Jump to content

REDMI 8T- zapisuje wifi, ale nie ma połączenia


bondziorno711

Recommended Posts

Witam

Po krótce - kupiłem telefon Xiaomi REDMI 8T dosłownie 4h temu. Po skonfigurowaniu próbowałem połączyć się z wifi - bezskutecznie. Wróciłem ponownie do sklepu(MediaExpert), pan z obsługi pokazał mi, że z jego telefonu(udostępnianie wifi) działa i rzeczywiście działało. Udostępniłem również mój internet - działało. Jednak na moim routerze nie działa - dodam, że jest to w pełni sprawny router - wszystkie inne telefony się łączyły bezproblemowo, tylko Xiaomi ma z tym problem, co już zepsuło jego opinię w moich oczach. Widziałem też, że inni użytkownicy również mieli z tym problem. Czytałem różne artykuły, ale konkretnego rozwiązania nie znalazłem. Proszę o pomoc. 

Router to:

Sagemcom CS 50001 z dwoma sieciami o częstotliwości 2.4GHz i 5GHz od światłowodu T-Mobile.

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, bondziorno711 napisał:

Sagemcom CS 50001

To 2,4 i 5 GHz jest na różnych SSID, czy na jednym? Niewiele tu można doradzić, jakaś niezgodność routera z tym telefonem. To się niestety zdarza, a czasami potrafi to naprawić nowsza aktualizacja softu routera, lub telefonu. Zmień router, albo telefon. Sagemcom to nie do końca pełnosprawne urządzenie, a RN8 też miewa problemy z wifi.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, bondziorno711 napisał:

Co do SSID - są na różnych.

Pytałem bo podobno niektóre telefony mają problem jak to jest jedno SSID. Co do tego typu problemu to już kilka razy się z czymś takim spotkałem na różnych routerach i telefonach. Od kiedy mam Mi AIoT AC2350 problemów z wifi brak. Dołożyłem go tylko do obsługi wifi, i działa z Huawei B715 (Lte). Stabilność połączeń z różnymi sprzętami MiHome się znacznie poprawiła. Nie testowałem z RN8.

Link to comment
Share on other sites

A nie masz ograniczenia co do ilość urządzeń które może być podłączone do rutera? Odłącz jakieś urządzenia.

Skoro gość w sklepie pokazał ci że działa, to nie ma problemu z telefonem.

Acha. Możesz jeszcze zresetować ruter.

Edited by brawo
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, brawo napisał:

Skoro gość w sklepie pokazał ci że działa, to nie ma problemu z telefonem.

Działał z wifi udostępnionym z telefonu. Niestety RN8, RN8T RN8pro potrafią miewać problemy z niektótymi routerami, między innymi z tym Sagemem.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, brawo napisał:

Nie rób tu za adwokata. Niech zainteresowany się wypowie.

Zainteresowany się już wypowiedział w pierwszy poście, niedoczytałeś. Połączenie z routerem sąsiada chyba nie bardzo autora interesuje. A jak sąsiad ma taki sam model routera to się prawdopodobnie nie połączy.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...