Skocz do zawartości

Problemy Z Mikrofonem


xBum

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa, bo raz jak dzwonię to mnie ktoś słyszy normalnie, a raz jak dzwonie to muszę krzyczeć, a i tak mnie ledwo słychać. Nie wiem czy problem nie wystąpił po nowej aktualizacji, ale ciężko powiedzieć, bo wcześniej miałem telefon kilka dni i nie jestem tego w stanie potwierdzić. Widziałem na forum podobne problemy z Mi2 czy Mi3, ale z redmi nie. Posiadam model z 2GB ramu, macie jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w play i korzystasz z anten T-mobile/Orange/Plus podczas rozmowy to jakość rozmowy też pozostawia wiele do życzenia. Kilka razy spotkałem się z takim czymś, że na antenie Play'a bez problemu mogłem rozmawiać, a na antenach innych sieci osoba z 2 strony ledwo mnie słyszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sieć to t-mobile. Rom jest najnowszy tj. 5.4.17

Nie wiem gdzie jest ta redukcja szumów, szukałem ale chyba ślepy jestem.

Nie wiem jak jest gdy dzwonię, ale że mam 3 te telefony to dzwoniłem z jednego na drugi i fatalnie było słychać i jeden i drugi. W tym drugim jest sieć z plusa więc to niby też nie to.

 

EDIT. Ustaliłem, że mówiąc wprost do mikrofonu tj. trzymając telefon poziomo w kierunku ust to słychać lepiej, może na mikrofonie oszczędzili...

Edytowane przez xBum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czasami wrażenie że mój rozmówca rozmawia przez metalowa tubę,slyszę z jego strony metaliczny podźwięk.Mam wlaczoną redukcję szumów podczas rozmowy.Spotkal sie ktoś z takim "efektem"?

Przyczyna jest raczej prosta...

 

Terminator-phone.jpg

 

...a rozwiązanie jeszcze prostsze - rozmówca musi zaktualizować oprogramowanie swojego syntezatora mowy. :cool:

A poważniej, Marvinka ma tak często ale przy rozmowach komunikatorowych - VoIP, zwłaszcza gdy po przynajmniej jednej stronie jest niestabilne łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeprowadzeniu testów wg mnie wina leży po stronie słabego mikrofonu, ponieważ gdy mówię wprost do niego to mnie słychać dobrze, ale jak ułożę telefon do ucha tak jak normalnie się rozmawia to niestety już nie, czyli coś źle zbiera ten mikrofon. Zastanowię się nad tym czy wysyłać to na gwarancje czy nie, może więcej takich przypadków tu jest?
Acid taką wymianę mikro zrobiłbyś na gwarancji z xfs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po przeprowadzeniu testów wg mnie wina leży po stronie słabego mikrofonu, ponieważ gdy mówię wprost do niego to mnie słychać dobrze, ale jak ułożę telefon do ucha tak jak normalnie się rozmawia to niestety już nie, czyli coś źle zbiera ten mikrofon. Zastanowię się nad tym czy wysyłać to na gwarancje czy nie, może więcej takich przypadków tu jest?

Acid taką wymianę mikro zrobiłbyś na gwarancji z xfs?

Jest więcej takich przypadków.

Co do redukcji szumu to w Redmi 2 nie ma tej opcji "Ustawienia/Dźwięk/Redukcja szumów podczas rozmowy" - jest w Mi4.

Zauważyłem, że w Redmi 2 od kilku ostatnich aktualizacji (czterech może pięciu) pojawił się problem z mikrofonem (jakością rozmów), a do tego czasu było wszystko wyśmienicie. Telefon użytkuję od stycznia tego roku. Zauważyłem, że obecnie po wgraniu nowej aktualizacji, mikrofon działa wyśmienicie przez pierwsze 1-2 dni, później znów prawie w ogóle nie słychać rozmówcy. Nie uważam żeby problem leżał po stronie mikrofonu, bo do ostatniego miesiąca było wszystko w porządku, a i po wgraniu aktualizacji również działa jak należy - tylko do jednego/dwóch dni, później praktycznie nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam z tym problem, słabo mnie słychać podczas rozmów.

 

Nagrywając rozmowę mój głos jest bardzo słaby. Nagrywając z kolei notatkę dyktafonem, trzymając telefon jak podczas rozmowy dźwięk jest bardzo głośny i wyraźny. Zakrywanie otworu mikrofonu wytłumiającego szumy nie daje żadnego efektu a nie ma opcji wyłączenia tego coby sprawdzić czy przypadkiem ten feature nie jest za to odpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

mam ten sam problem, niektórzy rozmówcy prawie mnie nie słyszą, ponawianie połączenia nie pomaga. Momentami mam ochotę rzucić tym telefonem o ziemię :/

Nie znalazłem reguły poza tym, że z jednym z użytkowników T-mobile jest to problem nagminny (jestem w Playu)

Telefon z dystrybucji "czeskiej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem na redmi 2 1gb.

Od kilku aktualizacji po aktualizacji przez chwile ok, później dziewczyny prawie nie słychać. Notatki nagrywa ok.

Przełożenie kart pomogło, zobaczymy na jak długo, podejrzewam że będzie podobnie jak po aktualizacji na chwile.

Problem z funkcją redukcji szumów? Przydała by się opcja do wyłączenia tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem na redmi 2 1gb.

Od kilku aktualizacji po aktualizacji przez chwile ok, później dziewczyny prawie nie słychać. Notatki nagrywa ok.

Przełożenie kart pomogło, zobaczymy na jak długo, podejrzewam że będzie podobnie jak po aktualizacji na chwile.

Problem z funkcją redukcji szumów? Przydała by się opcja do wyłączenia tej funkcji.

Dramir wykrakałeś, karta już była przekładana kilkukrotnie z jednego do drugiego slotu i to w przeciągu kilku dniu. Bardzo denerwujące, a co gorsze niepraktyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na  http://en.miui.com/thread-117113-1-1.html  znalazłem takie rozwiązanie:

 

Fix mic!
1. Root your phone
2. Install Root Browser from the Play store or other...
3. Navigate to /system and open the file "build.prop" in "RB Text Editor"
4. Find the line that says:
persist.audio.fluence.voicecall=true
and change it to "false" so it reads
persist.audio.fluence.voicecall=false
5. Reboot your phone

 

Przed uruchomieniem Root Browsera należy mu nadać uprawnienia do roota.

Po tym zabiegu podobno już lepiej mnie słychać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Użytkowników,

 

Także miałem problem ze słyszalnością przez rozmówców, przełożenie karty nie pomagało, update także nie.

Zastosowałem rozwiązanie zaproponowane przez Rekuc, ale w moim przypadku w pliku build.prop miałem wpis

 

persist.audio.fluence.voicecall=false

 

Zmieniłem na true i problem jak "ręką odjął" - rozmówcy twierdzą, że różnica jest wielka, na korzyść oczywiście.

Obecnie korzystam z dual SIM - dzwonię z obu kart i na żadnej nie mam problemu.

 

Poza tym jestem mega zadowolny z telefonu :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Acid

czy była by możliwość dodać opisaną przez @woocash7 modyfikację do Romu Redmi 2 HM20140811. U mnie na ostatnim romie 5.7.31 były bardzo duże problemy z mikrofonem (słaba słyszalność mojej osoby przez rozmówców). Po zrobieniu powyższej modyfikacji:

wpis:

persist.audio.fluence.voicecall=false

zmieniłem końcówkę na "true" i po restarcie tela 100% poprawa. Już słychać mnie idealnie, nawet jak szepczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy coś mi się zdaje, że to wcześniej było na false. Potem doradziliscie poprawić na True. Więc jest true. A teraz znowu false?

Coś mi się zdaje, że problem jest u was a dokładniej u operatorów.

Wysłano z MI Note

Ale on napisał, że zmienił na true więc jest ok ;-)

Po zrobieniu powyższej modyfikacji:

wpis:

persist.audio.fluence.voicecall=false

zmieniłem końcówkę na "true" i po restarcie tela 100% poprawa. Już słychać mnie idealnie, nawet jak szepczę.

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...