Skocz do zawartości

Komunikatory. Czego Używasz?


Marvinka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, na jakich komunikatorach MI-li użytkownicy śmigacie?

 

Marvinka korzysta głównie z VIBERa, który mimo zamkniętych źródeł i niejasnych kwestii bezpieczeństwa oraz zabezpieczań jest jednocześnie bezkonkurencyjny... Bo większość znajomych i rodziny właśnie z niego korzysta.

 

Prócz tego mega sporadycznie - na potrzeby kontaktu z konkretnymi ludźmi/sklepami to WhatsApp (Fejsbukowe ścierwo, ble) i Skype (najgorsza powszechnie używana Androidowa aplikacja znana Marvince, coś jak PCtowy Priv Dog). Ostatnio była próba ogarnięcia Plus Messengera, korzystającego z sieci Telegramu - na razie w fazie testów.

 

Jak z tym jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% czasu Hangouts. Wszyscy powinno go używać bo jest prosty, działa z MIUI 6, i bez problemu można rozmawiać jednocześnie z komputera i telefonu.

 

Sporadycznie Whatsapp bo czasem ludzie mają inne platformy.

No i niestety ostatnio musiałem zainstalować Messengera bo babeczka z XFS mnie namówiła (notabene ładna Czeszka...).

 

Jednak to shitowa aplikacja bo nie pokazuje powiadomień na ekranie blokady, a na pasku powiadomień mam debilne info, że aktywne są dymki czatu czego nie chcę, nie można tego usunąć przez swipe tylko kill aplikacji...

Nawet nie przechodzi do aplikacji przez ten dymek!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jest, psiakość problem generalny informatyki - gówniane aplikacje potrafią zdestabilizować system, coś przyblokować, ograniczyć normalną funkcjonalność, a ludzie utożsamiają to z problemami systemu, czy nie daj Boże sprzętu.

 

Marvinka ma taką zagwozdkę ze Skype - gdzie się to instaluje, tam się zaczynają cyrki dziać.

 

P.S.
Zazdrość na 140% ale fakt, Czeszki to bardzo często ładne laleczki. Chociaż Węgierki fajniejsze - mają bardzo przyjemny, ponury światopogląd, przez co ładnie się z nimi można dogadywać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ dla testerów i dziewczyny :P Dla reszty "messenger", czyli fb na stronie głównej przeglądarki i wchodzenie co jakiś czas. Nie lubię tego, że wszyscy oczekują opowiedzi zaraz, od razu, natychmiast. Jak ktoś mnie pilnie potrzebuje to może zadzwonić ;) Nie można popadać w skrajności, kiedyś były tylko listy, teraz mamy możliwości, ale trzeba korzystać umiejętnie...

Polki najpiękniejsze :D Ewentualnie azjatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hangouts i Messenger

 

QQ dla testerów i dziewczyny :P Dla reszty "messenger", czyli fb na stronie głównej przeglądarki i wchodzenie co jakiś czas. Nie lubię tego, że wszyscy oczekują opowiedzi zaraz, od razu, natychmiast. Jak ktoś mnie pilnie potrzebuje to może zadzwonić ;) Nie można popadać w skrajności, kiedyś były tylko listy, teraz mamy możliwości, ale trzeba korzystać umiejętnie...

Polki najpiękniejsze :D Ewentualnie azjatki.

 

Choroba, MI-sters, jawi się jakaś taka rzeczywistość, że rozwiązania korporacyjne są preferowane. :shock:

Marvinka zaskoczona, sądziła, że tu jakieś open-source albo alternatywne, undergroundowe aplikacje się pokażą...

 

P.S.

Azjatki? Prócz panienek spod skalpela czy przeszczepowych (mieszane pochodzenie) to raczej średnizna taka mocna i to bez zawiści Marvinka mówi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem też IM+, do GG i FB, ale kto teraz używa GG :P

I już wszystko jasne.. Skąd takie zainteresowanie Numba MIUI i ogólnie Xiaomi.

Tak od siebie dodam że Hiszpania i Grecja również nie mają się czego wstydzić... Ale mimo wszystko największe reakcję wywołują u mnie Niemki...

Zainteresowanie MIUI wzięło się od kolegi, który szukał telefonu. Poczytałem i poleciłem Redmi 1. A gdy zobaczyłem jak to wygląda, działa i w ogóle to miłość od pierwszego wejrzenia.

Azjatki azjatkami, ale tamta kultura mnie nie kręci. Jedynie niektóre kobiety piękne, a zainteresowanie Xiaomi tylko ze względu na MIUI i ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zastępczy? Co jest nie tak w oficjalnym?

Być może jest coś na bazie wtyczek do innych komunikatorów.

Jednak nie bardzo ktoś sie zajmuje przenoszeniem protokołów do swoich aplikacji skoro oficjalna jest najlepsza i aktualizowana.

 

Widać to na moim linuxie. Hangouts mam jako apkę do Google Chrome. Ale jako protokół czy wtyczka do np. Empathy czy Pidgina to średnio działa bo nikt przy tym nie robi np. brak zdjęć, brak historii, brak czat-roomów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe to wina FB a nie MIUI jak się czasem sądzi. Bo jakim cudem taki Hangouts działa na ekranie blokady w MIUI, działają powiadomienia etc.

Whatsapp tak samo. Nawet wyskakuje okno bez problemu. Tylko messenger nie umie nawet powiadomienia schować lub... przejść z niego do apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zastępczy? Co jest nie tak w oficjalnym?

 

A, wiesz, Marvinka korzysta z komunikatorów jak z młotka: to ma pukać, stukać i nic więcej. Nie uśmiecha się instalacja kolejnej aplikacji, która będzie swoje własne foldery zakładała, śmieciła plikami tu i tam, albo jak w przypadku tych badziewnych korporacyjnych rozwiązań nie wiadomo co robiła w tle i na czyje potrzeby - najlepiej jakby wszystko w jednej aplikacji było zintegrowane i papa.

 

W sumie to hmmmm... IM+ Marvinka jeszcze nie próbowała, a podobno to daje radę z różnymi protokołami... Hmmmmmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu, nic straconego. Pamiętaj: przyjemna fizjonomia, dobre mydło, szampon, dezodorant, wyprane, wyprasowane, rozsądnie dobrane ciuchy, pewność siebie (ale bez popadania w samozachwyt), garść ciekawych, nieszablonowych doświadczeń osobistych i obiecujące horyzonty na przyszłą fortunę kluczem do sukcesu.

Rozpoczęcie rozmowy od wyciągnięcia nietypowego, wyczesanego telefonku od Xiaomi to bardzo dobra strategia. :mrgreen:

Zaczęcie rozmowy od wyciągnięcia MiPada :D

GG (tak jeszcze używam bo część znajomych jeszcze się tym komunikuje), messenger, snapchat.

Tapnięte przez MiPad

Edytowane przez Eru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do tematu :P Wątek damsko-męski przeniesiony tu: http://miuipolska.pl/forum/topic/5228-o-relacjach-damsko-m%C4%99skich/
Co do IM+ to polecam jeśli ktoś używa messengera i GG, jedynie konwersacje grupowe nie wchodzą w grę. Sama apka używa mniej baterii i RAM-u niż samo gg czy sam messenger, wiec jest +. Reklamy można wyłączyć za darmo, przez wypełnienie darmowej oferty. Apka stara, ale przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do tematu :P Wątek damsko-męski przeniesiony tu: http://miuipolska.pl/forum/topic/5228-o-relacjach-damsko-m%C4%99skich/

Co do IM+ to polecam jeśli ktoś używa messengera i GG, jedynie konwersacje grupowe nie wchodzą w grę. Sama apka używa mniej baterii i RAM-u niż samo gg czy sam messenger, wiec jest +. Reklamy można wyłączyć za darmo, przez wypełnienie darmowej oferty. Apka stara, ale przydatna.

 

Messenger w sensie Fejsowy, tak? Bo jeszcze jest ten MSN Messenger, który podobno też jest w użyciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również messenger. Niestety bo tej apki po prostu nie mogę znieść. Ale co zrobisz jak wszyscy młodzi siedzą w dzisiejszych czasach tylko na ryjksiążce? Jest jeszcze snapchat którego fenomenu nie rozumiem ale czasami jest idealny żeby podzielić się jakimś nieprzeciętnym wydarzeniem. Kiedyś było GG ale ten statek tonie i sporadycznie Skype. Powiem wam ciekawostkę. W zamierzchłych czasach kupiłem kamerkę internetową, dziś już jest do d*py ale nie mam chęci jej zmieniać. Taki ze mnie leń. Droidcam i telefon załatwiają sprawę, polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś msn, ale teraz już nikt go nie używa.

 

Tak, ten od fb.

 

U mnie również messenger. Niestety bo tej apki po prostu nie mogę znieść. Ale co zrobisz jak wszyscy młodzi siedzą w dzisiejszych czasach tylko na ryjksiążce? Jest jeszcze snapchat którego fenomenu nie rozumiem ale czasami jest idealny żeby podzielić się jakimś nieprzeciętnym wydarzeniem. Kiedyś było GG ale ten statek tonie i sporadycznie Skype.

 

A tak, fenomen tego co jest popularne i wypiera stare rzeczy, takie jak kiedyś właśnie MSN, czy ICQ - to też chyba już nie funkcjonuje, a kiedyś każdy to miał.

 

A właśnie, panowie, jak oceniacie QQ? To Chińskie QQ - tak jak się gada, to co druga osoba to ma. Albo te, no, Weibo. Warte to uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam QQ z racji komunikacji z teamem, sprawdza się znakomicie. Dosyć dużo opcji konfiguracji, możliwość tworzenia grup i zarządzania ich powiadomieniami. Nie jest rewelacja, ale Messengera czy GG bije na głowę. Dodatkowo możliwość rozmów głosowych i wideo + różne inne bajery, których nie ma w innych komunikatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne i ładne. Trochę używa ramu ale u mnie wiadomo ramu jest zawsze dużo.

Aktualnie mocno nie korzystam ale mam tam kontakty z chińczykami. 

 

Dziwne, że na MIUI najlepiej mi działa Hangouts. Wystarczy autostart i już. Teraz patrze na FB messengera i dostałem wiadomość 15 minut temu a nie było powiadomienia. Apka też jest w autostarcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQi w pełni działa z MIUI 6 w przeciwieństwie do messengera.

Mi budzi ekran pokazując okno z ostatnimi wiadomościami i mogę nawet z tego poziomu odpowiedzieć.

Co więcej dwa razy kliknę i przechodzi mi do aplikacji. 

 

W sumie fajnie gdyby Hangouts to miał (wyskakujące okno). Ale to tylko dodatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bo oni mają tylko QQ i wieibo jako mikro blog i do tego są różne rozbudowane usługi.

 

 

Marvinka próbowała coś znaleźć, ale kicha. Są na PCta komunikatory korzystające z usług różnych chińskich sieci, ale na Andka niespecjalnie.

 

WeChat wygląda na to, że QQ ogarnia i że ma opcje kontaktu z Weibo (???), ale jak z tym to się w praniu okaże. Marvinka spróbuje ogarnąć jak to wygląda. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvinka próbowała coś znaleźć, ale kicha. Są na PCta komunikatory korzystające z usług różnych chińskich sieci, ale na Andka niespecjalnie.

WeChat wygląda na to, że QQ ogarnia i że ma opcje kontaktu z Weibo (???), ale jak z tym to się w praniu okaże. Marvinka spróbuje ogarnąć jak to wygląda. :cool:

Tylko po co? Tam nikogo nie ma na tych komunikatorach... No jestem ja na QQ więc jak chcesz testować to...

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...