Skocz do zawartości

Mi Mix 3 5g Miui 12 brak wsparcia dla 5G ?


Ranadll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie , ogólnie z góry pragnę zaznaczyć że jestem nowym użytkownikiem marki xiaomi i nie wiem czy na pewno trafiłem na właściwe forum lecz mam istotne dla mnie pytanie .

Czy wiadomo coś komuś na temat usunięcia wsparcia łączności 5G w wyżej wymienionym modelu po aktualizacji do nowego MIUI 12 ? (mam na myśli wersję oficjalną bo nie jestem do końca pewny czy Miui polska to te samo oficjalne oprogramowanie czy modyfikowany rom) jak mówiłem jestem tu nowy a szukam jakiejś sensownej odpowiedzi na tylko to jedno pytanie , w moim telefonie opcji 5G nie widzę a przy okazji przycisk Ai zaczął gorzej działać ... brawo xiaomi dobrze że nie cofnęli tego modelu to androida 8 . Jeżeli forum dotyczy tylko rom'ów od miui polska to wybaczcie moje pytanie ale dalej będę wdzięczy za odpowiedź bo oficjalny odział wsparcia xiaomi chyba nie istnieje a ten międzynarodowy to jakaś porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę to nie mają co cofać bo ten fon nie obsługuje docelowego pasma 5G 3600, więc trza wnieść modły żeby wręcz dołożyli obsługę, o ile to jest kwestia tylko softu a nie technologi modemu.

A szans raczej marne...

 

https://www.gsmmaniak.pl/1156383/xiaomi-mi-mix-3-5g-aktualizacja/amp/

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie zmartwiła plotka że łączność 5g (w jakiejkolwiek formie) została kompletnie wyłączona/usunięta w Miui 12 , sam na chwilę obecną nie mam jak tego sprawdzić , a chciałem dowiedzieć się czy to prawda , bo jeśli tak to będzie to już ostatni powód do rozstania się z tym telefonem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi, po petycji użytkowników, puściło jednak 12 dla tego fona, i raczej nie wycięli pasma 2100 no bo to podstawa dla LTE, chyba że skopsali agregację.
Trza poczekać aż aktualizacja się rozejdzie po użytkownikach i poczytać co zaczną pisać.
A inna sprawa, skoro fon dobrze chodzi to po co ryzykować aktualizację, która potencjalnie może być zwalona, i nie chodzi tylko o 5g. Bo patrząc na aktualizację nawet innych modeli to widać że kupa pobocznych błędów jest i ludzie cofają się do wcześniejszych wydań.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że posiadasz sporą wiedzę w tej kwestii . No niestety ja zaktualizowałem i teraz żałuję i zastanawiam się nad cofnięciem ale nie wiem czy jest prosty sposób a już kiedyś S2 prawie ucegliłem , jeżeli okaże się że 5g faktycznie nie ma w jakiejkolwiek formie to wracam do miui10 albo żegnam się z fonem , udało im się nawet zepsuć działanie przycisku Ai ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...