Jump to content

Problem z nowym telefonem, problemy z poprawnym działaniem aplikacji. Gdzie leży problem?


spoxx2006
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Jestem nowy i od niedawna posiadam Mi Note 10 Lite. Jest to moje pierwsze Xiaomi. Zastanawiam się czy mój telefon jest uszkodzony czy wymienione niżej problemy są normalne dla tego modelu? Jako, że mogę jeszcze oddać telefon proszę was o wyjaśnienie moich problemów. 
1. Endomondo z którego korzystam z ostatniego treningu 50 km zapisało 2 km w tym początek i koniec trasy. Zgubiło gps i jak sprawdziłem dzieje się to często gdy aplikacja przechodzi na działanie w tle. 
2. Yanosik także traci gos i wyrzuca komunikaty o błędzie co kilka chwil. Chociaż urządzenie widzi i korzysta z wielu satelit. 
3. aplikacja Allegro bon stop traci połączenie z internetem nawet gdy czegoś szukam, trzeba bon stop odświeżać. 
4. po ujrzycie sprzątacza telefon się zaciął i jedynie wyrzucał komunikaty o uszkodzonych aplikacjach po dwóch resetach zaczął działać poprawnie. 
5. tym razem telefon mojej Małżonki ( kupiłem jednakowe) po aktualizacji, wyrzucił komunikat o nieudanej aktualizacji pomimo że wszystko przebiegło ok. Mój kontakt pokazuje jako nieznany nadawca i zniknął ekran AOD. 
6. Jedyn gra, która mam zainstalowaną i gram w nią od lat: Soldiers Inc. Tnie się i wylogowuje na danych komórkowych, działa poprawnie tylko na wifi.
Z telefonu nie da się korzystać w tym momencie moim zdaniem, czy są sposoby aby to trwałe naprawić? Ponieważ przywrócenie ustawień fabrycznych w moim przypadku nie przyniosło poprawy.

Link to comment
Share on other sites

co do Endomondo, to przede wszystkim aplikacja musi mieć zaznaczoną opcję w oszczędzanie energii na "bez ograniczeń".  Ale z własnego doświadczenia wiem, że sama aplikacja tnie czasami połączenie. Już płakałem w innych wątkach nad zagubieniem bardzo przydatnej opcji na AoD związanej z Endomondo z MIUI12 w porównaniu z MIUI11. No ale nikt ni nie kazał aktualizować do 12 :grin:

Większość problemów prostych należy zacząć od wyłączenia i włączenia telefonu. I pewnie znów się pojawi AoD.

Yanosik to zło.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie reset pomaga na chwile i po kilku godzinach znów problemy wracają. Najśmieszniejsze ze telefon ma problem z opaska band4. W ustawieniach włączone są powiadomienia, a aplikacja opaski widzi je wyłączone. Szok dla mnie jako dla nowego użytkownika że w nowym telefonie nic nie gra jak powinno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...