtorku jestem posiadaczem Poco X3 NFC i zaczęły pojawiać się pewne problemy. A mianowicie, podczas nagrywania filmów wyskakuje ekran w paski, a telefon automatycznie się restartuje. Miał ktoś z Was coś podobnego? Podsyłam zdjęcie i filmik jak to wygląda.
Przywróciłem ustawienia fabryczne i teraz testuję, czy problem będzie się powtarzał.

145001634_1633821833487439_7186745575072407390_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, davexor napisał:

Apropo ładowarki z zestawu tej 33W. Ładowałem przez 10 min powerbanka Xiaomi 20000 mhA i był mega ciepły. Przecież ta ładowarka chyba szybko uwali ogniwa.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

ja używam tej z zestawu dam znać za dwa lata jak się ma bateria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Netoper napisał:

Bo mniej więcej baterie mają taką żywotność,. Jak wytrzyma dwa lata bez jakiegoś mocnego spadku pojemności, no to ok, jak po roku zaczyna bateria klękać, to albo była wadliwa, albo nadmiernie eksploatowana.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Niestety taka jest prawda, widzę to po moim Redmi 4. Natomiast w 8 letnim Samsungu bateria nadal działa elegancko.

I tu nie ma znaczenia jaki zasilacz podepniemy do telefonu, taki cykl życia zaprojektował producent.

 

Przy okazji mam jeszcze pytanie, jak przesyłacie ekran z telefonu przez chromecast (opcja Wyświetlacz bezprzewodowy) to macie dźwięk z aplikacji? Przykładowo z jakiegoś odtwarzacza muzyki, bo u mnie cisza. Natomiast jak wejdę w dźwięku i kliknę na jakiś dzwonek to dźwięk na tv mi odtwarza. Tak samo jak łączę się na przykład przez VLC lub Netflix to w filmach jest dźwiek normalnie.

EDYTA: nieaktualne, regulacja głośności jest w apce Google Home. Chore to.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeżywacie ta baterie...

Ja mialem poprzednio LG G6 i ladowalem szybka ladowarka producenta. W ogole nie dbalem o baterie, w ogole. Ladowalem telefon i na podlaczonej ladowarce gralem na telefonie, ze grzal sie jak wariat. Nie trzymalem baterii tak jak wszedzie pisza te bzdury miedzy 20%, a 80% tylko przewaznie ladowalem baterie od 5% do 100%, a najczesciej na tym 100% telefon byl 3h jeszcze pod ladowarka jak zapomnialem o nim. Niejednokrotnie rozladowywalem baterie do 0% ze telefon sie wylaczal i co? Po 3 latach bateria ma maly spadek na wydajnosci pomimo, ze telefon katowany, nie dbany, ani troche, a tutaj jakies teorie spiskowe, zeby kupic duzo slabsza ladowarke i ladowac tel 10h XD 

 

Ja laduje ladowarka producenta swojego x3, laduje szybko, godzinka i ladnie naladowana bateria ;) Trzymanie baterii tez kozacko, ale jak ma 5k mAh to raczej nic dziwnego ;)

Edytowane przez Speedy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeżywacie ta baterie...
Ja mialem poprzednio LG G6 i ladowalem szybka ladowarka producenta. W ogole nie dbalem o baterie, w ogole. Ladowalem telefon i na podlaczonej ladowarce gralem na telefonie, ze grzal sie jak wariat. Nie trzymalem baterii tak jak wszedzie pisza te bzdury miedzy 20%, a 80% tylko przewaznie ladowalem baterie od 5% do 100%, a najczesciej na tym 100% telefon byl 3h jeszcze pod ladowarka jak zapomnialem o nim. Niejednokrotnie rozladowywalem baterie do 0% ze telefon sie wylaczal i co? Po 3 latach bateria ma maly spadek na wydajnosci pomimo, ze telefon katowany, nie dbany, ani troche, a tutaj jakies teorie spiskowe, zeby kupic duzo slabsza ladowarke i ladowac tel 10h XD 
 
Ja laduje ladowarka producenta swojego x3, laduje szybko, godzinka i ladnie naladowana bateria Trzymanie baterii tez kozacko, ale jak ma 5k mAh to raczej nic dziwnego
Trochę racji w tym jest. Telefon jest dla nas nie my dla niego. Siedząc w domu wolę sobie poczekać godzinę dłużej i bateria ładuje się w normalnej temperaturze. Niewątpliwie z szybkiego ładowania skorzystam nie raz

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mgcompany napisał:

Taką słabą to możesz nie naładować przez całą noc. Nie szukaj nic specjalnego, tylko kup sobie uniwersalną tego typu https://aliexpress.com/item/1005001501576220.html lub jakąś od starszego Xiaomi z parametrami 5V/2A w wersji europejskiej i będzie dobrze. To są parametry dla zwykłego i bezpiecznego ładowania, które tutaj będzie trwało około 3-4 godzin. Zbyt słaba ładowarka też nie jest dobra, bo będzie działać jako podtrzymywacz stanu baterii jak robiły to ładowarki samochodowe 10 lat temu.

Czy taka też będzie ok? https://allegro.pl/oferta/ladowarka-sieciowa-usb-2a-5v-samsung-xiaomi-huawei-9242533885

Edytowane przez nołbady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki przypadek, że po odebraniu połaczenia ani ja nie słyszałem rozmówcy ani rozmówca mnie? Po prostu cisza.

Bluetooth wyłaczony. Soft Xiaomi.eu stabilne - 12.0.7.0.QJGMIXM.

Przełączanie na tryb głośnomówiący i wyciszanie mikrofonu nic nie pomogły. Dopiero po restarcie telefonu zaczęło działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowi użytkownicy

0

1 post

Napisano przed chwilą

Witam,

Bardzo proszę o pomoc. Próbowałem obejrzeć zdjęcia z telefonu na tv samsung. Tv widzi mojego poco, po czym następuje łączenie i na tym koniec. Raz mi się połączył, obejrzałem może 2 zdjęcia i połączenie się zerwało. Każdy inny telefon w domu nie ma tego problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...