Jump to content

Szumy Podczas Rozmowy

czaras90

Recommended Posts

Witam, posiadam nowy oryginalny telefon redmi 2, niestety od samego poczatku podczas rozmow slychac dosc glosny szum ... Obojetnie czy ja dzwonie do kogos czy ktos do mnie, czy dzwonie z play czy orange ... Nie wiem czy jest to wada fabryczna czy te modele juz tak maja ... Niestety szumy sa dosc mocne. Ktos miał podobną sytuacje? Z gory dzieki za odpowiedzi.

Witam, posiadam nowy oryginalny telefon redmi 2, niestety od samego poczatku podczas rozmow slychac dosc glosny szum ... Obojetnie czy ja dzwonie do kogos czy ktos do mnie, czy dzwonie z play czy orange ... Nie wiem czy jest to wada fabryczna czy te modele juz tak maja ... Niestety szumy sa dosc mocne. Ktos miał podobną sytuacje? Z gory dzieki za odpowiedzi.

Coś takiego jak tu?

http://miuipolska.pl/forum/topic/5186-problemy-z-mikrofonem-podczas-rozm%C3%B3w/?hl=jako%C5%9B%C4%87#entry57701

Tutaj ziomek napisal, ze ledwo go slychac jak z kims rozmawia a mnie dobrze slychac, ja tez w miare slysze ale sa te szumy ktore bardzo przeszkadzaja :(

No oki, oki, ale czy szukałeś - tam w jednej odpowiedzi była sugestia taka - opcji "redukcja szumów"???

Nie mam takiej opcji ehhh

No tak, no tak, różnice w wersjach MIui.

A przypadkiem nie masz tego gdzieś tam, w opcjach ukrytego? Podłączonego pod jakiś inny temat? Przeglądnij pan ustawienia, może gdzieś się opcja schowała.

Patrzyłem i d*pa jasia :(

Hmmmmmmmmm...

A wiesz pan co?

Weź zrób taką sprawę, że nagraj sobie jakąś rozmowę i ją odtwórz na innym urządzeniu - jeśli jest prawidłowo to oznacza, że coś ci  kaszani głośnik w Xiaomince. Jeśli będziesz miał szumy, to oznacza, że albo coś się z mikrofonem dzieje, albo oprogramowanie w czasie rzeczywistym paskudzi.

Chyba u mnie tez czasami to występuje ale jakoś mi nie przeszkadzało, bardziej mi się wydawało że miało to związek z dużą głośnością i lekkim przesterowaniem.

i faktycznie nie widzę teraz nigdzie opcji od redukcji szumów.

Edited by jordan87
  • Like 1

Panie i Panowie, sprawa praktycznie rozwiazana, sprawdzalem z karta orange i nie bylo na niej zadnych szumow. Niestety w play sa szumy, czasem mocne czasem slabsze, czasem zanikaja i znow pojawia, no coz w koncu to chinczyk ;D glosnik jest dobry, sprawdzalem, no nic, trzeba sie przyzwyczaic albo zmienic operatora ;D pozdrawiam

Ale na 2 innych telefonach z play nie ma szumow, a w redmi 2 tak ...

To się zdarza.

Jak zerkniesz na forum, to zobaczysz, że ostatnio się namnożyło kilka wątków, gdzie problemem wydaje się być dogadanie się na linii jakaś Xiaominka <-> Play lub jedna z jego podsieci.

Naprawdę tu może być coś na rzeczy i chyba trzeba będzie zacząć się temu solidniej przyglądnąć. :cool: 

Ja też jestem w Play (dokładnie to Mobile Viking ale to wirtualny operator Play) więc może faktycznie to ma związek z operatorem. Ja zauważyłem inny problem w Play który na innych telefonach też mi występował a który opisałem tutaj http://miuipolska.pl/forum/topic/5173-problem-z-przychodz%C4%85cymi-po%C5%82%C4%85czeniami/

W skrócie czasami gdy mam dobry zasięg nie można się do mnie dodzwonić. Testowałem na kartach Plusa, T-Mobile i Orange i na nich problem nie wystąpił ani razu więc uważam że to wina Play.

W najbliższym czasie postaram się zwrócić na te szumy uwagę, może są z czymś związane.

Edited by jordan87

• 1 month later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...