Skocz do zawartości

Możliwość Aktualizacji.


sober

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka tygodni temu kupiłem redmi note lte i póki co sprawuje się bardzo dobrze. Chciałem was zapytać o kilka rzeczy. Po pierwsze, czym się różnią wersje tego telefonu (w internecie wyczytałem coś o lte, ltew i td-scdma). Po drugie, czy w ogóle mam możliwość aktualizacji systemu (obecnie mam fabryczny z językiem angielskim, android 4.4.2, wersja miui KHICNBH95.0.1, mam root'a) i czy da się to zrobić w miarę łatwy sposób, ponieważ nie mam zbyt dużego doświadczenia w zmienianiu rom-u i tego typu rzeczach. Z góry dziękuje za odpowiedzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam jak wygląda dokładna specyfikacja.. Ale różnią się prockami. Jest note na MTK, jest na snapie 400 i na snapie 410. Ten na 410 ma Dual-SIM chyba ale nie jestem pewien. No i lte oznacza że ma lte.

Co do aktualizacji odsyłam do strony miuipolska.pl i dział "Jak korzystać" tam masz instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli różnią się tylko prockami to czy ma znaczenie jak zainstaluje na moim note ltew miui v6 dla note lte (nie ma w spisie romu dla ltew). I co w ogóle myślicie o aktualizacji do v6. Może powinienem pozostać na stabilnym v5?

Ltew to lte, instaluj najnowsze v6 i nie siedź na starym v5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem właśnie zaktualizować system do najnowszej stabilnej wersji v5 aby później zaktualizować do wersji v6. Zgrałem rom na karte sd i uruchomiłem apke Updater. Po tym jak wcisnąłem update now, telefon zrestartował się i wszedł do mi-recovery. Tam zaczęła się instalacja i przy około 25% wyskoczyło taki monit jak w załączniku. Wcisnąłem guzik power wybrałem język i zrebootowałem telefon. Działa lecz aktualizacja nie powiodła się Pomyślałem że to być może dlatego że już mam najaktualniejszą wersje v5 i pobrałem wersje stable v6 i zrobiłem tak jak w instrukcji, lecz efekt był ten sam jak w przypadku update v5. Ma ktoś jakiś pomysł? Btw. w faq na stronie jest że przed updatem nie trzeba robić wipe do fabrycznych ustawień, a instrukcja opisana jest gdy zaczynamy od stanu fabrycznego.

post-5463-0-94937300-1429721525_thumb.jp

Edytowane przez sober
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, ponieważ dotąd tylko czytałem..

Kupiłem na Banggoodzie redmi note lte i zaraz wgrałem sobie miui polskie korzystając z poradnika. Zainstalowała mi się (najnowsza wtedy)  5.1.30. (rozwojowa)

 Jednak od tej pory kilka razy wchodziłem już w aktualizacje i twierdzi mi updater, że mam najnowszą wersję. Doczytałem że już jest 5.5.15,

i tu pytanie , czy mam się posiłkować którąś z metod(nie chciałbym potracić aplikacji i danych w nich zapisanych), czy czekać na updatera aż wyszuka wreszcie aktualizację?

Edytowane przez rychu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ dotąd tylko czytałem..

Kupiłem na Banggoodzie redmi note lte i zaraz wgrałem sobie miui polskie korzystając z poradnika. Zainstalowała mi się (najnowsza wtedy) 5.1.30. (rozwojowa)

Jednak od tej pory kilka razy wchodziłem już w aktualizacje i twierdzi mi updater, że mam najnowszą wersję. Doczytałem że już jest 5.5.15,

i tu pytanie , czy mam się posiłkować którąś z metod(nie chciałbym potracić aplikacji i danych w nich zapisanych), czy czekać na updatera aż wyszuka wreszcie aktualizację?

Ile razy powtarzać że miuipolska nie ma OTA? Musisz użyć opcji "pobierz ROM miuipolska w aplikacji aktualizacje lub też ręcznie pobrać ze strony i użyć "zainstaluj rom"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...