Skocz do zawartości

MIUI 20.9.3


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2093.png

  • Dodany gest częściowego zrzutu ekranu oraz naprawione problemy z udostępnianiem plików i brakiem możliwości wyboru preferowanego trybu sieci innego niż 5G na ROM-ach z Androidem 11
  • Poprawki dot. płynności systemu związane z zmianami technicznymi dot. kompilacji ROM-ów xiaomi.eu, które spowodowały również skrócenie czasu budowania ROM-ów (ok. 3 urządzenia na godzinę w stosunku do dotychczasowych dwóch)
  • Kilka nowych filtrów w edytorze zdjęć w Galerii
  • Wsparcie dla Mi 10 Ultra (cas) – ze względu na brak TWRP aktualizację należy wgrywać w trybie Fastboot (rozpakować ROM i uruchomić skrypt first_install_with_data_format w przypadku pierwszej instalacji Xiaomi.eu, w przypadku dalszych aktualizacji update_rom)
  • Brak aktualizacji: Redmi K30 5G, Mi 10 Lite Zoom (przygotowania do Androida 11)
  • Mi 10, Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro ze względu na problemy w MIUI China wyjdą w piątek
  • Ostatnia aktualizacja dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Lite, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Android 11 dla Snapdragona 865

9 sierpnia wydaliśmy aktualizację do Androida 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro. Szczegółowe informacje dotyczące tej aktualizacji można odnaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Obecnie Magisk może nie działać na ROM-ach z Androidem 11.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji ostatniej aktualizacji rozwojowej dla m.in. mi 8 lite chciałbym poznać waszą opinię: zostać przy 20.9.3 czy lepiej przejść na stabilną .eu (na mój tel już jest miui 12 jakoś od początku sierpnia, może będą jakieś update'y)?
no jest też opcja global, ale chyba pasuje mi .eu.

jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mickiewicz said:

przy okazji ostatniej aktualizacji rozwojowej dla m.in. mi 8 lite chciałbym poznać waszą opinię: zostać przy 20.9.3 czy lepiej przejść na stabilną .eu (na mój tel już jest miui 12 jakoś od początku sierpnia, może będą jakieś update'y)?
no jest też opcja global, ale chyba pasuje mi .eu.

jak uważacie?


Moim zdaniem xiaomi.eu >>>>>>>>>>>>>> MIUI Global.

Jeśli chodzi o wersje stabilną lub betę, to polecam Ci stabilną; będziesz miał pewność, że wszystko będzie Ci chodzić tak, jak powinno, a na becie mogą być drobne bugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Mi8]

Potwierdzam problem @acocieto
Przy próbie stworzenia nowego APN wraca do ekranu Ustawienia.

Dodatkowo, nie można zaktualizować baz danych Clean Master (Serwery są zajęte) oraz Avast (Kończy się niepowodzeniem).
Przy zmianie baz na AVL, wybór nie jest zapamiętywany - po ponownym włączeniu Panelu sterowania, bazy wracają na Avast.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potwierdzam błąd z apn, wywala po wejściu, tak samo Avast się nie aktualizuje, wybranie avl wraca na avasta.

Dodatkowo u mnie wywala się aplikacja zdrowie przez opcje sen, wyczyściłem dane i działa, wejście do sen wywala aplikacje, tak samo synchronizacja aplikacji zdrowie.

Przeszedłem z 20.7.30 i ogólnie system działa sprawniej, szybciej i lepiej, ale wcześniej powyższych bugów nie było.

Telefon mi 9, bez rootów czy magisków i innych modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tą aplikacją zdrowie? da radę coś zrobić? bo wcześniej dobrze działało i trochę mi tego brakuje teraz. Instalacja innej wersji wywala że jest to aplikacja systemowa i nie da rady.

Sen i synchronizację musiałem wyłączyć, ale fajnie by to działało jak wcześniej.

Poza tym jest szybciej, na pewno mniej drobnych lagów. 

Aha jeszcze super tapety, wcześniej miałem mars i to mi pasowało, aktualizacja sama zmieniła na saturna i nie mogę tego zmienić na inną super tapetę, jest mars i ziemia, ale klikanie w nie nic nie zmienia, nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces [email protected] w dalszym ciągu drenuje baterię - największe zużycie baterii. Problem występuje od kilku-kilkunastu kompilacji. Czy ktoś zna tego przyczyny i rozwiązanie?

Druga sprawa, nie można zalogować się do profilu aplikacji Xiaomi Home. Sprawdzane były rejony Chiny oraz Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

java.util.FormatFlagsConversionMismatchException: Conversion = c, Flags =  
    at java.util.Formatter$FormatSpecifier.failMismatch(Formatter.java:4399)
    at java.util.Formatter$FormatSpecifier.checkBadFlags(Formatter.java:3092)
    at java.util.Formatter$FormatSpecifier.checkCharacter(Formatter.java:3069)
    at java.util.Formatter$FormatSpecifier.<init>(Formatter.java:2819)
    at java.util.Formatter$FormatSpecifierParser.<init>(Formatter.java:2625)
    at java.util.Formatter.parse(Formatter.java:2558)
    at java.util.Formatter.format(Formatter.java:2505)
    at java.util.Formatter.format(Formatter.java:2459)
    at java.lang.String.format(String.java:2911)
    at android.content.res.Resources.getString(Unknown Source:19)
    at android.content.Context.getString(Unknown Source:4)
    at e.c.g.q.a(Unknown Source:14)
    at d.d.a.G.a.a.h.a(Unknown Source:35)
    at d.d.a.G.a.a.h.a(Unknown Source:1293)
    at d.d.a.G.a.a.i.a(Unknown Source:2)
    at d.d.a.G.a.a.d.a(Unknown Source:8)
    at d.d.a.k.a.h.a(Unknown Source:92)
    at c.a.a.b.a(Unknown Source:1264)
    at d.d.a.k.a.i.a(Unknown Source:126)
    at d.d.a.k.f.a(Unknown Source:41)
    at d.d.a.k.f.a(Unknown Source:2)
    at d.d.a.G.a.a.i.a(Unknown Source:30)
    at com.mi.health.sleeps.ui.viewholder.AdequacyAnalysisHolder.a(Unknown Source:65)
    at com.mi.health.sleeps.ui.detail.SleepWeekFragment.a(Unknown Source:6)
    at d.d.a.G.j.b.K.a(Unknown Source:4)
    at androidx.lifecycle.LiveData.a(Unknown Source:29)
    at androidx.lifecycle.LiveData.b(Unknown Source:44)
    at b.o.z.b(Unknown Source:14)
    at b.o.w.run(Unknown Source:18)
    at android.os.Handler.handleCallback(Unknown Source:2)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:4)
    at android.os.Looper.loop(Unknown Source:244)
    at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:101)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:275)
 

Jeszcze jedna rzecz, zaktualizowane mi home do najnowszej wersji, a nie mogę go dodać do paska statusu, bo jak widać wyświetla mi się brak...

jest jakaś na to rada?

Screenshot_2020-09-04-20-25-53-326_com.android.settings.png

z innego forum doczytałem że zmiana języka na angielski sprawia iż zdrowie znów działa.

Także jest to problem języka polskiego, to już fakt, bo sprawdziłem. No ale chcąc mieć system po polsku niestety zdrowie tylko bez synchronizacji i bez działającej opcji sen.

Dodam jeszcze że czyściłem wszystkie dane apki, na nowo ustawione, sen wywala do pulpitu, a włączenie synchronizacji wywala całą apkę na języku polskim.

Obecnie po czyszczeniu danych działa bez snu i synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bartobbb napisał:

Jeszcze jedna rzecz, zaktualizowane mi home do najnowszej wersji, a nie mogę go dodać do paska statusu, bo jak widać wyświetla mi się brak...

Do najnowszej czyli do jakiej? Ta która obsługuje to 5.8.13 wzwyż.

6 godzin temu, bartobbb napisał:

z innego forum doczytałem że zmiana języka na angielski sprawia iż zdrowie znów działa.

Także jest to problem języka polskiego, to już fakt, bo sprawdziłem. No ale chcąc mieć system po polsku niestety zdrowie tylko bez synchronizacji i bez działającej opcji sen.

Dodam jeszcze że czyściłem wszystkie dane apki, na nowo ustawione, sen wywala do pulpitu, a włączenie synchronizacji wywala całą apkę na języku polskim.

Sen prawdopodobnie już naprawiony, sprawdzę jak wrócę do domu, na synchronizację muszę jeszcze spojrzeć.

Edit: synchronizacja u mnie działa normalnie... Może ze względu na to że dopiero co włączyłem apke Zdrowie, bo ja wyłączam - dla mnie jest średnio użyteczna bo podaje inną wartość kroków niż opaska i Mi Fit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam opaski, bo mi nie trzeba, apka zdrowie fajnie spełniała zadanie poglądowo, bo wiadomo co do dokładności nie ma co na niej polegać, ale niestety padła po aktualizacji. Zmiana języka na angielski i działa, więc coś z polskim językiem powoduje problem na mi 9.

Co do mi home to mam 5.8.7 najnowsza w sklepie, skąd wziąć nowszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bartobbb napisał:

ja nie mam opaski, bo mi nie trzeba, apka zdrowie fajnie spełniała zadanie poglądowo, bo wiadomo co do dokładności nie ma co na niej polegać, ale niestety padła po aktualizacji. Zmiana języka na angielski i działa, więc coś z polskim językiem powoduje problem na mi 9.

Sprawdziłem, już wiem w czym problem i w tłumaczeniu naprawione, będzie ok w następnej wersji.

@bartobbb możesz sobie podmienić w twrp https://drive.google.com/file/d/15UhE8MYYEhEtt1xXkr5PaBXRCWxZEHdO/view?usp=drivesdk

24 minuty temu, bartobbb napisał:

Co do mi home to mam 5.8.7 najnowsza w sklepie, skąd wziąć nowszą?

Z apkmirror https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mihome/mihome-5-8-20-release/  albo w apce po zmianie regionu w niej na Chiny i sprawdzeniu aktualizacji powinno coś wyskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

 

Z apkmirror https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mihome/mihome-5-8-20-release/  albo w apce po zmianie regionu w niej na Chiny i sprawdzeniu aktualizacji powinno coś wyskoczyć.

dobra z apk mirror poszło, potem aktualka w apce się pokazała i mam 5.8.21 i teraz działa, dzięki.

21 minut temu, silverx napisał:

Działa deep sleep czy nadal nie?

 

u mnie zaczął działać od 20.7.30 i potem nie aktualizowałem, dopiero teraz na 20.9.3 i szczerze powiem jest dla oka lepiej, wszystko chodzi płynniej, szybciej, o wiele lepiej się używa tego softu. Deep sleep jest, ale jak mówię już z końca lipca soft mi to naprawił.

Jedyne co to sen i synchronizacja w aplikacji zdrowie mi nie działa, punkt apk nie można dodać ani wejść w obecny bo resetuje sieć i wychodzi na pulpit oraz super tapety nie mogę wybrać innej niż saturn bo klikanie w inne w ogóle nie działa. Tyle z błędów które do tej pory znalazłem, z tapetą ktoś pomoże tak apropo? bo mars bym fajny.

Ogólnie zadowolony jestem, bo telefon działa lepiej dla oka, o wiele mniej drobnych lagów które mnie drażniły.

Także obecne wady do przeżycia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, bartobbb napisał:

Jedyne co to sen i synchronizacja w aplikacji zdrowie mi nie działa

Podmień apkę, edytowałem poprzedni post.

1 minutę temu, bartobbb napisał:

punkt apk nie można dodać ani wejść w obecny bo resetuje sieć i wychodzi na pulpit

Zgłaszałem już, pozostaje czekać.

1 minutę temu, bartobbb napisał:

super tapety nie mogę wybrać innej niż saturn bo klikanie w inne w ogóle nie działa

Spróbuj wyczyścić dane apki Tapety, może wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Orjon napisał:

Podmień apkę, edytowałem poprzedni post.

jak się podmienia przez twrp? sorry ale tego jeszcze nie robiłem a nie chciałbym czegoś zepsuć. Wchodzę do twrp i instaluję plik?

28 minut temu, Orjon napisał:

Spróbuj wyczyścić dane apki Tapety, może wejdzie.

nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bartobbb napisał:

jak się podmienia przez twrp? sorry ale tego jeszcze nie robiłem a nie chciałbym czegoś zepsuć. Wchodzę do twrp i instaluję plik?

 

Wchodzisz do TWRP. Potem menu Mount > zaznaczasz System. potem wracasz do głównego menu > Advanced > File Manager. Przechodzisz do katalogu sdcard, tam powinny być pliki z pamięci wewnętrznej. Szukasz pliku Health.apk, klikasz w niego i tam powinna być opcja Copy. albo Move, teraz nie kojarzę, obojętnie jaka. Potem przechodzisz z tym do katalogu system (albo system_root jak tam ci zamontuje), app, Health. zatwierdzasz, przesuwasz suwak. Odpalasz system, powinno działać. ewentualnie będzie trzeba uprawnienia nadać inne, ale to do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest zależne od romu czy nie, ale podczas strumieniowania z aplikacji Youtbue Vanced na tv i wyskoczą reklamy to telefon zaczyna głupiec i non stop się blokuję i odblokowuję. Problem ustępuje jak reklamy się skończą.

Na 20.8.27 nie było tego problemu i to była chyba pierwsza kompilacja która działa dobrze. Wcześniej byłem na stable i było to samo.

Da się jakoś wrócić do tego co było w 20.8.27?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...