Skocz do zawartości

MIUI 20.9.17


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20917.png

  • Dodany silnik Tencent w ustawieniach Czyszczenia
  • Możliwość dodania tytułu notatki
  • Nowy wygląd ustawień Blokady aplikacji
  • Ostatnia aktualizacja na Androidzie 10 dla Mi 9T, Mi Note 10 i Redmi K30. Następne aktualizacje z Androidem 11 (beta zawieszona na co najmniej kilka tygodni)
  • Brak aktualizacji obecnie na Mi 9 Lite (brak ROM-u chińskiego)
  • Z uwagi na problemy techniczne po stronie Androidfilehost i SourceForge wysyłanie ROM-ów wciąż trwa (OTA będzie później): androidfilehost, sourceforge
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Android 11 dla Snapdragona 865

9 sierpnia wydaliśmy aktualizację do Androida 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro. Szczegółowe informacje dotyczące tej aktualizacji można odnaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Obecnie Magisk może nie działać na ROM-ach z Androidem 11 – wersja stabilna Magiska, która działa z najnowszą wersją Androida, spodziewana jest w najbliższych dniach. Do tego czasu osoby zainteresowane Magiskiem w Androidzie 11 muszą zainstalować wersję Magisk Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michalm83 napisał:

@Orjon to do informacji w pierwszym poście dotyczącej rotowania. Na poco F2 pro i Androidzie 11 ROOT nie działa.

Nie bez powodu jest tam dodane info o wersji Canary...

4 minuty temu, kamilek98 napisał:

Cześć, przy próbie instalacji na Mi9 pojawia się poniższy błąd. (Pobierałem plik dwukrotnie)

Md5 z afh i tego pliku się zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, na moim Mi9 updater ściągnął i zainstalował ROM bez najmniejszego problemu kilka godzin temu i jak do tej pory wszystko OK. Dodano powtórnie możliwość korzystania z baz antywirusowych Avasta i teraz się aktualizuje jak trzeba. Póki co nie zauważyłem jakiś większych błędów w działaniu tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie, ale używam język angielski, czasem to jest przyczyną, że komuś coś nie działa lub odwrotnie. Ogólnie raczej muszę to wydanie pochwalić, gdyż przynajmniej z tych rzeczy, które używam, działają wszystkie, a bateria jak na razie też nie wykazuje dewiacji w złym kierunku.

3 hours ago, atlantydas said:

Mi9t w notatkach umieszczonych na pulpicie pojawia się w pierwszej linijce ,,null,, po wejściu w notatkę znika i pojawia się pierwsza linijka żeby wpisać tytul

To chyba wynika z dodanej do notatek nowej opcji, przecież jest w changelogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcinj6 napisał:

Czy wy tez zauważyliście na mi 9t pro słabszą baterię od kilku wersji? Teraz bym powiedział że ucieka w oczach w porównaniu do poprzednich wersji.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

mam to samo na mi9 lite w dodatku od paru aktualizacji telefon wolniej chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął mi się wyświetlać ekran google assistant.

Jak tylko net jest słabszy to w momencie mi się wyświetla karta GA.

Zamykam ją i po sekundzie znowu się pokazuje.

Net jest ok to zero problemów.

Najbardziej to wkurza w czasie jazdy jak przykrywa co chwilę yanosika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z neta pobrałem najnowsze mi health czyli apka zdrowie w wersji 2.8.3 bo tam już działa mierzenie pulsu aparatem i wszystko fajnie, tylko jest część po polsku część po angielsku, wcześniej była cała po polsku. Teraz jest pół na pół, jest na to jakaś rada? Macie może wersję 2.8.3 spolszczoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

java.lang.RuntimeException: Unable to start service com.miui.powerkeeper.scenario.MultiScenarioBackGroundService@a082ec5 with Intent { act=ignore_mulscena cmp=com.miui.powerkeeper/.scenario.MultiScenarioBackGroundService }: java.lang.IllegalArgumentException: Receiver not registered: com.miui.powerkeeper.scenario.MultiScenarioBackGroundService$1@51a201a
    at android.app.ActivityThread.handleServiceArgs(Unknown Source:134)
    at android.app.ActivityThread.access$1900(Unknown Source:0)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(Unknown Source:613)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:19)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:244)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:101)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:275)
Caused by: java.lang.IllegalArgumentException: Receiver not registered: com.miui.powerkeeper.scenario.MultiScenarioBackGroundService$1@51a201a
    at android.app.LoadedApk.forgetReceiverDispatcher(Unknown Source:193)
    at android.app.ContextImpl.unregisterReceiver(Unknown Source:9)
    at android.content.ContextWrapper.unregisterReceiver(Unknown Source:2)
    at com.miui.powerkeeper.scenario.MultiScenarioBackGroundService.onDestroy(Unknown Source:23)
    at com.miui.powerkeeper.scenario.MultiScenarioBackGroundService.enableScenarioAndResource(Unknown Source:91)
    at com.miui.powerkeeper.scenario.MultiScenarioBackGroundService.onStartCommand(Unknown Source:59)
    at android.app.ActivityThread.handleServiceArgs(Unknown Source:40)
    ... 8 more
 

Takie coś mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bartobbb napisał:

Z neta pobrałem najnowsze mi health czyli apka zdrowie w wersji 2.8.3 bo tam już działa mierzenie pulsu aparatem i wszystko fajnie, tylko jest część po polsku część po angielsku, wcześniej była cała po polsku. Teraz jest pół na pół, jest na to jakaś rada? Macie może wersję 2.8.3 spolszczoną?

Xiaomi nie tłumaczy tej apki oficjalnie, a jeśli tłumaczy to właśnie w połowie tak jak dałes.

W tym tygodniu apka będzie w ROM-ie (już mam ją na dzisiejszym), także spokojnie:) w pełni spolszczona.

18 minut temu, pampersowy napisał:

Takie coś mam

Spróbuj wyczyścić dane apki Bateria i wydajność. Nie wiem, skąd się to bierze.. na mi9 nie było takiego problemu w teamie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z nową aktualizacji  APK portfel sgb wyskakuje taki komunikat jak w załączniku jak wracam do poprzedniej wersji to wszystko jest ok . Czy jest jakaś możliwość żeby ta nowa wersja działała , z banku dostałem informację że w tej nowej wersji zmienili zabezpieczenia i wykrywa że telefon jest zrotowany a nie jest .

Screenshot_2020-09-19-09-59-33-961_pl.sgb.wallet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...