Skocz do zawartości

Mi 10 MIUI 12 - nie działa turbo szybkie ładowanie


grzesiekura

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć po instalacji miui12 i androida 11 na mi10 nie działa mi turbo charger szybkie ładowanie. Najpierw był problem na aktualizacji z dnia 09.09 dzisiaj robiłem wipe i instalowałem aktualizacje z 11.09 nadal nie działa. Ładowarka i akcesoria oryginalne. jeśli pojawił się napis superszybkie ładowanie to w około 10min ładuje 2% jak wykluczyć awarie ładowarki albo kabla ?

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U żony na oryginalnym akcesorium brak Turbo po kablu. Za to indukcja w samochodzie działa bo ładowałem jej telefon jak wracaliśmy z gór a talerzyk 20W teraz zobaczyłem i jest Turbo na indukcji. Jutro zerkne może czy to wina animacji czy faktyczny brak qc4.0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U żony na oryginalnym akcesorium brak Turbo po kablu. Za to indukcja w samochodzie działa bo ładowałem jej telefon jak wracaliśmy z gór a talerzyk 20W teraz zobaczyłem i jest Turbo na indukcji. Jutro zerkne może czy to wina animacji czy faktyczny brak qc4.0. 
Proszę sprawdź i daj znać. Chce wykluczyć awarie hardware. Mimo że pojawia np u mnie się losowo ikona turbo ładowania to i tak ładuje bardzo powoli.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, witek_77 napisał:

Potwierdzam. U żony na oryginalnym akcesorium brak Turbo po kablu. Za to indukcja w samochodzie działa bo ładowałem jej telefon jak wracaliśmy z gór a talerzyk 20W teraz zobaczyłem i jest Turbo na indukcji. Jutro zerkne może czy to wina animacji czy faktyczny brak qc4.0. 

A żona ma jaką wersję miui ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszy eu stable z 11.09

zaraz zerkne i dam znac

 

Sorki, że tak późno. Sprawa wygląda tak. Na indukcji wyciąga 3700mA, na kablu 3700mA :) Mój mi 9 na indukcji 3780mA (obstawił bym błąd pomiarowy względem MI10), ale po kablu już mam na 9tce prawie 5 Amperów. Ewidentnie soft walnięty. Pytanie czy indukcję też ograniczył o te kilka mA względem mi9 czy tylko błąd pomiarowy bo to już w sumie kres mocy tej ładowarki (5Vx3,7A=18,5W) co nie zmienia faktu, że 18W dla kabla to QC 3.0

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszy eu stable z 11.09
zaraz zerkne i dam znac
 
Sorki, że tak późno. Sprawa wygląda tak. Na indukcji wyciąga 3700mA, na kablu 3700mA  Mój mi 9 na indukcji 3780mA (obstawił bym błąd pomiarowy względem MI10), ale po kablu już mam na 9tce prawie 5 Amperów. Ewidentnie soft walnięty. Pytanie czy indukcję też ograniczył o te kilka mA względem mi9 czy tylko błąd pomiarowy bo to już w sumie kres mocy tej ładowarki (5Vx3,7A=18,5W) co nie zmienia faktu, że 18W dla kabla to QC 3.0
Dzięki za informacje. Martwiłem się że telefon hardwarowo walnięty albo akcesoria. A jak z ikona turbo pojawia się ? Bo u mnie co jakiś czas po podłączeniu pojawia się ale mimo to ładuje ledwo ledwo. Mam nadzieję że szybko będzie poprawka.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem na wygaszonym i animacja pokazuje tylko szybkie bez turbo. Nie kombinowałem więcej. Chociaż qc 3.0 to nie ledwo ledwo bo daje radę. Pobierz program AMPERE ze sklepu, daj żeby ekran nie wyłączał się przez 5 minut i obserwuj jakim prądem idzie i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy was dobrze zrozumiałem ale gdy podłącze pod orginalna ładowarkę z kablem oryginalnym mam turno ładowanie i zapierdziela , gdy podłącze orginalna ładowarkę i kabel z chin topak lub inny to mam tylko szybkie ładowanie qc3 , podłącze ładowarkę z chin z qc3 to mam szybkie ładowanie . Te. Mi 10 miui 12

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy was dobrze zrozumiałem ale gdy podłącze pod orginalna ładowarkę z kablem oryginalnym mam turno ładowanie i zapierdziela , gdy podłącze orginalna ładowarkę i kabel z chin topak lub inny to mam tylko szybkie ładowanie qc3 , podłącze ładowarkę z chin z qc3 to mam szybkie ładowanie . Te. Mi 10 miui 12

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


U nas jest problem systemowy. Oryginalne akcesoria włącznie z kablem nie dają rady na qc,4 ogólnie miui 12 i and11 są beznadziejne na obecną chwilę. Liczę że lada dzień większość syfu zostanie naprawiona.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładowania dużym amperażem potrzebne są dedykowane zestawy. Jeśli ktoś już kombinuje z zamiennikami to polecam przewody firmy BlitzWolf. Marka bardzo dobra. Chodzi o to żeby kupować przewody o dużych przekrojach (i uczciwie podanych przez chińczyka). Nie wiem czy tu można wkleić linki, ale podam przykładowe. Z Czech przyjdą w tydzień. Oczywiście nie muszą być 1,8 m. Ale kupowanie innych przewodów firm "no name" pogrzebie wam moc ładowarek. Prąd musi mieć po czym "przepchać się" ;)

https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-Turbo-BW-TC10-3A-6ft-or-1_8m-USB-Type-C-Fast-Charging-Cable-USB-3_0-5Gbps-Data-Transmission-Cord-For-Huawei-P30-P40-Pro-Xiaomi-Mi10-Redmi-Note-9S-p-1188424.html?rmmds=search&cur_warehouse=CZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, brawo napisał:

polecam przewody firmy BlitzWolf

BlitzWolf jest ok, ale Jest kilka takich "firmowych" marek. Obok BlitzWolf-a np Baseus, UGreen. A tu trochę lepszy (5A) długi (2m) i z Pl Baseusa: https://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Baseus-FC5A-kabel-USB-C-5A-2m-CATSS-B06/24999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś wam podrzucę bardzo przydatnego. To też jest przykład, ale nie kupujcie nic tańszego. Jeśli już to w górę z ceną. Takim prostym urządzeniem można sprawdzić np. ile "wpompowano" prądu i mocy w jedno ładowanie aku (telefonu, power banku itp). Można też sprawdzić (podmieniając przewody) jaki maksymalnie prąd da się puścić po danym przewodzie. Można porównać sobie jak to ma się do pokazywanych programowo danych zużycia aku w telefonie, ale nie tylko. To właściwie przyda się do wielu wielu innych czynności. Tylko umiejętności i wyobraźnia ogranicza wykorzystanie.

https://www.banggood.com/DANIU-7-in-1-USB-Tester-Digital-DC-Current-Voltage-Capacity-Power-Detector-Power-Bank-Charger-Indicator-p-1171606.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu rozmowa zeszła na temat kabli. Oboje używamy oryginalnych zestawów z pudełka na których działało QC 4.0 przed aktualizacją do androida 11 (xiaomi.eu stable). Podłączyłem również do mojej ładowarki QC4.0 z zestawu z talerzyka QI i również to samo. Mój MI9 na obu odpala QC4.0. Problem softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym to wnioskujesz? Bo nie ma "ikonek" szybkiego ładowania, czy może ładuje 5 godzin? Pofatygowałeś się sprawdzić ile czasu ładuje się telefon na tych szybkich ładowarkach? Jest różnica w czasie? Jak ty to stwierdzasz, że "odpala się" lub nie QC4.0?

A co do kabli, to zdecydowana większość nie ma pojęcia jak są ważne. To że wtyczki pasują z jednej strony i z drugiej, to nie znaczy nic.

Edytowane przez brawo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brawo Jestem z zawodu elektronikiem/informatykiem i przekroje i jakość kabli nie jest mi obca. Nie jestem teoretykiem. Nie sugeruje się też ikonkami/animacjami tylko rzeczywistością. Myślę, że gdybyś przeczytał czwarty post tego tematu którego sam naszkrobałem to byś zrozumiał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz, że to problem softu, to czego oczekujesz? Zmiany softu pewnie...

Z twojego postu: "co nie zmienia faktu, że 18W dla kabla to QC 3.0". To akurat nieprawda, bo również QC4 może ładować taką mocą, a nawet mniejszą.

Po drugie skąd wziąłeś założenie, że ładowarka ładuje napięciem 5V? Gdyby tak było to wg twoich oczekiwać powinien być prądu rzędu 6A żeby było te 30W! Takie prądy zjarają gniazdo! Szybkie ładowanie, to ładowanie napięciem min 9V lub wyżej co umożliwia zmniejszenie prądu. Ale to powinieneś wiedzieć jak informatyk i elektronik...

Zrobiłem trzy fotki obecnie ładowanego swojego mi9tpro. Akurat tu ładuję ładowarką 18W z zestawu. Ale ten telefon może być również ładowany ładowarką 27W. Kupiłem taką nawet. Widać ją drugiej fotce. Różnica w ładowaniu jest jedynie jakieś 7 minut przy ładowaniu o 1% do 100%. Pierwsza fotka telefon nie podłączony, druga fotka telefon podłączony do ładowarki, trzecia fotka faktyczne parametry ładowania tj. prąd 1,79A, napięcie 9,53V oraz moc w lewym górnym rogu ponad 17W. Prawy dolny róg pokazuje łączną moc dostarczoną do telefonu ( nie mylić że do aku, bo część mocy idzie na zasilanie telefonu w trakcie ładowania) i jest jeszcze zegar pokazujący czas ładowania. Gdybyś miał takie proste urządzonko, to mógłbyś coś powiedzieć rzeczywistego... A tak na prawdę nie wiesz jakie parametry idą w telefon... Pozdrawiam i też obstawiam, że programowo ograniczyli max moc ładowania, bo to szkodliwe dla gniazda.

DSCN8015.JPG

DSCN8016.JPG

DSCN8017.JPG

Edytowane przez brawo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np dla QC 3.0 18W napięcie 12V 1,5A z ładowarki już "w telefonie" jest obniżane do 5V i 3,5A i bateria jest ładowana wysokim amperazem a nie napięciem. Jest to dobra zagrywka bo jak to napisałeś nie zjaramy wtyczek, kabli i domu. Na tym polega QC. Zawsze na baterię idzie 5V. A QC 4.0 w ładowarce jest inteligentne i jeżeli telefon nie obsługuje go tylko 3.0 to tylko tyle poda. Dlatego uważam, że to telefon daje sygnał do ładowarki że ma max QC 3.0 i tyle idzie. W XIAOMI  QC 3.0 ma 18W a 4.0 27W. Dlatego stąd moje teorie o ograniczeniu QC do 3.0 a nie prądu 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dziwne anomalia z ładowaniem. Może ktoś wie o co chodzi?

Oryginalna ładowarka i oryginalny kabel z zestawu ładuje telefon przez USB natężeniem 5710mA, ten sam zestaw ale pod ładowarką indukcyjną (biały tależyk Xiaomi) ładuje już w zwykłym trybie wolnym 800mA.

Jak do oryginalnej ładowarki podepnę kabel z allegro (niby xiaomi i niby oryginalny biały QC3) pod usb telefon ładuje się z natężeniem 3700mA, a indukcyjnie ok 3600mA (oba turbo charge)

Ale nigdy nie osiągnę więcej niż 3780mA.

 

Dlaczego oryginalny zestaw nie działa z talerzykiem, a na kablu z Allegro mam ładowanie turbo ale do 3700mA? Po USB i Indukcyjnie. 

Co jest nie tak?  ROM xiaomieu 20.10.30

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

Temat trochę przymarł a mam podobny problem spowodowany testowaniem napięcia w kablu przez mojego psa przy użyciu zębów. Na kablu mi9 i oryginalnej ładowarce mi10 wcześniej pokazywało "Mi Turbocharge" bez tej animacji gdzie odliczane są procenty. Aktualnie prędkość ładowania spadła do "Szybkie ładowanie" czyli qc 3.0 (~3500mA). Poleci ktoś z was sprawdzony kabel (najlepiej 2 m) na którym osiągnę maksimum mocy? Niestety kupiłem już 2 kable Basseus deklarujące qc4.0 i nic z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymiana kabla (i psa) niewiele pomogą, gdyż z zamieszczonych powyżej wynika, że brak Turbocharge pojawił się u wszystkich po upgrade oprogramowania. Nie mam psa, ale posiadam oryginalne akcesoria i problem pojawił się dokładnie wówczas, gdy zrobiłem upgrade.

@brawo Podobnie jak ty sprawdzałem parametry ładowania takim samym testerem, ale robiłem to jeszcze przed upgrade. Efekt był taki, że wstawienie miernika wyłączało Turbo, a telefon wykazywał jedynie Szybkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat.

W moim przypadku w telefonie Mi 10T lite po aktualizacji do wersji 12.0.2 straciłem funkcję QC i telefon od zera do 50% ładował mi się całą noc (6 godzin) na oryginalnym zestawie.  Rozwiązałem to w taki sposób, że po zmianie regionu z polskiego na japoński wyszukało wersję 12.5.6 i po aktualizacji wszystko wróciło do normy. QC zaczął działać. Niestety mając ustawiony region na polski max aktualna wersja jaką wyszukuje to 12.0.2. Polecam sprawdzić to rozwiązanie. Zmianę regionu znajdziecie w "dodatkowych ustawieniach". Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie czy na POCO X3 szybkie ładowanie i turbo ładowanie to jest jedno i to samo ? Dziwna sytuacja bo kupiłem niby oryginalną ładowarkę 33w i niby jest napis w animacji ładowania że szybkie ładowanie i ikona podwójnego piorunu . Do tego gdy wejdę w baterię to po podłączeniu określa czas około 2 h do pełnego naładowania a na zwykłej 4-5 h . Problem jest tylko taki  że na szybkim ładowaniu mam wrażenie że ładuje jeszcze wolniej bo już ponad 2 godz a dopiero 50% :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Netoper napisał:

Zainstaluj sobie accubatery będziesz miał podgląd ile amper fon wciąga.
Mi pokazuje 3.2A, i ładuje się około półtorej godziny.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Ok dzięki i wydaje mi się że to będzie wina softu bo inną łaowarką jest to samo a najlepiej i najszybciej ładuje mi bezpośrednio z powerbanka xiaiomi i co najlepsze też pisze wtedy że jest szybkie ładowanie ( nie turbo jak przy ładowarce) .  Nawet kiedy wejdę w czasie ładowania turbo to pokazuje głupoty że niby zostało 40 min do końca a jeszcze będzie z 2 godziny ładował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wina będzie tak po pół ładowarki i kabla. Kabel to śmieć bo ani do ładowania ani do przesyłu danych. Pokazuje na nim ładowanie tylko 100 mA i nawet mniej czasem ! 

Na innym kablu firmowym huawei 1300 mA. I to jest max. Czyli albo ładowarka oszukana albo kabel jednak musi być specjalny do szybkiego ładowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Netoper napisał:

Kabel musi być 3A i w miarę firmowy, bo tanie chińczaki to i 5A niby mają napis a ledwo 1.5 wyciąga.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Ładowarkę i kabel kupiłem z aliexpress i po dokładnych pomiarach okazało się że wszystkiemu winny jest kabel. Na innym kablu prawdziwym 5A ładuje ponad 5000mA nawet a jeszcze innym o nieco mniejszym przekroju 4700mA czyli kabel na prawdę ma znaczenie. A już myślałem że ładowarka też jest do niczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...