Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note 10 Lite - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.2.0.QFNMIXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi Note 10 Lite (nazwa kodowa: toco).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V12.0.2.0.QFNMIXM_v12-10.zip/download

 

ROM dla Mi Note 10 Lite dostępny jest również w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu. Link do pobierania:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V12.0.2.0.QFNMIXM_v12-10-fastboot.zip/download

 

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi Mi Note 10 Lite - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.2.0.QFNMIXM - Android 10

Dia

1 minutę temu, FromWP napisał:

Można po odblokowaniu bootloadera Miflashem, tylko po co? Te romy praktycznie niczym się nie różnią.

Dialer jest inny, a ten od Xiaomi jest według mnie wygodniejszy niż ten od Google ( kwestia gustu) i w sumie to mnie skłania do zmiany romu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z użytkowników v12, wypowiedzieć się głębiej, jak telefon sprawuje się na najnowszym stable?

Fajnie, jakby to było w odniesieniu do stabilnego wydania v11 - będzie bardziej rzetelne porównanie. Korzystam z 11-stki xiaomi.eu i poza irytującym czujnikiem zbliżeniowym, nie widzę większych wad (chyba), a bije się z myślami, czy też jest sens robić update?!?!

Jakim sposobem instalowaliście? Komenda we fastboot na update działa poprawnie?

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fix cstProfile:false źródło: XDA 

Wymagania: 

  • odblokowany bootloader
  • najnowsza wersja Magisk (link

Pliki do pobrania: 

  • Safetynet_fix_new.zip (link
  • hardwareoff_1.1 .zip (link

Najlepiej instalować fixa na świeży ROM, choć osobiście instalowałem go po próbach innych sposobów z forum i od razu miałem cstProfile: true i sklep Google Play wyglądał ok, ale Google Pay zaczął działać po jakichś 24-48h. 

Instalacja po pierwszym uruchomieniu: 

W Magisk instalujemy Safetynet fix i hardware off, następnie reboot. Po restarcie włączamy w Magisku Magisk Hide i ukrywamy root dla apek Googla skojarzonych z Google Pay, aplikacjami bankowymi czy Allegro (Mc Donald's nie działa). Sprawdzamy SafetyNet i mamy poniższy rezultat: 

Screenshot_2020-10-01-13-43-23-946_com.google.android_gms.thumb.jpg.f521ae2b6adada0f5b75c171b3068460.jpg Screenshot_2020-10-01-13-42-36-736_com.android.settings.thumb.jpg.e8d98f0021c3dd15688a51320399142c.jpg

Edytowane przez mickeey_mau5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma Mi Note 10 Lite z tym właśnie ROMem. Wprawdzie ona telefonu używa  nie zajumuje się szukaniem tego, co działa niepoprawnie, ale z tego co mówi, tó póki co brak jakichkolwiek błędów..
Mógłbyś potwierdzić, czy faktycznie na v12 dialer Xiaomi nie ma zaimplementowanego nagrywania rozmów?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi, może wiesz co może być przyczyną, że po opcji z update do v12, telefon wraca ciągle do trybu fastboot? Nie chce się normalnie uruchomić, tylko od razu wrzuca fastboot.

Wszystko niby zakończyło się powodzeniem.

 

PS. Po wgraniu nawet na czysto z wipe data, mam ciągle zapętlenia do fastboot :/

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kulig007 napisał:

@mrosi, może wiesz co może być przyczyną, że po opcji z update do v12, telefon wraca ciągle do trybu fastboot? Nie chce się normalnie uruchomić, tylko od razu wrzuca fastboot.

Wszystko niby zakończyło się powodzeniem.

PS. Po wgraniu nawet na czysto z wipe data, mam ciągle zapętlenia do fastboot :/

Nie wiem. Zarówno pierwsza instalacja, jak i aktualizacja ROMami "fastboot" poszła od pierwszego strzału. Telefon działa i ...tyle.

Może @Orjon ma jakiś pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Zarówno pierwsza instalacja, jak i aktualizacja ROMami "fastboot" poszła od pierwszego strzału. Telefon działa i ...tyle.
Może [mention=29619]Orjon[/mention] ma jakiś pomysł.
Zrobiłem ponowny download pliku, bo może coś się w trakcie pobierania wywaliło, ale bez rezultatów. Czy poprzez komendę update, czy na czysto z wipe - efekt ten sam. Zapętla do fastboot.
Musiałem wrócić do v11 i telefon żyje, ale kwestia zapętlenia nadal dane do myślenia.
[mention=1831]kulig007[/mention] po nieumiejętnej instalacji jakiegoś dodatku w TWRP telefon złapał bootloop, ale można było przejść do fastboota. MiFlashem wgrałem oficjalny ROM i później odblokowanie bl, wrzucenie TRWP itd 
Ja nie flashowałem TWRP, wgrywam na stockowe recovery. MIUI V11 wgrałem w ten sam sposób bez problemu, schodząc z fabrycznego globala.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kulig007 napisał:

Zrobiłem ponowny download pliku, bo może coś się w trakcie pobierania wywaliło, ale bez rezultatów. Czy poprzez komendę update, czy na czysto z wipe - efekt ten sam. Zapętla do fastboot.

To może spróbuj tak, jak @mickeey_mau5, czyli MiFlash (niekoniecznie z zablokowaniem BL, ale oficjalnym ROMem), potem instalacja z ROMu MIUI Polska fastboot "na czysto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...