Skocz do zawartości

[PORADNIK AKTYWACJI] Kupiłem nową hulajnogę i po włączeniu pika (Brak błędu)


Battery_Saver

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to poradnik dla osób, które zakupiły jedną z nowych wersji hulajnóg od Xiaomi, czyli: Essential, 1S, PRO2

Kupiłeś hulajnogę, wyjmujesz z pudła, skręcasz kierownicę, włączasz i.... NIC. Hulajnoga pika i nic nie da się zrobić...

OSZUKALI MNIE!

Spokojnie, to normalne! Nowe hulajnogi wymagają AKTYWACJI w aplikacji Xiaomi Home. 

Jest to bardzo proste, niestety troszkę trwa - ale jest wymagane do korzystania z urządzenia.

 

Jak wykonać aktywacje?

1. Wyjmij z pudła hulajkę, skręć wymagane elementy

2. Na urządzenie mobilne pobierz aplikacje XIAOMI HOME

3. Uruchom aplikację, zaloguj się na swoje konto Xiaomi, lub utwórz nowe konto (należy wybrać region zgodny z dystrybucją hulajnogi)

4. W prawym górnym rogu aplikacji znajduje się PLUS + służący do znajdowania/dodawania nowych urządzeń - naciskamy

5. Uruchamiamy hulajnogę przyciskiem na kierownicy (podczas procesu aktywacji hulajnoga będzie cały czas pikać - to normalne)

6. W aplikacji powinna się nam pojawić nasza hulajnoga (musimy mieć włączony Bluetooth oraz lokalizację w telefonie)

7. Naciskamy na znalezione urządzenie, aplikacja prosi nas o sparowanie z pojazdem, czyli o naciśnięcie 1x przycisku na kierownicy - naciskamy

8. Trwa proces parowania, dodawania i sprawdzania urządzenia.

9. Po chwili możemy wybrać lokalizację pojazdu (Salon, sypialnia :P itp) oraz nadać mu swoją nazwę

10. Hulajnoga została sparowana z naszym kontem i urządzeniem.

11. TERAZ UWAGA: pojawi się jedno powiadomienie na dole aby zaakceptować warunki używania (wymagane jest zaakceptowanie) oraz na 99% informacja o aktualizacji oprogramowania hulajnogi! Więc jeśli nie chcesz aktualizować pojazdu - to uważaj w tym miejscu i nie naciskaj OK bez przeczytania dokładnie komunikatu. Jeśli chcesz aktualizować - naciskaj OK, jeśli nie chcesz - naciskaj Cancel.

12. To jeszcze nie koniec! Hulajnoga będzie nadal pikać a na telefonie pojawi nam się informacja o bezpieczeństwie i filmik, który trwa około 1min 17sec i MUSIMY GO ZOBACZYĆ DO KOŃCA (bez tego hulajnoga nie zostanie aktywowana). Więc oglądamy :(

13. Po zakończeniu filmiku, będziemy mogli na dole nacisnąć przycisk CONTINUE po czym w końcu ukaże się nam wyczekiwany przycisk: ACTIVATE. Naciskamy go i HURAAAA, hulajnoga już nie pika i mamy aktywowaną hulajkę.

 

 

PS. Poradnik wydaje się dość banalny, ale wiele osób ma problem, nie ma cierpliwości i tak dalej. Niestety proces aktywacji wygląda dokładnie tak jak opisałem wyżej i musimy go przejść krok po kroku

 

Powodzenia i hulajcie z głową

Edytowane przez Battery_Saver
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
  • 3 miesiące temu...

@SuperbConqueror @obso23 Zastanówcie się czy na pewno chcecie aktualizować. Nowe wersje ostatnio nic nie wnoszą a tylko komplikują życie, jak na przykład zniknięcie tempomatu. Już nie wspominając że, jak was najdzie na modyfikacje oprogramowania to może być problem i tylko odwrócenie zmian stlink-iem pomoże  (kable, komputer, rozbebeszony kontroler).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam taki problem iż hulajka była juz aktywowana w sklepie. A jeśli chce połączyć się z aplikacja xiaomi home by pobawić się w ustawieniach wyskakuje komunikat o wpisaniu hasła i nic nie mogę dalej zrobić resety nic nie pomagają, jest jakiś sposób by te hasło zresetować lub usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomtas napisał:

resety nic nie pomagają

  1. Wyłącz hulajnogę
  2. naciśnij i trzymaj manetkę gazu
  3. naciśnij i trzymaj klamkę hamulca
  4. naciśnij i trzymaj przycisk włącz/wyłącz

Trzymaj tak długo (około 3-4 sekundy) aż hulajnoga wyda z siebie kilka krótkich sygnałów (piknięć)

Dla pewności czy tak zrobiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heh. Właśnie pierwsze zetknięcie z hulajnogą. Zakupiona dzięki promocji Mi 11. Żeby nie ten poradnik (co to go sam podpinałem)... ;)

 

[EDIT]

Hulajnoga aktywowana. Powstał jednak problem. W trakcie aktywacji syn przypisał ją do swojego konta Xiaomi. Czy teraz tylko on może z niej korzystać? W sensie, czy musi ją podłączać do telefonu, za każdym razem, kiedy chce ją uruchomić i jeździć? Jeśli nie, to OK.

Jeśli tak, to czy taka hulajnoga może być przypisana do kilku kont, żeby nie tylko jedna osoba mogła nią jeździć?

@Battery_Saver, @Tidnes...?

 

OK. Nieaktualne. Młody wykombinował.

Okazał się, że jako główny (pierwszy) właściciel udostępnił hulajnogę. Mam ją teraz ja i żonka.

Będzie jeżdżone. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mrosi napisał:

Jeśli tak, to czy taka hulajnoga może być przypisana do kilku kont, żeby nie tylko jedna osoba mogła nią jeździć?

Zależy czy syn będzie blokował hulajnogę w aplikacji. Jak to zrobi to warto się „podzielić”, jak nie to MiHome jest bezużyteczne i lepiej oglądać co w hulajnodze piszczy za pomocą M365 Tools.

Dla jasności jakby ktoś wygooglał... udostępnianie urządzeń w MiHome działa tylko w ramach tego samego regionu (serwera).

Przy ew. sprzedaży hulajnogi warto ją usunąć ze swojego konta, aby nowy właściciel mógł cokolwiek począć w swoim MiHome.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Dnia 24.06.2021 o 19:15, Tidnes napisał:

@sebekcrx Inny telefon i/lub odinstalowanie i instalacja MiHome była już grana ?

raczej nie , sorki ze dopiero pisze , kumpel do mnie dzwonił ze kupił w belgii hulajnoge i ze aktywowac nie moze i hulajka lezy i nigdy jeszcze ją nie jezdził , masakra narobili teraz , powinno byc start i jedziesz , kazałem mu do serwisu zadzwonić , jutro obadam jak se poradził , podpowiem ze zmienialismy region na polska i belgia i dalej d*pa , jak sie dowiem wiecej cos to napisze jak to sie skonczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy aktywacja Mi E. Pro2 na Niemcy, pozwoli jezdzić szybciej w innych krajach, jeśli hulajnogę zabiorę ze sobą? np na wakacje?
I drugie pytanie... czy dezaktywując na koncie niemieckim (tutaj ją kupiłem) pozwoli aktywować wyższą prędkość w innym kraju? na przykład poprzez VPN? próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie będziesz jej używał nie ma znaczenia. Blokada jest softwareowa i jest to niezależne od tego w jakim regionie ją aktywujesz. Jeśli pojazd jest na rynek niemiecki z datą produkcji 2000+ to ma ograniczenie fabrycznie i jedyna opcja by je usunąć to wgrać odpowiednio zmodyfikowany soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję. Już rozumiem że to wymóg UE a nie poszczególnych krajów.
JEdnakże, ponieważ zdążyłem zaktualizować 😪  nie wiem czy bez tego hulajnoga jechałą szybciej...
Czytając różne regulacje w Europie, widzę że hiszpańska drogówka daje mandaty powyżej 25km/h... znaczy, że Hiszpania ma wyższą prędkość?
Pozostaje mi wgrać inny soft by móc jezdzić troszkę szybciej.
No i musze poszukać jakiegoś telefonu z Androidem, bo na IOS chyba nic niedziała? z apkami m365+/dashobard nie chce się połączyć. więc tempomatu też nie mam 🤯
dzięki jeszcze raz za wyjaśnienie...biorę się za odrabianie lekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregorio_Es

Ograniczenia zależą od nr seryjnego hulajnogi i oczywiście oprogramowania kontrolera.

Dla pro2 wgraj pierwsza wersje https://files.scooterhacking.org/firmware/pro2/DRV/DRV223.zip

Zrobic to możesz albo przez https://play.google.com/store/apps/details?id=sh.cfw.utility dla Androida lub

dla iOS https://testflight.apple.com/join/RaFiBTgi

Niestety Beta scooter companion jest prawie zawsze pełna wiec pozostaje „side load” przez altstore z repo https://scootercompanion.github.io/depiction/web/engineering.0x.scootercompanion.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok udało mi się zmienić region, jest postęp. Mam 25km/h ale chaiłbym więcej.
Wgrałem tez  nowe FW ...
DRV 223
BMS 126
BLE 129.
NIE MNIEJ, nie umiem zwiększyć prędkości, udało mi się aktwywować *Turbo* co daje mi 31km/h ale chciałbym mieć w trybie sport, na stałe.
W mnogości postów, nie umiem odnaleźć (chociaż czytałem o tym) gdzie i jak mam zmienić by móc sicieszyć tym trybem.
ktoś może mnie pokierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!! 
Teraz to jest jazda!  Muszę się mocno trzymać kierownicy....😂  na wybojach.
Bateria w połowie rozładowana i jazda 28-29 na tempomacie.
Naładuję i zobaczymy jutro, za dnia!

Teraz pytanie raczej teoretyczne. Tempomat tylko dla najwyższej prędkości?
Nie można sobie wybrac utrzymując w chwilę w jednym położeniu?
Dzięki jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2021 o 10:15, Tidnes napisał:

To bardzo ważna umiejetność. Pare lat temu, na początku przygody z raz czy dwa o mało nie zaparkowałem w tyłku rowerzyście ;-)

Trzeba się przywyczaić, fakt.
Ale przynajmniej wiem coś nowego!!!
Dzięki za zwrócenie uwagi i pomysł z palcem wskazującym.
Okazuje się, że tempomat działa na wszystkich prędkościach.
Utrzymanie manetki palcem wskazującym, przez czas ustawiony w apce, wymusza włączenie.  
A dlatego wskazującym, że wszelkie nierówności powodują drżenie kciuka na przycisku, a każda zmiana prędkości zaburza odczyt i czas się wydłuża.
Palcem wskazującym obejmujemy tę manetkę mocniej i pewniej.
Fajna opcja, MOŻNA DOSTOSOWAĆ prędkość do warunków.
POLECAM.

Edytowane przez Gregorio_Es
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktos mi podpowiedzieć,czy jest jakaś opcja (nie widzę), która pozwoli ruszać bez odpychania?? Wkurzałem się,bo hulajka nie jezdziła,a okazuje się,że muszę się odepchnąć do 3km/h i wtedy rusza, co moim zdaniem jest bez sensu. Mam drugą RAZER e300 i tam nie mam tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarecki

Pamietaj że, dłubanie/wymiana oprogramowania to powód do utraty gwarancji.

Minimalna prędkość 5km/h jest dla bezpieczeństwa. Widziałem jak ktoś nacisnął manetkę a hulajnoga pojechała, a potem było bardzo nieprzyjemnie.

Jak jednak obstajesz przy swoim -> https://mi.cfw.sh/# klik w „Power & Speed” przestaw „Motor Start Speed”

Jak masz m365 z oryginalnym ble od m365(nie pro, pro2, 1s, Essential) zaznacz dodatkowo „Advanced” - „Regular M365 Display”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...