Skocz do zawartości

MIUI 20.9.10


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20910.png

  • Aktualizacja do Androida 11 dla Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30 5G
  • Możliwość zaszyfrowania plików znajdujących się w prywatnym katalogu w aplikacji Pliki
  • Możliwość importowania nowych kont i wydarzeń kalendarza z usług takich jak CalDAV, z kont e-mail bądź lokalnych lub zdalnych plików w formacie ICS (3 kropki > Ustawienia > Importuj wydarzenia)
  • Mi 10 Ultra ze względu na problemy w MIUI China zostanie wydane w piątek
  • Mi 10, Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro ze względu na problemy dot. VoLTE wstrzymane w MIUI China (nie wiadomo, kiedy zostaną opublikowane)
  • ROM-y cały czas są wysyłane na sourceforge (zatem OTA będzie później) - niestety transfer jest wolny, obecnie zalecane pobieranie z androidfilehost: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=317030
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Android 11 dla Snapdragona 865

9 sierpnia wydaliśmy aktualizację do Androida 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro. Szczegółowe informacje dotyczące tej aktualizacji można odnaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Obecnie Magisk może nie działać na ROM-ach z Androidem 11 – wersja stabilna Magiska, która działa z najnowszą wersją Androida, spodziewana jest w najbliższych dniach. Do tego czasu osoby zainteresowane Magiskiem w Androidzie 11 muszą zainstalować wersję Magisk Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrałem najnowszą aktualizację do mi10, chcę usunąć wszystko i wgrać system od nowa bo wersja z 09.09 słabo u mnie działa, czyli w twrp robie wipe a pozniej instaluje rom ? kolejne pytanie mam kopie w chmurze xiaomi i w chmurze google wysarczy do przywrocenia zdjec aplikacji i innych danych ? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grzesiekura napisał:

mam kopie w chmurze xiaomi i w chmurze google wysarczy do przywrocenia zdjec aplikacji i innych danych ?

A nie umiesz przeczytać, czego dotyczą te kopie? To naprawdę takie trudne? Poza tym skąd mamy wiedzieć, czy zaznaczyłeś, żeby zrobił backup wszystkiego? 

20 minut temu, grzesiekura napisał:

chcę usunąć wszystko i wgrać system od nowa bo wersja z 09.09 słabo u mnie działa, czyli w twrp robie wipe a pozniej instaluje rom ? 

Jak źle działa, to zainstaluj inną wersję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thomas_Anderson napisał:

W aplikacji motywy nie wyświetla się żadna zawartość oprócz działów Dzwonki i Czcionki. W pozostałych jest komunikat Nie można połączyć się z siecią

Nie masz jakiegoś adblocka typu Blokada/AdGuard? U mnie wszystko wyświetla się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim K30 5G jedna wielka tragedia. Ściągam jeszcze z głównego serwera paczkę. Zamulił się tak ze chodzi teraz jak 386 na win XP :( Apki jak się uruchamia to się odpalają i wyłączają samoczynnie. praktycznie nie wiele działa w tym tel :( najgorsze że nie generuje żadnych błędów chyba że ja nie wiem jak je wygenerować. A tak już było prawie fajnie  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2020 o 18:59, matti napisał:

Na RN7 całkiem nieźle, oprócz tego, że znów ciszej są rozmowy.

Sprawdź w build.prop xioami eu nie dodało znowu tego wpisu: ro.config.vc_call_vol_steps=14. To przez ten tweak rozmowy były ciche. Ja to usunąłem i problem znikł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mi9 ta wersja sprawuje się całkiem nieźle, ale baza antywirusowa nie chce się w żaden sposób zaktualizować. W związku z tym moje pytanie; czy to już tak na stałe zostanie do wyboru wyłącznie baza jednego dostawcy ? Kiedyś można było sobie wybrać jeszcze od Tencenta czy Avasta, teraz jest tylko AVL, a od nich aktualnie update nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Od ok. 85 do 99 procent baterii podczas ładowania jest dziwne zjawisko. Podczas pisania klawiatura (albo dotyk) dostaje fioła.

Trzymając długo przycisk potrafi sobie przerywać wykrywanie trzymanie palca na ekranie i potrafi wkurzać mnie podczas pisania.

 

Coś da się z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K 30 5G po aktualizacji pierwszej do androida 11 tel nadaje się do wbijania gwoździ. Teraz zainstalowałem dzisiejszą aktualizację i jak na razie gdzie nie wejdę to wraca do poprzedniego menu. Chcę na przykład oczyścić pamięć to po mieli i myk wraca do poprzedniego menu. Jak można wrócić do 10 bo ta 11 mnie dobiła. Czy ewentualnie próbować instalować wersję stabilną. Tylko czy ta stabilna ma również tak aktualizacje co tydzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ze stabilnością te wydania nie mają nic wspólnego!Przeszedłem z oficjalnego globala z miui 12 bo parę rzeczy mnie draznilo, na miui polska ostatnia "stabilna"wersja z androidem 11...Jak można takiego gniota nazwać wersja stabilna?Android 10 z miui 12 w wersji global jest jak beta,ale to co miui polska serwuje to kupa śmiechu

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś pomóc z moim K30 5G Nie mogę nawet zgrać z tel danych na cokolwiek bo aplikacje wszystkie się wyłączają podczas przesyłu danych pena jak podepnę to się rozłącza co sekundę tak samo jest kablem. Próbowałem nawet przez FTP wysyłać to również zaczęło mi wywalać apkę. Wszystko się posypało po przedostatniej aktualizacji romu. Obecna wersja również nic nie poprawiła. Powrót do wersji z androidem 10 kończy się tylko restartem tel i nic więcej. Ściągnąłem poprzednią aktualizację z serwera alternatywnego, nie mam pojęcia może być tam jakiś wir który zagnieździł się w tel i robi taki bajzel czy o co chodzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...