Sign in to follow this  
bronek

Ładowanie Telefonu - Dźwięk I Powiadomienie

Recommended Posts

Dobry wieczór. Proszę o pomoc.

Korzystam z Xiaomi Redmi 2 2gb ram. Oryginalność z imei i zdrapki sprawdziłem. Wgrałem MIUI 5.4.3.

Mam jednak problem z ładowaniem telefonu. Po jego całkowitym naładowaniu pojawia się dźwięk, który to oznajmia. Telefon najwyraźniej przestaje się ładować (bo bateria jest pełna) i zaczyna zużywać energię. Skoro jednak zużywa energię, to po chwili zaczyna znów się ładować i prawie od razu ładuje się do pełna, co ozajmia dźwiękiem. W rezultacie po pierwsze podłączony do prądu telefon zaczyna ciągle w krótkim czasie: ładować, rozładowywać się, ładować itd na zmianę oraz co chwila dzwonić, że się naładował. Nie umiem znaleźć opcji wyłączenia tego powiadomienia. Jeśli jednak gdzieś to jest, to i tak nie sądzę, żeby zdrowe było dla niego takie ciągłe ładowanie/rozładowanie.

Co myślicie? Co zrobić

Co do ciągłego ładowania/rozładowania to raczej jest to standard, inaczej jak bateria mogłaby być pod ładowarką ciągle na 100%?

Dziwne są natomiast dźwięki, ja jeszcze takiego nie słyszałem, a tym bardziej ciągle. Możliwe, że masz luźny kabel USB czy coś w tym rodzaju.

Skoro się naładował to go odłącz od ładowarki

Z reguły nie mogę. Podłączam telefon wieczorem, a on ładuje się do 100% na 2 godziny przed moją pobudką i zaczyna mi to głośno oznajmiać.

Co do ciągłego ładowania/rozładowania to raczej jest to standard, inaczej jak bateria mogłaby być pod ładowarką ciągle na 100%?

Dziwne są natomiast dźwięki, ja jeszcze takiego nie słyszałem, a tym bardziej ciągle. Możliwe, że masz luźny kabel USB czy coś w tym rodzaju.

Ale gdy jeszcze się ładuje i brakuje mu do 100%, to nie widzę, by przerywało proces ładowania baterii. Po podłączeniu nic nie przerywa.

Czy jest gdzieś opcja zupełnego wyłączenia "piknięcia" po naładowaniu baterii?

Dobry wieczór. Proszę o pomoc.

Korzystam z Xiaomi Redmi 2 2gb ram. Oryginalność z imei i zdrapki sprawdziłem. Wgrałem MIUI 5.4.3.

Mam jednak problem z ładowaniem telefonu. Po jego całkowitym naładowaniu pojawia się dźwięk, który to oznajmia. Telefon najwyraźniej przestaje się ładować (bo bateria jest pełna) i zaczyna zużywać energię. Skoro jednak zużywa energię, to po chwili zaczyna znów się ładować i prawie od razu ładuje się do pełna, co ozajmia dźwiękiem. W rezultacie po pierwsze podłączony do prądu telefon zaczyna ciągle w krótkim czasie: ładować, rozładowywać się, ładować itd na zmianę oraz co chwila dzwonić, że się naładował. Nie umiem znaleźć opcji wyłączenia tego powiadomienia. Jeśli jednak gdzieś to jest, to i tak nie sądzę, żeby zdrowe było dla niego takie ciągłe ładowanie/rozładowanie.

Co myślicie? Co zrobić

Nie napisałeś czy ładujesz ze ściany czy z kompa. W przypadku kompa przy podłączeniu masz dźwięk. Resetu portu USB powodują rozłączenie i ponowne uruchomienie połączenia USB - wtedy telefon pika.

Chyba się wyjaśniło. Najwyraźniej przyczyną była ładowarka nie od xiaomi (w tym przypadku od samsunga). Niby oba to mikrousb, ale w rzeczywistości czymś się różnią i samsungowa jest chyba luźniejsza. Przy ładowarce od xiaomi wszystko działa bardzo ładnie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this