Skocz do zawartości

Fabryczna pojemność baterii a rzeczywista po kilku miesiącach


skay77

Rekomendowane odpowiedzi

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Fabryczna pojemność baterii a rzeczywista po kilku miesiącach
  • 2 tygodnie później...

Te accu batery to oprogramowanie czy jakiś przyrząd pomiarowy? Fabrycznie jest podawana pełna pojemność aku. Czyli 4000 mA to tak jakby od full naładowania rozładować do zera. Taki marketing ;) A w rzeczywistości aku pracuje inaczej. Nigdy nie rozładowuje się do zera to raz. Zawsze jakaś ilość energii zostaje w nim. Rozładowuje się do minimalnego napięcia 3-3,3V. Tu są rożne teorie. A po drugie 100% naładowania wcale nie oznacza w pełni naładowanego aku. Jak będę ładował swój telefon to pokażę wam jak to wygląda. A po trzeci te 4000 mA należy czytać jako średnie. Żarówka 100W wcale nie jest 100W. Może mieć 90W albo i 110W. Wyrób ma swoją tolerancję. A tak przy okazji sprawdzę (przyrządem) ile ma mój aku pojemności. I tak się składa, że nowy też podobno był o pojemności 4000 mA i ja mam go jakieś 8 miesięcy. Mi9TPro. Ale jeszcze mam 47% po 1,5 dobie to trochę potrwa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja Accubattery rok temu pokazywała 3380mAh, teraz podobnie. Teraz mam zainstalowane 3C battery i pokazuje 3280 mAh. Podłączałem również jakiś miernik wtykany w USB, który mierzy różne parametry prądu płynącego z ładowarki i w lutym pokazywał ponad 3600mAh, aktualnie podobnie. 

Wszystkie te pomiary są bardzo przybliżone bo znaczenie ma np. ładowarka, ale dają nam informację czy bateria się starzeje.

1601308730422.jpg

Screenshot_2020-09-28-12-45-13-822_ccc71.bmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...