Skocz do zawartości

Amazfit Bip s zmiana ustawienia wyświetlacza


Lopez1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak ustawić w amazfit bip s aby ekran ciągle nie był wybudzony a reagował dopiero po kliknięciu fizycznego guzika bądź ruchu nadgarstkiem. Nie wiem jak to zrobić bowiem u mnie ekran jest ciągle widoczny i przez to muszę ładować zegarek średnio co 10/12 dni a nie jak niektórym trzyma 30/40 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie trzymał mi 30 dni mam włączone wszystkie czujniki, ekran wybudza nadgarstek i trzyma mi max 14 dni, GPS śledzenie i ćwiczenia co najmniej 3 x na tydzień. Dużo zależy raz od zastosowanej tarczy nie wszystkie są oszczędne dla baterii.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak bateria zejdzie poniżej 40%  to procenty jeszcze szybciej schodzą? U mnie wtedy w bardzo szybkim tempie.Dziwne zmieniłem tarczę na inną i ekran mam cały czas widoczny a jak wybudz go to tylko delikatnie się podświetla. Cyli jest to spowodowane inną tarczą niż standardowa, która utrzymuje włączony ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lopez1986 napisał:

Aha czyli nie można zmienić tego aby cały czas ekran nie był widoczny, to trochę słaba opcja z tym zegarkiem. Ehh zaczynam chyba żałować zakup, w porównaniu do mi banda 4 to o połowę słabsza bateria a myślałem, że będzie właśnie odwrotnie.

Nie wiem jak w tym bip s ale w bip bez s bateria trzyma miesiąc. W porównaniu do mi band 5 to dwa razy dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lopez1986 napisał:

w porównaniu do mi banda 4 to o połowę słabsza bateria a myślałem, że będzie właśnie odwrotnie.

Dobrze myślałeś. Tak powinno być. Mój ponad dwuletni Bip wytrzymuje co najmniej 30 dni. O ile nie używam treningów odpalonych z zegarka, ale z włączonymi powiadomieniami wielu aplikacji. Inna tarcza może zwiększyć zużycie energii. Najwięcej zużywają te z sekundnikami, bo co chwilę ekran zmienia to co wyświetla. Sporo zużywa podświetlenie, które jest potrzebne tylko jak jest ciemniej. Można spokojnie ustawić na minimalne. W S powinno być podobnie. Może masz niepotrzebnie włączoną opcję podświetlenia, przy ruchu nadgarstka (Podnieś nadgarstek, aby wybudzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc chciałbym mieć tak, że ekran nie jest w trybie stand by i podświetlenie następuje dopiero w momencie ruchu nadgarstka lub jedynego klawisza. U mnie jest cały czas widoczne co się dzieje na ekranie a podczas tych czynności do budzenia ekranu wówczas robi się ekran jaśniejszy. Od samego początku tak było ustawione ale ja tak nie chcę aby po prostu bateria znacznie dłużej trzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz zasady działania tego wyświetlacza, on ciągnie prąd praktycznie tylko w momencie jak zachodzi jakaś zmiana , np zmienia się cyfra minuty.

Zegarek powinien trzymać tak jak producent opisał, no chyba że go trenujesz ciągłym pulsem czy podświetlaniem.

 

U mnie przez ten czas co na screenie) był tylko raz gos odpalony na 3 godziny, a tak to standard: około 15 powiadomień telefonu, kilkanaście mesengera, 3-5 SMS, 2 budziki ( na dobę) no i bateria jak widać

dbd7d25ff3247f8c7a86235a7ab32e0e.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w nim aby zobaczyć godzinę i wszystkie powiadomienia po czasie to mam go ponownie włączyć. To się mija w takim razie z sensem posiadania tego zegarka. Wyłączyć go aby oszczędzać baterię, po paru godzinach go włączam aby sprawdzić sobie jaką obecnie mamy godzinę i czy jakieś powiadomienia do mnie przyszły. Brak jakiegokolwiek tutaj sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, ten zegarek jest tak zaprojektowany że na wyświetlaczu cały czas będzie obraz. I oczywista rzeczą jest że żeby korzystać z funkcji zegarka musi on być włączony.
Nie ma możliwości żeby wyłączyć wyświetlanie obrazu i jednocześnie żeby funkcje zegarka działały.
Wyświetlanie obrazu jest ujęte w deklaracji producenta o czasie działania na jednym ładowaniu.
Jeśli używasz bardzo aktywnie zegarka ( GPS, ciągły pomiar pulsu, dużo powiadomień z aplikacji z telefonu) to ten czas będzie krótszy niż deklaracja producenta
I jedyne co, jeśli chodzi o wydłużenie czasu pracy na jednym ladowaniu, to można ograniczyć te aktywności.

Ile ci wytrzymuje zegarek po pełnym naładowaniu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2020 o 07:10, Lopez1986 napisał:

podczas tych czynności do budzenia ekranu wówczas robi się ekran jaśniejszy.

Przecież wytłumaczyłem Ci łopatologicznie, że opcja wybudzenia przy ruchu nadgarstka zużywa niepotrzebnie energię bo uruchamia podświetlenie (niepotrzebne w dobrym oświetleniu), powinieneś to wyłączyć, a samo podświetlenie ustawić na minimum. Jak było od samego początku tak ustawieone, to od samego początku zużywa niepotrzebnie za dużo energii, trzeba to wyłączyć. Ty zupełnie nie kumasz co, po co kupiłeś i nie chcesz zrozumieć jak to działa. Tu nie można wyłączyć całkowicie ekranu i to jest największa zaleta tego zegarka. Wyświetla, a praktycznie nie pobiera energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...