Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 9T / Redmi K20 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.4.0.QFJCNXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 9T / Redmi K20 (nazwa kodowa: davinci).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMK20MI9T_V12.0.4.0.QFJCNXM_v12-10.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem kompletnym w temacie. Mam banalne pytania dot. instalacji TWRP. W jaki sposób  zainstalować plik "twrp_davinci.img". Pytam dlatego, że chciałbym w zainstalować wersję stabilną MIUI. Zaleca się mieć najnowsze TWRP.

Drugie pytanie to czy wer stabilna mogę zainstalować z poziomu  apki Aktualizacja wybierając opcję: "Zainstaluj z pliku zip"

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co masz na telefonie? Jakie oprogramowanie? Bo chyba nie do końca wiesz o co ci chodzi.

2. Do twrp trzeba odblokować bootloader. Skoro nie wiesz jak wgrać TWRP to możliwe że nie do końca wiesz co gdzie i jak. Skrót: odblokowany BL - adb i komendy na PC żeby wgrać - flash romu w twrp. Masz poradniki na forum.

3. Telefon może mieć oficjalną wersję oprogramowania (tzw. global) albo Xiaomi.eu(z tego tematu). Nie da się jednak od tak nimi bawić. Jeżeli masz global, nie odblokowany to tego roku na razie nie wgrasz. 

Najpierw udziel odpowiednich informacji. I uważaj, piszesz o podstawach a to forum tego nie lubi.. i w sumie, to ten wątek nie jest od tego.

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odblokowany bootloader!. Mam zainstalowana MIUI 11.2 by xiaomi.eu 20.1.21 (rozwojowa)

Wiem, że nie piszę w odpowiedniejszym miejscu. Ale za bardzo nie wiem gdzie zapytać  :-). Najwyżej admin skasuje moje posty albo je przeniesie. Ale najpierw proszę o odpowiedź.

Może nie ma sensu pakować się w wer. stabilną? Tylko pozostać przy wer. rozowjowych. 

To mój 3 tel xiaomi ale nigdy nie instalowalem TWRP zawsze było :D  a wszelkie instalacje MIUI robiłem poprzez  "Zainstaluj z pliku zip" i wszystko było OK

Edytowane przez cypekac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz xiomi.eu to powinieneś mieć już twrp w telefonie. Ta wersja powinna pójść bez problemu na to co masz. Jest nowsze. Na wszelki wypadek zrób kopię. Wybierałeś plik z poziomu "aktualizacji" ale i tak raczej wgrywał się przez twrp bo oryginalne recovery tego nie wgra. Wyłącz telefon, wejdź do recovery i zobacz co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Po ostatniej oficjalnej aktualizacji telefonu do wersji Miui Global Stable 12.0.3 QFJMIXM,  zostałem zmuszony do odblokowania bootloadera i wypróbowania Stable od Xiaomi.eu. Niestety  trafiłem do tej grupy użytkowników, którzy zgłaszają problemy ze stałym wybudzeniem telefonu i drenażem baterii w najnowszej wersji Global - SOT na poziomie 4-5h i utrata do kilkunastu procent baterii po nocy, gdzie na wersji poprzedniej Miui 11 telefon osiągał SOT na poziomie 7-8h. Po kilku dniach testów Stable od xiaomi.eu wydaje się, że telefon odzyskał żywotność na baterii i wybudza się tylko w czasie używania. Skoro już odblokowałem bootloader po roku używania telefonu, choć nie jestem zwolennikiem modyfikowania rozwiązań fabryczych i miałem nadzieje że Xiaomi poprawi oficjalny Global Stable, to postanowiłem zmodyfikować kilka rzeczy w romie Xiaomi.eu  - 12.0.4.0.QFJCNXM:

- menedżer plików kończył działanie przy próbie odtworzenia niektórych plików wideo - zastąpiony najnowszą wersją VI-200827 ze sklepu play,

- usunięty wps office lite - w przypadku używania "ciemnego motywu" Miui automatycznie przyciemnia wyświetlane dokumenty co jest uciążliwe, gdy przegląda się dużą ilość dokumentacji w pdf'ach otwieranych z menedżera plików w ciągu dnia,

- usunięty notes - zauważyłem, że działa cały czas w tle zajmując niepotrzebnie całkiem sporą ilość zasobów,

- usunięta aplikacja Google (Velvet.apk) - j.w,

- w skrypcie wykonywanym podczas uruchamiania systemu (init.qcom.early_boot.sh) dodane polecenie:

if [ `cat /sys/class/power_supply/battery/status` == "Discharging" ]; then
            echo "4180000" > /sys/class/power_supply/battery/voltage_max
        fi

Kod sprawdza czy podczas uruchamiania systemu do telefonu podłączona jest ładowarka:

- jeśli ładowarka jest podłączona podczas włączania telefonu to bateria będzie ładowana za każdym razem do 100% - 4,380V,

- jeśli zrestartujemy go bez podłączonej ładowarki to telefon za każdym razem będzie kończył ładowanie baterii, gdy napięcie osiągnie 4,180V ~ 85%.

Ten krótki kod pozwala na prostą kontrolę ładowania akumulatora bez potrzeby instalowania na telefonie "roota" i dodatkowych aplikacji kontrolujących ładowanie baterii działających w tle. Telefon i tak ma długi czas działania na baterii, a ładowanie do 4,2 V powinno znacząco wydłużyć jej czas życia. Można zostawiać telefon na całą noc pod ładowarką bez szkody dla baterii.

Link do zmodyfikowanego romu: https://drive.google.com/file/d/1-7KuCwpMj6mDxNrnBcLkZZsEoMyUjQVf/view?usp=sharing

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, brawo napisał:

4,38 - 100%

4,18 - X%

X=(4,18x100)/4,38=95,4%

Niestety to tak nie działa:-) Bateria nie rozładowuje się do 0V. Nie wiem teraz dokładnie ale 0% to chyba coś około 3,4V. Poza tym procentowy wskaźnik naładowania nie jest prostym proporcjonalnym przelicznikiem na napięcie akumulatora. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy różnym obciążeniu napięcie akumulatora się waha. Zależność napięcia akumulatora li-ion od naładowania nie jest funkcją liniową. Dlatego takie równanie nie ma zastosowania.

Edytowane przez Akus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria jak najbardziej rozładowuje się do zera. Akumulator natomiast nie ;) A skąd wiesz co oznacza 0%, 100%? Sam podałeś napięcie dla 100%. W telefonie 0% oczywiście oznacza najniższe dopuszczalne napięcie akumulatora. Różnica 0,2 V wg ciebie to różnica aż 15% w pojemności aku :) Brawo ty... A wg mnie to różnica jakiegoś 1-2%.

 

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, brawo napisał:

Bateria jak najbardziej rozładowuje się do zera. Akumulator natomiast nie ;) A skąd wiesz co oznacza 0%, 100%? Sam podałeś napięcie dla 100%. W telefonie 0% oczywiście oznacza najniższe dopuszczalne napięcie akumulatora. Różnica 0,2 V wg ciebie to różnica aż 15% w pojemności aku :) Brawo ty... A wg mnie to różnica jakiegoś 1-2%.

 

Według twojego toku myślenia:

Przypuśćmy że alumulator pracuje liniowo w zakresie napięcia 3,4-4,4V. Bo pod uwagę powinniśmy wziać deltę napięcia z jaką działa akumulator. Czyli od 0-100% = 1V.

I teraz twoje równanie z różnicą 0,2V:

X=(0,8x100)/1=80%

Jesteś inzynierem elektrotechnikiem? Dlatego nie lubię udzielać się na forach. Jeśli się na czymś nie znam to po prostu nie komentuje. Wolę najpierw zorientować się w temacie. Przez takie komentarze wszystkie fora są pełne śmieci i bezwartościowych treści. Aż nie chce się tego przeglądać. 

Edytowane przez Akus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopiero zauważyłem twoją odpowiedź. Ciągle mnie tu banują i uciekają wiadomości ;)

Dnia 4.10.2020 o 19:56, Akus napisał:

I teraz twoje równanie z różnicą 0,2V:

X=(0,8x100)/1=80%

Co to za wyliczenia? Ja żadnego równania nie robiłem! Używaj przyrządów pomiarowych. Dobrze radzę ;)

 

Dnia 4.10.2020 o 19:56, Akus napisał:

Przypuśćmy że alumulator pracuje liniowo...

Ty to piszesz na poważnie? Akumulator nie pracuje liniowo... Żaden.

I pamiętaj. Bateria i akumulator to dwa różne źródła energii...

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...