Skocz do zawartości

Problemy Z Mikrofonem


xBum

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie umiesz czytać.

 

Jaka uprzejmość.

 

Na miuipolska.pl masz w FAQ napisane jak przydzielić root dla aplikacji.

 

https://miuipolska.pl/faq/

 
JAK WŁĄCZYĆ UPRAWNIENIA ROOT?
"Panel Sterowania" > "Uprawnienia" > "Dostęp do ROOT" > "Wybrać aplikacje wymagające ROOTA"

 

 

Po wejściu w "Panel Sterowania > Uprawnienia" nie mam opcji "Dostęp do ROOT", ani nic podobnego. Mam tylko możliwość włączenia lub wyłączenia opcji "Zarządzanie uprawnieniami" -> "Aplikacje muszą poprosić o pozwolenie na czytanie kontaktów... ".

 

 

Poniżej podaję dane mojego smartphona:

- numer modelu: HM 2LTE-CMCC,

- wersja Android: 4.4.4. KTU84P,

- wersja MIUI: MIUI 6.5.11 (rozwojowa),

- wersja jądra: 3.10.2gfc8ef44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba było od razu napisać, może te podstawowe informacje co?

Bo normalnie brak roota jest czymś niezwykłym i dlatego zostałeś wysłany do FAQ.

A teraz widzę to inna bajka. 

 

Po pierwsze: skąd masz telefon?

Po drugie: 6.5.11? Nie było takiej wersji. Więc to nie nasz rom - nic dziwnego, że roota nie masz.

Chyba, że źle przepisałeś i chodzilo ci o 5.6.11 - wtedy tak, taki rom był.

 

Po trzecie. Zainstaluj rom MIUIPolska i w zasadzie tyle. Root będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie: 6.5.11? Nie było takiej wersji. Więc to nie nasz rom - nic dziwnego, że roota nie masz.

Chyba, że źle przepisałeś i chodzilo ci o 5.6.11 - wtedy tak, taki rom był.

 

Tak, przepraszam - czeski błąd. Chodzi mi o wersję 5.6.11 oczywiście.

 

Zainstaluj rom MIUIPolska i w zasadzie tyle. Root będzie.

 

Ok, tylko który rom MIUIPolska mam zainstalować?

Czy poniższy adres jest OK? 

https://miuipolska.pl/miui-v6/

Czy mam zainstalować RedMi 2 HM2014813 czy RedMi 2 HM2014811?

W jaki sposób mogę zainstalować mowe oprogramowanie MIUI do ROMu smartphona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem miedzy romem z miui.com gdzie wartość jest:

 

persist.audio.fluence.voicecall=true

 

natomiast w miui 5.8.6 jest:

 

persist.audio.fluence.voicecall=false

 

I wtedy  dziwo strasznie słabo słychać mnie gdy z kimś rozmawiam ;/

Ja w swoim Redmi 2 HM2014811 również zmieniłem na "true", gdyż na "false" w tym romie nie było mnie słychać. Teraz jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że gdzieś jest jakiś podły błąd związany z tym mikrofonem//jakością rozmów. Nie sądzę żeby to była wina sprzętowa i wsadzili słabe mikrofony do redmi 2. Problem ewidentnie w sofcie, skoro na chwilę jest poprawa a potem znowu gorzej, tylko jak to naprawić? Acid wymyśl coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przebrnąłem przez cały temat i podam rozwiązanie raz jeszcze, by komuś było łatwiej (da się to jakoś podwiesić?)

 

Fix mic!
1. Root your phone
2. Install Root Browser from the Play store or other...
3. Navigate to /system and open the file "build.prop" in "RB Text Editor"
4. Find the line that says:
persist.audio.fluence.voicecall=true
and change it to "false" so it reads
persist.audio.fluence.voicecall=false
5. Reboot your phone

 

Przed uruchomieniem Root Browsera należy mu nadać uprawnienia do roota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, poleciłem i zamówiłem ten telefon dla innej osoby (dokładnie w lipcu tego roku)

Na początku było w miarę dobrze, z każdą kolejnym updatem coraz gorzej. Dziś ta osoba przeklina mnie za ten wybór i nalega bym w jakiś cudowny, magiczny sposób jej pomógł.

Więc tak próbowałem wszystkiego, co opisane w tym wątku, zmiany parametrów, romów multi i pl, zmiany slotu SIM.

I co? I nic. Brak wyraźnych efektów.

Co więcej, jak kiedyś telefon był w stanie chodzić w miarę kilka dni, to teraz zajmuje mu to tylko godzin.

 

Co wywnioskowałem, wszelkie opisane tu wcześniej metody łączy jedno, telefon trzeba zrestartować, no i dokładnie tak to wygląda, nie ważne jak telefon ustawiony, po wymuszonym restarcie następuje poprawa, na jak długo, na dzień dzisiejszy nie więcej niż kilka godzin.

Łatwo to sprawdzić w aplikacji dyktafon.

 

Mało tego ten problem przewija się też na forum en.miui.com, wystarczy wpisać microphone redmi i wyskoczy lista tematów z podobnym problemem.

Pytanie ilu użytkowników xiaomi korzysta z forów i ilu zdaję sobię sprawę z tego problemu. Nie wiem, można założyć że dotyczy to sporej części, może wszystkich użytkowników tego telefonu.

Nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie.

 

Gdzie leży problem, wydaję mi się że jeżeli chodzi o software, moze gdzieś być problem z zapełnieniem buforu i niewłaściwym jego zarządzaniem. Takie coś mi przychodzi do głowy.

Niestety, aż takim specjalista nie jestem żeby się tym zająć.

 

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, czy ten problem może wystąpić z winy hardware'owej, teoretycznie jest to możliwe, w takim przypadku najpewniej chodziłoby o wadliwe kondensatory, które z czasem gromadziłyby ładunek i miały problem z jego właściwym rozładowaniem.Tutaj restart telefonu może załatwić sprawę i dlatego powyższe metody mogły dawać rezultat.

Ponieważ nie wiemy ile osób dotyka ten problem, możlwe że jakaś partia telefonów jest po prostu wadliwa. W końcu na forach tylko parę osób przedstawia ten problem (a jak już wspomniałem, nie wiadomo ilu użytkowników Redmi korzysta z forów).

W kazdym razie problem hardware'owy to moje gdybanie.

 

Pozostaje sprawdzić jakiś stary ROM i mieć nadzieję, że to pomoże, ale w takim wypadku co z nowymi ROMami, w końcu to olbrzymia zaleta Xiaomi, ciągłe updaty, nie po to kupuje się ich telefon, żeby go nie aktualizować.

 

Co dalej, nie wiem, chciałbym żeby telefon działał normalnie, nie ma się do czego przyczepić, oprócz tego że z głównej funkcji do której służy (czyt. rozmów), normalnie korzystać się nie da.

 

Gdyby nie ten problem, telefon by został, szkoda się go pozbywać. Mimo to nie zraziłem się do Xiaomi i mam zamiar nabyć następne ich telefony, jednak na pewno nie ten.

 

Czy jest sens reklamować, raczej nikt tu nic nie pomoże.

 

Nie pozostanie chyba nic innego jak zwrot tego telefonu, pytam czy ktoś już robił jakiś zwrot do Xiaomiforsale, chętnie się dowiem jak wygląda procedura i czy są jakieś problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko napisać że posiadam Redmi2 2014813 2GB i problem u mnie nie występował.

Kilka razy zdarzyło mi się tak że sam siebie słyszałem w słuchawce ale to zdecydowanie nie ten problem o którym piszecie i nie przeszkadzał mi podczas rozmowy ponieważ nie powstawał efekt echa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie wersje Redmi 2:

- 2014811 1Gb z 900Hz

- 2014811 2Gb z 900Hz

obie mają MIUI Polska v7 (5.9.1) i problem z mikrofonem. Wcześniej opisywane modyfikacje raz działają na dłużej, a raz krócej. Pomaga jedynie restart telefonu raz-dwa razy dziennie.

Przejrzałem forum miui.en i nie znalazłem za wiele tematów dotyczących tego problemu (może słabo szukałem).

 

@Acid

nie żebym się czepiał, ale czy może to być wina naszego MIUI Polska (modyfikacji)?

Edytowane przez gstw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie wersje Redmi 2:

- 2014811 1Gb z 900Hz

- 2014811 2Gb z 900Hz

obie mają MIUI Polska v7 (5.9.1) i problem z mikrofonem. Wcześniej opisywane modyfikacje raz działają na dłużej, a raz krócej. Pomaga jedynie restart telefonu raz-dwa razy dziennie.

Przejrzałem forum miui.en i nie znalazłem za wiele tematów dotyczących tego problemu (może słabo szukałem).

 

@Acid

nie żebym się czepiał, ale czy może to być wina naszego MIUI Polska (modyfikacji)?

wątpię... problem występuje również na miui.en...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, przy czym wydaje mi sie że w oryginalnym romie  oraz po którejś aktualizacji ten problem nie występował. Niestety nie pamiętam która aktualizacja.

 

Testowałem wszystkie nowsze wersje (łącznie z 5.9.1) i nadal są irytujące błędy z wylogowywaniem z sieci i głosem.

Ta wersja 5.4.10 jeszcze mnie nie zawiodła http://sendfile.pl/p...548---MOTc.html

Po zainstalowaniu trzeba zrobić  wipe, bo apki się wykrzaczają (konieczny backup).

Rom do wersji HM2014813!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie pomaga zmiana ani na true ani na false wcześniej wspomnianych parametrnów. Być może tylko na chwile, przynajmniej tak jest w moim przypadku, wersja 2014811 z 1GB ram. Bardzo mnie to wkurza, telefon użytkuje mój ojciec, gdybym wiedział zostawiłbym mu Redmi 1S bo miałem akurat oba modele w jednym czasie, a pomyślałem że przecież nowszy będzie lepszy, jest LTE itd. Bardzo bym chciał się pozbyć tego problemu już nie ważne na jakim romie bo telefon głównie służy do dzwonienia, czasem jakieś zdjęcie i internet.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...