Jump to content

Redmi Note 8 Pro czujnik światła zawiesza się.


MASSE
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Starałem się znaleźć jakieś informacje na temat mojego problemu, ale albo nie ma podobnego tematu, albo ja jestem ślepy.

Posiadam Redmi  Note 8 Pro model M1906G7G i mój problem polega na tym, że czujnik światła odpowiedzialny za automatyczne ustawianie jasności ekranu nie działa prawidłowo.

Objawy jakie daje to po uruchomieniu urządzenia działa prawidłowo przez jakiś czas tzn. może to być tydzień, może to być dwa tygodnie (nie ma reguły). Po tym czasie przestaje działać tzn. sensor zawiesza się na pewnej wartości (tu też nie ma reguły czasem na 0,10 czasem na 418,0 lx) i automatycznie ustawia jasność ekranu i można tylko ręcznie ją zmieniać. Po ponownym uruchomieniu urządzenia wszystko wraca do normy i znów na jakiś czas.

Sprawdzałem czy czujnik działa wbudowanym w Androida narzędziem jak również zewnętrzną aplikacją i wynik jest taki sam czyli zero reakcji na światło.

Telefon mam z oficjalnej dystrybucji w Polsce (Orange) jest na gwarancji, zaktualizowany, system oryginalny (bez Roota i innych tego typu rozwiązań).

Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem lub ma pomysł co można z tym zrobić to będę wdzięczny za sugestie, bo nie uśmiecha mi się oddawanie do serwisu (reset, a później ustawianie wszystkiego od zera).

 

Pozdrawiam serdecznie.

MASSE

Edited by MASSE
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...