Skocz do zawartości

Nie można załadować więcej niż 50 SMS-ów [wydzielone z 20.9.10]


Foxie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam coś skopiować z smsa sprzed paru tygodni i przewijam smsy do góry, a tu zatrzymało się na 10 września i reszty smsów nie pokazuje. Przed ostatnią aktualizacją nie było z tym problemu, wczytywały się raz szybciej, raz wolniej, no ale się pokazywały. Co się dzieje? W chmurze pokazuje je normalnie. No i jak pokazuje liczbę smsów, to też się zgadza, tyle ile powinno być, no ale właśnie jak jestem w jakimś wątku i chcę przewinąć do starszych smsów, to się zatrzymuje w pewnym momencie. Co mogę zrobić? Proszę o pomoc. I pisanie prostym językiem, w tych tematach jestem dość zielona.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Foxie napisał:

Witam, chciałam coś skopiować z smsa sprzed paru tygodni i przewijam smsy do góry, a tu zatrzymało się na 10 września i reszty smsów nie pokazuje. Przed ostatnią aktualizacją nie było z tym problemu, wczytywały się raz szybciej, raz wolniej, no ale się pokazywały. Co się dzieje? W chmurze pokazuje je normalnie. No i jak pokazuje liczbę smsów, to też się zgadza, tyle ile powinno być, no ale właśnie jak jestem w jakimś wątku i chcę przewinąć do starszych smsów, to się zatrzymuje w pewnym momencie. Co mogę zrobić? Proszę o pomoc. I pisanie prostym językiem, w tych tematach jestem dość zielona.

Masz telefon z oryginalnym softem (tj. Global), bo na xiaomi.eu ten problem nie występuje. Xiaomi w kodzie ograniczyło wyświetlanie wiadomości w danej konwersacji do 50-ciu w momencie, gdy oprogramowanie, które jest na telefonie, nie wspiera ich grupowania wiadomości na zwykłe i reklamowe (w skrócie - wszystkie oprogramowania poza chińskim). My znaleźliśmy ten fragment kodu i na xiaomi.eu jest to naprawione. Na Globalu musisz czekać, aż Xiaomi w końcu się ogarnie i wyda aktualizację aplikacji naprawiającą ten problem. Problem występuje od co najmniej 3 miesięcy, był wielokrotnie zgłaszany. Niestety brak reakcji ze strony Xiaomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

A to nie jest jednak skutek tej aktualizacji? Piszesz że od 3 miesięcy jest ten problen, no a jeszcze parę dni temu było ok, w sumie już tą nową aktualizacja była, to tym bardziej nie rozumiem, czemu teraz to się stało? Jeszcze kilka dni temu przewijałam smsy i spokojnie mogłam przewinąć do kiedy chciałam.

Man nadzieję, że te starsze smsy się nie usunęły, tylko po prostu nie są wyświetlane?

To nic nie mogę zrobić :(?

Edytowane przez Foxie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być skutek jakiejś aktualizacji, ale na pewno nie xiaomi.eu, bo na xiaomi.eu najzwyczajniej w świecie problemu nie ma. Problem jest po stronie Xiaomi i dzieje się na każdym MIUI 12 Global (a niemal na pewno taki masz), który jeszcze ma apki od Xiaomi. SMS-y nie są wyświetlane, nie usunęły się.

Nic nie można zrobić, dopóki Xiaomi nie wyda łatki. Nie spodziewam się, żeby na Globalu nastąpiło to szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Foxie napisał:

Wiem, że może wychodzę na głupią, ale naprawdę się na tym nie znam, ale nie ma możliwości, bym zmieniła z globala na to xiaomi.eu? 

Może spróbuj zainstalować wiadomości od google?

 

Nie dasz radę zmienić globala na xiaomi.eu bez wipe.

 

Edytowane przez fk4mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to wiadomości od Google, jakaś aplikacja Google do smsów? Wiem że pewnie się gronie znawców tej tematyki kompromituję takimi pytaniami, ale no jednak wolę spytać i się dowiedzieć, trudno, najwyżej będą się śmiać z baby ;P

Oczywiście jakiś wipe to już w ogóle czarna magia dla mnie. Co to jest i jak tego użyć?

Nie chciałabym czekać miesiącami aż się Xiaomi zlituje i coś z tym zrobi, bardzo mi zależy na tych smsach, sporo z tego korzystam poza innymi komunikatorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to wiadomości od Google, jakaś aplikacja Google do smsów? Wiem że pewnie się gronie znawców tej tematyki kompromituję takimi pytaniami, ale no jednak wolę spytać i się dowiedzieć, trudno, najwyżej będą się śmiać z baby ;P
Oczywiście jakiś wipe to już w ogóle czarna magia dla mnie. Co to jest i jak tego użyć?
Nie chciałabym czekać miesiącami aż się Xiaomi zlituje i coś z tym zrobi, bardzo mi zależy na tych smsach, sporo z tego korzystam poza innymi komunikatorami
Możesz pobrać ze sklepu. Google Play. Wpisz SMS Google.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę spróbować to zainstalować, ale to od razu zastąpi systemową aplikację, czy muszę ją usunąć?

Założyłam ten temat wczoraj też na innym forum i tam pewien użytkownik mówi by usunąć aktualizację tej aplikacji. No ja też o tym myślałam, ale się nie da, nie widzę nic w ustawieniach, jak są aplikacje systemowe i smsy, by było że usuń aktualizacje, a wydaje mi się że wcześniej była taka opcja. Xiaomi też to zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastąpi Ci systemowej aplikacji w ogóle. Ona dalej będzie. Trzeba jedynie ustawić apkę od Google jako domyślną do SMS-ów.

Aktualizacji apki nie usuniesz, jeśli nie było żadnej aktualizacji "po drodze" (np. z ich aktualizatora apek systemowych). Wersja, którą masz, jest taka, jaka jest domyślnie wbudowana w system. Tej wersji nie odinstalujesz, bo nie miałabyś apki w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Orjon napisał:

Nie zastąpi Ci systemowej aplikacji w ogóle. Ona dalej będzie. Trzeba jedynie ustawić apkę od Google jako domyślną do SMS-ów.

Aktualizacji apki nie usuniesz, jeśli nie było żadnej aktualizacji "po drodze" (np. z ich aktualizatora apek systemowych). Wersja, którą masz, jest taka, jaka jest domyślnie wbudowana w system. Tej wersji nie odinstalujesz, bo nie miałabyś apki w ogóle.

Ahaa, rozumiem, czyli ten facet na tamtym forum nie miał racji.

Czyli ta aplikacja od Google zastępuje tą systemową do smsów, i normalnie z niej się wysyła, odbiera smsy?

A polecasz tę apkę od Google? Poczytałam ostatnie opinie w sklepie i bardzo średnie są.

17 godzin temu, skay77 napisał:

Focie pobierz sobie z telegramu z pokoju APK Pro full Truecaller-Premium-v11.14.7_build_1114007-Mod_UserUpload.Net.apk

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

A mogłabym prosić bardziej przystępnym językiem :D

O jaki pokój chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem. Ostatnio dostałem aktuzlizację do aplikacji "Wiadomości/SMS". Zaktualizowałem i niestety nie pokazuje mi się więcej niż te 50 wiadomości w jednym wątku. 

Poradziłem sobie w taki sposób, że z poziomu ustawień - aplikacje - zarządzaj aplikacjami i tam wybrałem aplikację "SMS" i odinstalowałem aktualizację. Wszystko wróciło do normy.

A tak poza tematem to te całe Xiaomi zaczyna mnie wku**ać bo co aktualizacja to jest coraz gorzej. Ręce opadają, strach cokolwiek aktualizować...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałam to zrobić, ale u mnie się nie da, nie mam w ogóle ustawieniach - aplikacje- zarządzaj aplikacjami - sms opcji odinstalowania aktualizacji ;/
I też użytkownik Orjon napisał, że nie da się w taki sposób usunąć tej aktualizacji. To ja już nie rozumiem, a Tobie się udało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, udało się. U mnie sprawa wyglądała tak, że dostałem aktualizację aplikacji (nie systemu) ustawienia - aktualizacje aplikacji systemowych - aplikacja messaging. Wczoraj usunąłem aktualizację tej aplikacji i zauważyłem, że dziś znów dostałem aktualizację do aplikacji sms. Oczywiście kliknąłem "ignoruj" i więcej już niczego nie będę aktualizował w tym telefonie.

Mam redmi note 5, android 9, miui 11.0.3 global

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Foxie napisał:

Też chciałam to zrobić, ale u mnie się nie da, nie mam w ogóle ustawieniach - aplikacje- zarządzaj aplikacjami - sms opcji odinstalowania aktualizacji ;/

Bo u Ciebie aplikacja zaktualizowała się wraz z systemem, a nie oddzielnie - np. przez aktualizator apek systemowych. Wersji, którą masz w systemie bezpośrednio, nie możesz odinstalować. Odinstalować możesz tylko wersję, która się zainstaluje przez np. aktualizator apek systemowych czy taką, którą zainstalowałaś ręcznie np. z apkmirror. Ale nie tą, którą masz wbudowaną w telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, amil00 napisał:

Tak, udało się. U mnie sprawa wyglądała tak, że dostałem aktualizację aplikacji (nie systemu) ustawienia - aktualizacje aplikacji systemowych - aplikacja messaging. Wczoraj usunąłem aktualizację tej aplikacji i zauważyłem, że dziś znów dostałem aktualizację do aplikacji sms. Oczywiście kliknąłem "ignoruj" i więcej już niczego nie będę aktualizował w tym telefonie.

Mam redmi note 5, android 9, miui 11.0.3 global

Pozdrawiam

 Ja to robiłam tak, że wchodziłam do aplikacji systemowych i jak się kliknie na smsy, to różne rzeczy są, ale nic dotyczącego aktualizacji. 

 Weszłam z ciekawości w zainstalowane aplikacje, zobaczyć czy tam się da odinstalować aktualizacje, bo kiedyś się dało, ale może podczas jakiejś aktualizacji, tę możliwość usunęli i się nie da. No i miałam pozytywną niespodziankę, bo w tych zainstalowanych aplikacjach zobaczyłam też te systemowe. Myślałam że one są tylko no w swoim dziale, z systemowymi. Znalazłam smsy, weszłam i ufff, było odinstaluj aktualizacje. Kliknęłam, weszłam w smsy i już po widoku listy wiadomości widziałam, że jest jak kiedyś, bo ostatnio też to się zmieniło. 

Sprawdziłam czy da wyświetlają się starsze wiadomości i tak, wyświetlają się! :D

Orjon, czyli jednak jest to możliwe, by przez usunięcie aktualizacji było jak wcześniej.

Dzięki Amil00 :)
 

Edytowane przez Foxie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...