Skocz do zawartości

Wymuszenie blokowania ekranu hasłem


init0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie, więc zapytam tutaj.

Czy jest możliwe wymuszenie blokady ekranu, żeby wymagane było podanie hasła? Jest jakiś sposób, skrót, tajny trick?

Mam ustawione hasło, ale używam odcisku palca do odblokowania (bo wygodniej), jednak czasem chciałbym zablokować telefon żeby wymagał hasła do odblokowania. To się chyba nazywa blokada administratora czy jakoś tak. Używałem tego na innym telefonie, a tutaj nie wiem jak i gdzie szukać.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie o to mi chodziło. Wiem, że kilkukrotnie źle wprowadzone hasło "blokuje" telefon.

Pytanie jak to zrobić z poziomu odblokowanego telefonu bez takiego "kombinowania". Na czystym Androidzie były takie skróty / widgety. Tutaj tego nie widzę. Jedyny dostępny widget "Blokada", blokuje telefon ale odblokować go można czymkolwiek (odcisk, symbol) ale nie wymaga podania hasła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ustawione. Odblokowanie poprzez palucha i pin. Czasami paluch się skaleczy i byłaby doopa przy odblokowaniu. Radzę brać to pod uwagę. Po wyłączeniu telefonu i włączeniu można tylko pinem odblokować pierwszy raz ekran. Paluch nie działa. Normalnie do ustawienia bez jakichś cudaków z zewnątrz. MIUI12 i Android 10. Klawiaturę do odblokowania wyciąga się tak: przykładamy paluch do ekranu i ciągniemy lekko nim do góry. Wyskakuje klawiatura do wpisania pinu.

Screenshot_2020-09-24-07-35-48-045_com.android.settings.jpg

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzidexx napisał:

1. Nie przypominam sobie aby jakiś czysty czy brudny Android miał takie opcję.

2. Miałeś w tamtym smartfonie sensor palucha?

3. Zmiana metody blokowania w Nova Launcher z "Root" na "Administrator" wyświetla informację: "będzie żądał PIN ...". Mimo to palec nadal odblokowuje.

Zainstaluj ze sklepu jakąś aplikację typu "lock screen" i sprawdź.

ad. 1 - "czysty" w sensie bez MIUI. To ciągle nowość dla mnie.

ad. 2 - był sensor i była opcja "administrator lock", która blokowała tak, że paluch nie mógł odblokować TYLKO hasło. Tutaj nie ma.

ad. 3 - właśnie wolałbym uniknąć zmieniania i instalowania czegokolwiek, bo to był domyślny ficzer Androida.

 

brawo: wiem, że po wyłączeniu czy co 72 godziny trzeba wpisać hasło. Ale chcę zachować pełną funkcjonalność telefonu i blokować hasłem tylko wtedy, kiedy potrzebuję.

 

Czyli nie da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, brawo napisał:

To czytaj rozumnie. Jest taka możliwość. Nawet wkleiłem fotkę. Nie wiem skąd wziąłeś te 72 godziny :)

No właśnie nie bardzo rozumiem. Możesz to jakoś prościej wyłożyć?

Muszę co 72 godziny wpisywać hasło. Telefon o to prosi, nic nie zmieniałem.

 

Pytanie jak blokować telefon, wtedy kiedy ja chcę, żeby wymagał podania hasła. Tylko hasła. Żeby odcisk czy symbol nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To o co mi chodzi, nazywa się chyba "Lockdown mode", czyli tryb, gdzie urządzenie jest blokowane i tylko hasło lub pin może je odblokować (odcisk, symbol czy twarz NIE).

I z tego co co czytałem, Xiaomi, albo samo MIUI wciąż tego nie potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...