Skocz do zawartości

Redmi Note 7. Utrata płynności działania.


Noj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Redmi Note 7. Otóż po średnio dwóch dniach działania zaczyna się przycinać. Wszystkie animacje i aplikacje działają klatkowo. Wystarczy ponowne uruchomienie i problem znika znów.. na około dwa dni. Czyściłem już dane w pamięci podręcznej a resetu do ustawień fabrycznych chciałbym uniknąć, gdyż mam go idealnie ustawionego pod siebie, no i nie mam dostępu do komputera żeby zgrać co ważniejsze pliki i inne.

Bardzo prosiłbym o pomoc, bo może istnieje mniej inwazyjna metoda żeby po tych kilkudziesięciu godzinach nie tracił znacząco na płynności działania. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kriss.kg napisał:

Post nr #613

No właśnie wyczyściłem w ten sposób pamięć podręczną, zrestartowałem telefon i to pomaga, ale na jakiś czas.. Po mniej więcej dwóch dniach telefon znów łapie zawiechy na wszystkim co się da i tak w kółko. 

Rozumiem, że innego sposobu nie ma?

Edytowane przez Noj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamillm napisał:

@Noj patrzyłeś na aplikację w tle? Nie instalowaleś ostatnimi czasy jakiejś nowej aplikacji? Może aktualizacja jakiejś aplikacji namieszała

Raczej nie, mam trochę aplikacji z których korzystam od dawna. Ostatnio nie wgrywałem niczego nowego, eh.. Zastanawiam się, czy to nie czas na przesiadkę na inny telefon, mimo że siódemkę bardzo polubiłem :(

Jakby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł, to będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej zrobić factory reset czyli wyczyścić w ustawieniach telefon do stanu pudełkowego uprzednio zgrywając wszystko na kompa. Trochę to odświeży system.

 

Jeśli z kolei nie zależy Ci na gwarancji itd to najlepiej byłoby odblokować bootloader i wgrać custom system. Ja lecę na PixelExperience od tygodnia, może dwóch i żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. PixelExp to system można powiedzieć "wzięty" z Pixeli czyli następny Nexusów, serii telefonów od Google. Masz tam czysty system bez żadnych producenckich nakładek które zazwyczaj przymulają telefon. 

https://download.pixelexperience.org/lavender

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-pixel-experience-t3930709

https://wiki.pixelexperience.org/devices/lavender/install/

 

Jest więcej custom romów, ale ten z tego co patrzyłem jest najbardziej popularny więc i najbardziej dopracowany, w pełni spolszczony. Jak się nie mylę, to jest ekipa (przynajmniej częściowo) dawnego cyanogenmoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

@Noj jaki masz soft? Ja po ostatnim update też zauważyłem jakby lekki spadek płynności, właśnie takie lekkie klatkowanie.

No właśnie u mnie to samo po aktualizacji oprogramowania. Mam oryginalny soft. Wszystko działa na miui 11.0.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie odwrotnie. Działa nieporównywalnie szybciej niż ostatnia wersja na androidzie 9. Zacząłem się wtedy zastanawiać czy nie wgrać jakiegoś innego romu np. Pixela. Teraz narazie czekam na 12 ale nie spodziewam się cudów. Na 10 zacinki są ale płynność i szybkość na jego korzyść. Aaa mój tele to XFGMIXM kupiony poza pl. Może to ma znaczenie. Wersja europejska oficjalna ma inne oznaczenie romu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2020 o 01:51, andrzej125x napisał:

U mnie dokładnie to samo , pozostaje tylko czekać na mui 12 , pytanie kiedy redmi note 7 dostanie autoryzowaną / automatyczną aktualizację

Powodzenia w czekaniu życzę. MIUI12 to jest dopiero dziadostwo po tym co można wyczytać na forum w postach osób, które dostały aktualizacje w innych modelach telefonów. Co kolejne Miui tym wiedzy syf. Jeszcze inna kwestia, to ta, że często nie ma funkcji o których napisali, że takie się pojawią w nowej wersji Miui. Jedna wielka żenada. Miały być te żywe tapety dla mnie akurat to jest głupi zbędny bajer, ale tą opcję dostaną tylko nieliczne modele. Gdzie jest tryb "super oszczędzania baterii" w naszym telefonie, który miałbyć już w wersji 11 ?, gdzie są te dzwonki adaptacyjne (w dzień głośniejsze w nocy cichsze) ? Co za "geniusz" bo nie będę mocniejszych słów używać wymyślił te idiotyczne statystyki baterii ? Dla mnie one są tylko po to zrobione, żeby maskować coraz gorsze czasy działania telefonów na baterii po kolejnych aktualizacjach.

Ps. Na koniec żeby nie było, że tylko Sid czepiam, to akurat u mnie telefon działa lepiej niż na androidzie 9. W końcu gesty działają płynnie. Telefon jakby szybciej działał. Natomiast miałem już z 2,3 razy sytuację że telefon podczas działania wyłączył się w sensie ekran zgasł. Przez kilka sekund nie reagował na próby go włączenia po czym przy kolejnej próbie z czytnikiem palca się włączył tak jakby się zwiesił na kilka sekund (nie wyłączył się całkowicie). Ostatnio tak miałem na aplikacji allegro (może to jej wina) przeglądałem dużo ofert i widocznie system (procesor) nie wyrobił i stąd ta zwiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, electro69 napisał:

Gdzie jest tryb "super oszczędzania baterii" w naszym telefonie, który miałbyć już w wersji 11

miałem już z 2,3 razy sytuację że telefon podczas działania wyłączył się w sensie ekran zgasł.

Ostatnio tak miałem na aplikacji allegro (może to jej wina) przeglądałem dużo ofert i widocznie system (procesor) nie wyrobił i stąd ta zwiecha.

Tryb super oszczędzania energii w xiaomi eu miui 11 jest. Mi nigdy sam ekran nie zgasł. Nigdy żadna aplikacja nie zawiesiła telefonu. Nawet przy maksymalnym obciążeniu. Ewentualnie mikro lag animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2020 o 15:29, Noj napisał:

celowe postarzanie przez Xiaomi

Bardzo prawdopodobne i na razie żadnego leku na spadek płynności nie ma. Można jedynie czekać na aktualizację kolejną, która może jakimś cudem przyśpieszy telefon. Ewentualnie można zmienić ROM na jakiś od xioami.eu. Innych rozwiązań na dzień dzisiejszy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...