Jump to content

Xiaomi Note 10 Lite - zrywanie połączenia

Recommended Posts

Witam,
Zakupiłem telefon Mi 10 Lite z polskiej dystrybucji i mam problem ze zrywającym połączeniem. Zdarza się sytuacja, że podczas rozmowy odbiorca nie słyszy co mówię natomiast ja go słyszę bez problemu.
Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu. Przeszukałem forum jednak nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Supryn, mam to samo. Było podejrzenie, że może mikrofon szwankuje, bo na słuchawkach jest ok. Ale ostatnio pojawiły się przypadki, że to mnie słychać, a ja nie słyszę rozmówcy. Przez kilka dni potrafi być dobrze, a potem nadchodzi czas, że niemal rozmawiać przez telefon nie da rady. Nie wiem czy to jest kwestia sensora zbliżeniowego. Obserwowałem ostatnio telefon podczas rozmów i ekran był wygaszony. Chyba, że sensor działa pomimo braku podświetlenia. Niestety te telefony to jednak nowość od Xiaomi i są bardzo niedopracowane pod względem softu. Czasem na krótką metę pomaga ponowne uruchomienie telefonu.

Pozostaje czekać, bo moim zdaniem serwis gwarancyjny nic tu nie pomoże.

• 2 weeks later...

Chyba jest rozwiązanie. Na jakimś włoskim forum napisali, że jest to powszechny problem, który związany jest z konfliktem między Miui12 i Modułem RF z Qualcomma. W Xiaomi mieli nad tym pracować i do października miała być aktualizacja z naprawą tego problemu. No i jest tylko, że nie dla Polski. Żeby skorzystać z tej aktualizacji, trzeba zmienić region na włoski i zaktualizować MIUI 12. U mnie poszło i na razie brak problemów z zanikaniem dźwięku podczas rozmowy.

Dnia 28.12.2020 o 11:46, mijar napisał:

Chyba jest rozwiązanie. Na jakimś włoskim forum napisali, że jest to powszechny problem, który związany jest z konfliktem między Miui12 i Modułem RF z Qualcomma. W Xiaomi mieli nad tym pracować i do października miała być aktualizacja z naprawą tego problemu. No i jest tylko, że nie dla Polski. Żeby skorzystać z tej aktualizacji, trzeba zmienić region na włoski i zaktualizować MIUI 12. U mnie poszło i na razie brak problemów z zanikaniem dźwięku podczas rozmowy.

U mnie niestety nie pomogło... Zmieniłem region na Włoski, ściągnąłem i zainstalowałem aktualizacje i dalej mnie nie słychać w słuchawce... Dopiero po przełączeniu na głośnik można normalnie rozmawiać.