Skocz do zawartości

Problemy Z Mikrofonem


xBum

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie - po głębszej analizie modeli, widzę że wszystkie kombinacje są możliwe ... już myślałem, że zły rom wczytuje do R2/2GB :) 

poza tym:

2014813 - 2GB

SIM1 - VirginMobile

SIM2 - T-Mobile 

zmiana build.prop poprawiła znacznie jakość, nie restartowałem telefonu od 3 dni i ogólnie jest ok, ROM ostatni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś próbował rozwiązanie ze zmianą parametru z false na true, oraz zmianę parametrów w programie ViperFx to trzeba jeszcze w opcjach programu (stosuj do wszystkich urządzeń) zmienić z wyłączone na głośnik.

Edytowane przez AdamD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Romy v6 to nie było potrzeby restartów nawet po kilku dniach pracy. W wersji 7 przy takich ustawieniach narazie nie było potrzeby restartów, chociaż ten ROM (najnowszy) mam krótko, więc testy trwają.

Niestety okazuje się że w tym Romie problem znów powrócił,

Edytowane przez AdamD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Dopiszcie proszę kto ma problemy na jakim romie i w jakiej sieci oraz jaki model telefonu?

Po zebraniu większej ilości opinii o błędach, być może da się coś poprawić w przyszłych aktualizacjach.

Jednakże aby Acid mógł wysłać temat do chińskich developerów musi mieć konkretne dane co i jak, na jakich romach, u jakich operatorów macie telefony i jakie wersje telefonów. Bez tego piątkowe aktualizacje będą wychodziły prawdopodobnie cały czas z błędem. 

Piszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio rozmawiając przez tel z moja mama (która teraz ma mojego Redmi 2 1Gb), że czasami ją ciszej słychać... Już się przestraszyłem, że to to samo, ale jednak gdy zmieniłem sobie antenę z T-mobile, na Plus to wszystko wróciło do normy, w domu pobawiłem się telefonami, posprawdzałem sieci i jeżeli chodzi o sieć Play to radzę sprawdzić czy to na pewno wina telefonu, bo z tego co u mnie wyszło, to wina leży po stronie T-mobile(na ich antenach za każdym razem było słabo słychać, antena na 900Hz, kuzynka z Redmi 2 2Gb bez 900Hz tego problemu nie ma wgl, zawsze słychać ją głośno i wyraźnie nie ważne pod jaką sieć/antenę jest podłączona), na antenach Plusa i Play mikro "działa" już normalnie :o

 

Ktoś jeszcze sprawdzał mikro i słyszalność od tej strony, czy tylko u mnie takie dziwne rzeczy się dzieją :D

Zadzwoniłem do Play, zgłosiłem problem powiedzieli, że w ciągu 24-72h do mnie oddzwonią jak sprawdzą co się dzieje, więc jak będę mieć jakieś dodatkowe info to dam znać :P

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości  zainstalowałem programik acoustic frequencies i sprawdziłem jak zachowuje się mikrofon gdy występują problemy z rozmowami. Przy odtwarzaniu materiału audio skala dochodziła maksymalnie do 40dB, a po restarcie telefonu przy tych samych warunkach dochodziła do 60dB. To samo dzieje się przecież z rozmowami, po restarcie przez jakiś czas jest ok a później problem wraca.

Edytowane przez AdamD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nadzieja ze w nastepnej aktualizacji ten problem nie wystąpi?

Kupiłeś telefon czy tak tylko pytasz?

Na 5.4.10 od kilku dni żadnych problemów, a nawet jest lepiej, na innych romach zdarzało mi się czasowe wylogowywanie z sieci o czym pisał już wcześniej bodajże "darekkr" a teraz tego nie zauważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś telefon czy tak tylko pytasz?

Na 5.4.10 od kilku dni żadnych problemów, a nawet jest lepiej, na innych romach zdarzało mi się czasowe wylogowywanie z sieci o czym pisał już wcześniej bodajże "darekkr" a teraz tego nie zauważam.

bo już chce jakiś telefon kupić ale jak nie ma szans aby to poprawili to zrezygnuje z tego zakupu, wiec nie wiem co robić :/

5.4.10?-podobno na tej wersji nie wystepuje ten problem, masz wersje 2GB Ram z pasmem 900 WCDMA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo już chce jakiś telefon kupić ale jak nie ma szans aby to poprawili to zrezygnuje z tego zakupu, wiec nie wiem co robić :/

5.4.10?-podobno na tej wersji nie wystepuje ten problem, masz wersje 2GB Ram z pasmem 900 WCDMA?

RedMi 2 2GB HM2014813 TDD-LTE/FDD-LTE/TD-SCDMA/WCDMA/GSM (850) z tego co pamiętam.

Edytowane przez luc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dodaj też opcję że problem nie występował. Będzie widać jaki procent właścicieli Redmi2 w ogole ma takie problemy.

 

Ja nie miałem

 

Dałbym dwie opcję czy problem wystąpił lub nie

 

I niewymagane pole z wersja na ktorej wystapil.

 

I nie lepiej ankietę tu na forum?

Edytowane przez Numb
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał tel z play, nie ich wina i nie t-mobile ;-; wygląda na to, że mój biedny redmi zaczyna w losowych momentach mieć problem z mikro, jest to dziwne, bo mikro raz działa bardzo dobrze, a raz nie :o u was też jest to taka loteria, czy po prostu jak już padnie to padnie?

U mnie loteria raz działa kilka dni, a raz kilkanaście godzin i tylko restart fona pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał tel z play, nie ich wina i nie t-mobile ;-; wygląda na to, że mój biedny redmi zaczyna w losowych momentach mieć problem z mikro, jest to dziwne, bo mikro raz działa bardzo dobrze, a raz nie :o u was też jest to taka loteria, czy po prostu jak już padnie to padnie?

U mnie na prawie wszystkich romach przez kilka godzin (nie wiem dokładnie ile, myślę że około 4 godzin) działa dobrze a póżniej coś się wysypuje i słychać mnie ciszej. Jednak na jednym romie 5.4.10 kolejny dzień działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie na Redmi 2 1Gb 2014811 nie restartuje urządzenia, po prostu mikro przy 1 rozmowie jest ciut ciszej, a po np 15min kolejna rozmowa, z tą samą osobą i już jest dużo lepiej, to nie jest też jakoś mocno cicho, że w ogóle nie słychać, ale słychać różnicę w głośności. Jak pisałem telefon ma moja mama i nikt jej jeszcze nie mówił, że jest cicho, wyłapałem to kilka dni temu jak z nią rozmawiałem i myślałem, że to wina anten T-mobile, bo po przełączeniu anteny u mamy na inną rozwiązał problem, ale widocznie to tylko "zbieg okoliczności"... No nic, na razie nie ma tragedii, jak zacznie się pogarszać to zacznę panikować :D z tego co czytam na en.miui to w romach 5.9.x jest poprawa, może od 5.10 całkowicie to wyeliminują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...