Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - dyskusja ogólna


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Orjon napisał:

Brzmi jakby to był problem z OK Google, miałeś to włączone?

Wydaje mi się, że Asystenta Google i wszystkie tego typu podobne pierdoły wyłączyłem, ale może gdzieś jeszcze to siedzi.

Jedynie co to dzień wcześniej bawiłem się w przesyłanie obrazu do tv przez chromecast. Może to coś namieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, @GUTEK@ napisał:

Miał ktoś taki przypadek, że po odebraniu połaczenia ani ja nie słyszałem rozmówcy ani rozmówca mnie? Po prostu cisza.

Bluetooth wyłaczony. Soft Xiaomi.eu stabilne - 12.0.7.0.QJGMIXM.

Przełączanie na tryb głośnomówiący i wyciszanie mikrofonu nic nie pomogły. Dopiero po restarcie telefonu zaczęło działać.

 

Tak, zdarza się co jakiś czas i tylko restart pomaga lub jak się przemieszczasz i telefon połączy się z innymi antenami (ale też nie jestem pewien czy na pewno). Miałem tak na wszystkich wersjach softu xiaomi.eu, zwykłego nie używałem, więc nie wiem czy na globalu też występuje ten problem. I nie wiem od czego to zależy, raczej nie od używania innych funkcji, bo zwykle zdarzało się to przy dużej ilości rozmów w ciągu dnia, a wtedy nie bawię się niczym innym, tylko pracuję. I nie używam też asystentów Google czy innych smart pierdół, które wiedzą lepiej ode mnie co chcę teraz robić.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i nie mogę znaleźć. Gdzie jest opcja tego cyklicznego restartu telefonu? Mam raz w tygodniu i chcę to wyłączyć bo psuje mi za dużo rzeczy - zmienia tapetę czy domyślne aplikacje z Google na Xiaomi.
Bateria i wydajność ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Baczeekk napisał:

Szukam i nie mogę znaleźć. Gdzie jest opcja tego cyklicznego restartu telefonu? Mam raz w tygodniu i chcę to wyłączyć

Na pewno chodzi ci i cykliczny restart, a nie cykliczną lokalną  kopię zapasową? Wykonanie tej kopii może powodować problemy przez ciebie opisane. Sam restart nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FromWP napisał:

Na pewno chodzi ci i cykliczny restart, a nie cykliczną lokalną  kopię zapasową? Wykonanie tej kopii może powodować problemy przez ciebie opisane. Sam restart nie powinien.

Hmm... Czyli żeby tego uniknąć musiałbym wyłączyć cykliczną aktualizację i robić ją raz na jakiś czas ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baczeekk napisał:

musiałbym wyłączyć cykliczną aktualizację i robić ją raz na jakiś czas ręcznie?

Tak, a najlepiej jej nie robić, bo po każdej ręcznej będzie to samo. Można ustawić cykliczną kopię w chmurze. Przynajmniej u mnie ta nie generuje problemów.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko rysujesz ekrany w telefonach, to możesz zmienić od razu na szkło. A na pewno zamów na zapas lub naklej porządną folię.
Ładowarka oryginalna nie powinna nic zrobić baterii, szybkie ładowanie jest na rynku od kilku lat, badania nad ochroną baterii też są prowadzone od długiego czasu (nikt nie chce zaliczyć wtopy jak Samsung kilka lat temu), a Chińczycy mają wyścig zbrojeń w tym aspekcie. Dla spokoju możesz ładować zwykłą 5V/2A jak masz czas, a jak potrzebujesz na szybko naładować, to użyj 33W.

A odświeżanie 120 Hz działa dobrze w grach, normalnie nie ma różnicy, co więcej jak używam telefonu na mrozie to przewijanie ekranu (np. stron www) wygląda jakby działało w 15 Hz. :)

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marchelius napisał:

@pawel188 Ja nawet nie odważę się przełączyć, jeśli ma być jeszcze gorzej ...  :) 

A z innej beczki, powiedzcie mi proszę, jak wygląda aktualnie sprawa romu xiaomi.eu dla X3 oraz co najważniejsze -  jak i czy działają płatności zbliżeniowe Google Pay. W sieci dużo jest informacji wykluczających się wzajemnie i nie wiem czy odblokowanie BL i wgranie softu EU nie będzie "strzałem w kolano" - smartfon bez NFC dla mnie nie istnieje.

sprawdź sobie ustaw 60hz poprzewijaj ustawienia i potem zrób to samo na 120hz różnica jest ogromna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marchelius napisał:

albo 120Hz wszędzie albo zrezygnować z tego w ogóle

Od początku pisali i mówili, że 120 Hz nie działa ciągle, tylko system dostosowuje częstotliwość odświeżania automatycznie od 50 do 120 Hz, a w opcjach mamy do wyboru tylko 60/120, gdzie po drodze jest jeszcze 90. Te 90 chyba nawet można ustawić na stałe, gdzieś mi mignęło na forach o tym, ale ja już nie mam czasu się bawić w modyfikacje, ograniczam się do roota jeśli akurat jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marchelius napisał:

A z innej beczki, powiedzcie mi proszę, jak wygląda aktualnie sprawa romu xiaomi.eu dla X3 oraz co najważniejsze -  jak i czy działają płatności zbliżeniowe Google Pay. W sieci dużo jest informacji wykluczających się wzajemnie i nie wiem czy odblokowanie BL i wgranie softu EU nie będzie "strzałem w kolano" - smartfon bez NFC dla mnie nie istnieje.

 

Screenshot_2021-02-15-19-46-27-082_com.google.android.gms.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SafetyNet przechodzi jak wgrasz Magisk + Fixa. Akurat apka banku z którego korzystam nie ma problemu z rootem, nie wiem jak inne.

Dodatkowo dla apek Google i bankowej masz opcje do ukrywania Magiska i działa to bardzo dobrze.

Także, obecnie u mnie to działa, co i jak będzie w przyszłości trudno powiedzieć. W każdym razie jeśli liczysz, że będzie wszystko działać od strzała po wgraniu xiaomi.eu to zostań na Globalu z zablokowanym bootloaderem (już samo odblokowanie bootloadera powoduje, że SafetyNet nie przechodzi).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marchelius napisał:

@@GUTEK@ Nie liczę na to , że wszystko zadziała "od strzała". Robiłem już to wszystko kilkukrotnie, tyle że w  telefonach bez NFC. Chodziło mi właśnie o potwierdzenie, czy Magisk + odpowiednia konfiguracja dają szansę na bezproblemowe działanie płatności. No i Twoje stwierdzenie co do niepewnego działania w przyszłości raczej nie nastraja pozytywnie. 

Zastosuję Twoją poradę i zostanę na Globalu - po usunięciu bloatware działa całkiem nieźle.

Możesz rozwinąć temat bloatware? Co i jak usunąłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu używam moje poco z honor watch Gs pro, który ma funkcję rozmów i widzę jeden irytujący problem. Kiedy włączę słuchawkę Bluetooth i chcę wykonać połączenie to dialer często nie wie, które urządzenie wybrać domyślnie do prowadzenia rozmowy. Zaraz po wybraniu numeru przez chwilę widać słuchawkę bluetooth, po chwili mignie smartwatch, a finalnie kończy się na głośniku telefonu. Prowadząc samochód ciężko jest w związku z tym komfortowo prowadzić rozmowę już nie mówiąc o bezpieczeństwie na drodze, bo za każdym razem ręcznie trzeba przełączyć na słuchawkę. Miał ktoś podobnie?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz mam POCO i mam takie pytanie - czy zamiast google discover na lewym skrajnym ekranie da się ustawić panel informacyjny? Co ciekawe jest zainstalowana aplikacja która za to odpowiada ( to chyba app vault) ale nie mogę nigdzie ustawić tego panelu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...