Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - dyskusja ogólna


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest na sali ktoś, kto ściągnął oryginalną folię i ma wiedzę jak wypada smyranie gołego ekranu? Ostatnio folię to miałem na jakiejś Xperii i to było dość traumatyczne doznanie. W tamtym telefonie folia była jakoś specjalnie klejona i był pewien problem z jej ściągnięciem. Teraz znowu mam fabryczną folię i kusi mnie jej zerwanie. Czy bez tej folii będzie "normalnie", czy też są jakieś problemy ze ślizgiem palucha?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marceli7 napisał:

Czy bez tej folii będzie "normalnie", czy też są jakieś problemy ze ślizgiem palucha?

Mam podobne dylematy, jeszcze nie ściągałem. Z poślizgiem nie powinno być problemu, ale obawiam się że naklejają fabrycznie folię bo zrezygnowali z powłok oleofobowych na ekranie (ta folia też nie ma, palcuje się i poślizg taki sobie). Tak prawdopodobnie jest taniej, a Huawei robi to już id dawna. Po zerwaniu trzeba by chyba jakieś szkło z dobrymi powłokami nakleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marceli7 napisał:

A czy jest na sali ktoś, kto ściągnął oryginalną folię i ma wiedzę jak wypada smyranie gołego ekranu? Ostatnio folię to miałem na jakiejś Xperii i to było dość traumatyczne doznanie. W tamtym telefonie folia była jakoś specjalnie klejona i był pewien problem z jej ściągnięciem. Teraz znowu mam fabryczną folię i kusi mnie jej zerwanie. Czy bez tej folii będzie "normalnie", czy też są jakieś problemy ze ślizgiem palucha?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Ja ściągałem przed naklejeniem szkła hybrydowego. Pobawiłem się jakiś kwadrans. Nie widziałem jakiejś różnicy w obsłudze ekranu. A folia schodzi normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie ludzie myślą, więc wolałem spytać. ;) Przed płytkimi rysami ochroni, ale mimo wszystko lepiej zainwestować w coś lepszego, albo folię 3MK, którą kiedyś (nie wiem jak jest aktualnie) w specjalnych punktach sprzedaży, albo coś w stylu szkła hartowanego/ceramicznego/jakiegoś innego chińskiego wynalazku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiem, że takich pytań przewinęło się na pewno mnóstwo, ale wciąż ciężko mi znaleźć podsumowanie, a to, że to moje pierwsze Xiaomi (a właściwie Poco) nie ułatwia sprawy. Mam odblokowanego bootloadera, TWRP by Maurinofrio (czy jakoś tak) oraz Roota. Global. Rozumiem, że teraz nie zaktualizuję systemu z poziomu ustawień (czyli OTA?) tylko z "zewnątrz". No i tu zaczynają się schody. W jaki sposób, aby nie stracić danych? Skąd pobrać właściwy ROM? Zastanawiałem się też nad wstawieniem tej "polskiej wersji" (?) zamiast Globala. Ma to sens?

Edytowane przez Baczeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień region, zrestartuje fona i odczekaj parę godzin. Może być j/w pisałem że wycofali. Inna sprawa nie ma co mieć ciśnienia na aktualizację, teraz masz działający fon, po aktualizacji może być różnie.
Patrzyłeś w logi co takiego ta aktualizacja wnosi że tak jej pragniesz?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Netoper napisał:

Patrzyłeś w logi co takiego ta aktualizacja wnosi że tak jej pragniesz?

Nie chwalą się szczegółami, jedynie zdawkowe optymalizacje i poprawki bezpieczeństwa, ale są drobne zmiany jak wyrównanie dźwięku stereo na głośnikach, dodatkowe opcje w przełączaniu programów, poprawki animacji. Szału nie ma, ale czasem poprawia się działanie systemu i aplikacji, które wcześniej wywalały błędy (miałem wcześniej takie przypadki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na 04 i odpukać nic nie wywala, bateria ponad 2 dni spokojnie trzyma , a X3 więcej pracuje niż rn8pro które wytrzymuje mi max 2 dni.
A czytając że po aktualizacji było trochę problemów to nie ciągnie mnie aktualizować.10cffb4d9b31ce4600c22e484f0ac54d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obiektywem wszystko gra, żadnych śladów. Telefon kupiony dosyć niedawno nowy także wcześniej nikt go nie zmęczył. Teraz nie mam bo usuwam takie, ale po prostu często nawet kiedy w momencie klikania migawki wygląda, że ostrość jest ok, to ta sekunda robienia zdjęcia wręcz ten obraz rozmazuje, jakbym na siłę machał ręka byle tylko nie było ostrości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem załączonego AI ? Bo ta inteligencja potrafi dziwne rzeczy wyczyniać. U mnie odpukać nawet w czasie jazdy samochodem rasowo rozmazanych fotek nie robi.
Ustawienia aparatu praktycznie na auto, i powyłączane wszelkie udogodnienia/upiększenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Netoper napisał:

Ja jadę na 04 i odpukać nic nie wywala, bateria ponad 2 dni spokojnie trzyma , a X3 więcej pracuje niż rn8pro które wytrzymuje mi max 2 dni.
A czytając że po aktualizacji było trochę problemów to nie ciągnie mnie aktualizować.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Widzę, że masz 12.0.4.0 EU i co masz 12.0.8.0 do pobrania w aktualizacjach?

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2021 o 12:21, Netoper napisał:


Edit
Zablokowałem aktualizacje żeby nie korciło.
 

No właśnie, czy ktoś może mi potwierdzić że aktualizacja do 12.0.8.0 jest dostępna, czy tylko nie potrzebnie piszę tutaj bo nie ma oficjalnej aktualizacji... i jak chcę to mam pobrać pliki i sobie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja OTA do 12.0.7.0.QJGEUXM jest wstrzymana, jak chcesz to możesz sobie ściągnąć ręcznie i zainstalować, prawdopodobnie przejdzie (zapytanie o 12.0.7.0 zwraca link nadal, nie wycofali tego w całości): http://bigota.d.miui.com/V12.0.7.0.QJGEUXM/miui_SURYAEEAGlobal_V12.0.7.0.QJGEUXM_432dafc876_10.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś to dokładnie wyjaśnić? Zainstalowałem wersję Miui.eu.

1.Czy wersja Miui Global posiada dialer google czy Xiaomi?

2.Wersję Global instalujemy tylko za pomocą MiFlash?

3.Skąd pobierać najnowsze wersje Global?

4. Która Waszym zdaniem lepsza?

Próbowałem szukać odpowiedzi ale trafiam na sprzeczne informacje i już mam mętlik w głowie a nie chce czegoś popsuć.                Z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Global ma od Google, z ewentualnym wyjątkiem w postaci ROM-u na Tajwan albo Indonezję

2. Global możesz zainstalować też przez TWRP, ale jest małe ryzyko że będzie stać na logu Xiaomi i się nie odpali, a na pewno może być mały problem z wyborem regionu.

3. https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/surya/ albo https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/surya/

4. Jeden powie tak, drugi inaczej - nie miałem okazji sprawdzać na Poco X3, więc nie ocenię :)

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...