Skocz do zawartości

Problemy Z Mikrofonem


xBum

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon w Play, problem występował na prawie wszystkich romach, dziś wróciłem z 5.9.1 do 5.4.10 jak sugerował darek.kr (dzięki Darek) i jak na razie jest OK, problem wydaje się być rozwiązany. Choć są i minusy np. brak tematów z miui7, viper w starszej wersji, ale to nie przeszkadza, ważniejsza sprawa a w zasadzie najważniejsza rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak długo to podziała? Bo jak wiadomo zmiana wartości true/false też dawała pewien rezultat, ale tylko na chwilę. Daj znać za kilka dni jak potestujesz.

Ja mam wgraną tą wersję praktycznie na stałe i nie zauważyłem żadnych problemów z mikrofonem i SIMami (T-Mobile i Play).

Raz na jakiś czas wgrywam najnowszą wersję i po dniu, dwóch wracam do starej, bo pojawiają się powyższe problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki za info. Niech to ktoś potwierdzi jeszcze to spróbuję zmienić rom na ten 5.4.10, bo ojciec się trochę denerwuje tym mikrofonem jak mu ludzie mówią że trochę słabo go słychać, a telefon nowy...
Przy okazji możecie podrzucić link do tej wersji?

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam Redmi 2 w wersji 2GB (2014813), sieć Play i problem ten występuje u mnie od samego początku - co jakiś czas osoba z którą rozmawiam zwraca uwagę że słabo mnie słychać. Zmiana parametru na true/false pomaga na chwilę. Napiszcie za jakiś czas czy na tym romie błąd nie wraca... jeśli wszystko będzie ok, to trzeba będzie przejść na tą wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Redmi .813 2GB. Też długo przerabiałem problem z mikrofonem. Przy instalacji nowego romu po około jednym dniu występował  problem z mikrofonem, pomagał tylko restart telefonu.

U mnie pomogło ustawienie w viperfx parametrów z linku:

http://telchina.pl/xiaomi-redmi-2-lte-problem-z-mikrofonem-t17562.html

Do tego w każdym romie, który ostatnio instaluje parametr ...fluence.voicecall zmieniam na true gdyż od kilku romów ustawiony jest na false, a bez jego zmiany problem występuje.

Ps. moje karty to play i plus, zainstalowany najnowszy rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko domyślnie viper jest przecież wyłączony więc tu nie lezy problem.

Co najwyżej viper pomaga z tymi ustawieniami.

Ale przecież może być tak że problem mają tylko ci którzy włączą Vipera. Chyba że jesteś już pewien że problemy miały również osoby go nie używające.

 

A ci z miui en którzy się skarżyli może sami instalowali vipera, w końcu nie było ich wielu.

 

Ale może masz rację że jedynie Viperem można je leczyć ale nie jest on powodem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie. Należę do kolejnej osoby zachwalającej Xiaomi i poleciłem ten model znajomemu, sam go nawet zamówiłem dla niego, a dopiero teraz czytam o Waszych problemach z mikrofonem :( Mam nadzieję, że problemów jednak nie będzie, że nie jest to wadliwa seria tych telefoników. 

 

Tak czy siak, Viper pomaga i 'załatwia sprawę' na dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast siać zamęt, to może Acid, najwyższy z najwyższych dowie się u kolegów z miui.china co oni na to?

Będzie konkret odpowiedź od adminów, a nie każdy coś innego ;)

 

p.s. mam 6 takich telefonów, zrobiłem to co wklejałem wcześniej i każdemu telefon działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś konto na miui.en można być wyeksponować buga i dać link tutaj na forum, a kto ma ten problem zrobilby "confirmację" i może wreszcie ktoś z developerów chińskich zwróci na ten bug uwagę.

Tu się zgadzam z propozycją. 

Ja z zasady nie wnikam w Redmi.

Nie mam na to czasu...Gdyby problem dotyczył któregoś z Mi, którego jeszcze używam/mam to bym się zajął.

 

Poza tym sami zobaczcie jak wygląda temat. Piszą randomowi ludzie ale zero szczegółow.

I jak tu cokolwiek ocenić? Niech ktoś zrobi nowy temat gdzie będą ludzie się wpisywać podając konkretny model HM201481x, jaki operator GSM, jaka wersja miui itp i wtedy się zrobi statystykę. Najlepiej jeszcze jak ktoś bardziej ogarnięty to niech do informacji doda czy zmiana tego wpisu w build.prop true/false coś zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon 

RedMi 2 2GB HM2014813

sieć Play

Problem występuje na wszystkich dotychczasowych romach w wyłączeniem 5.4.10 który tego problemu nie ma.

Zmiana w build.prop false na true lub odwrotnie nic nie zmienia, pomaga jedynie restart telefonu ale tylko na kilka godzin.

 

Dopiszcie proszę kto ma problemy na jakim romie i w jakiej sieci oraz jaki model telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon RedMi 2 2GB HM2014811.

Sieć Orange oraz Play (permanentny roaming).

Problem występuje we wszystkich testowanych przeze mnie romach oraz MIUI Polska 5.9.10.

U mnie pomogło opisane wcześniej przez jednego z userów włączenie ViperFX oraz zmiana w build.prop z false na true (false jest oryginalnie w romie i po kilkunastu godzinach użytkowania mikrofon traci czułość - pomaga restart telefonu). Zmiany trzeba dokonać łącznie, gdyż sama zmiana wpisu w build.prop działa tylko kilkanaście godzin. Wadą tego rozwiązania (jak dla mnie) jest zbyt głośny telefon (dzwonki i inne dźwięki). Taka modyfikacja działa u mnie kilka dni bez restartu telefonu a rozmówcy dobrze mnie słyszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...